wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Sport > Kolarstwo. Rowerem po Puszczy Goleniowskiej

Kolarstwo. Rowerem po Puszczy Goleniowskiej

Kolarstwo. Rowerem po Puszczy Goleniowskiej
Data publikacji: 2016-05-22 12:50
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-22 22:02
Wywietleń: 2005 134836

W minioną sobotę rowerzyści z kilku miast zorganizowali sobie piękną rowerowa wycieczkę z Goleniowa do Stepnicy przez Puszczę Goleniowską i jej liczne atrakcje.

Dziś skrzyknąć się nie problem. Portale społecznościowe właśnie wtedy świetnie się przydają, ci, co mają dalej, do miejsca zbiórki mogą wygodnie dotrzeć koleją – a potem już sama przyjemność.

Cykliści ze Szczecina, Stargardu, Goleniowa i Stepnicy punktualnie o godzinie 10 wyruszyli z goleniowskich Plant na wyprawę po Puszczy Goleniowskiej. Rozgrzewka na asfaltowej drodze do Stepnicy, a potem na przemian leśne dukty i szutry, na koniec ponownie asfalt. Warunkiem zadowolenia z wyprawy był więc sprzęt nadający się do jazdy terenowej, rowery ściśle szosowe musiały zostać w domach.

Atrakcją wyprawy była Góra Zielonczyn w pobliżu Stepnicy, z wieżą obserwacyjną Nadleśnictwa Goleniów i platformą widokową udostępnioną turystom oraz ognisko na przystani żeglarskiej w Stepnicy. Uczestnicy wyprawy podziwiali uroki lasów Puszczy Goleniowskiej i rzeki Gowienicy. Humory dopisywały, wyprawie sprzyjała też pogoda: po niebie snuło się nieco chmur, ale nic z nich nie spadło.

Organizatorem wyprawy były stowarzyszenia Rowerowe Warszewo i Rowerowa Stepnica, które zapraszają na kolejne tego typu wyprawy w bliższe i dalsze okolice Szczecina. (cm)

 

Komentarze

ddd
Swietna impreza. Gratuluje organizatorom!!
2016-05-22 20:57:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie