Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Konsultują jaka obwodnica

Data publikacji: 29 września 2015 r. 17:55
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Konsultują  jaka obwodnica
 

Trwają konsultacje społeczne dotyczące budowy kolejnego etapu obwodnicy śródmiejskiej w Szczecinie. Wtorkowa dyskusja odbywała się w sali sesyjnej Rady Miasta.

Przedstawiciele Urzędu Miasta tłumaczą, że celem spotkania jest zebranie propozycji, opinii i uwag mieszkańców dotyczących projektu, którego oficjalna nazwa brzmi: „Obwodnica Śródmieścia Szczecina - etap VI - budowa ulicy od Niemierzyńskiej do ulicy Wojska Polskiego z budową węzła „Łękno” wraz z niezbędnym odcinkiem do ul. Mickiewicza w Szczecinie".

Przypomnijmy, że budowa obwodnicy śródmiejskiej trwa od lat. Kolejny jej fragment ma być gotowy do 2018 r. Będzie się ciągnąć od ul. Niemierzyńskiej do al. Wojska Polskiego (z budową węzła „Łękno") wraz z niezbędnym odcinkiem do ul. Mickiewicza. Zdaniem specjalistów, ta część obwodnicy będzie jedną z najtrudniejszych do wykonania - przede wszystkim ze względu na potrzebę wybudowania wielopoziomowego skrzyżowania na al. Wojska Polskiego oraz konieczność przebudowania i przesunięcia torowiska kolejowego.

Kolejny ważny węzeł na trasie obwodnicy powstanie (w kolejnych etapach jej budowy) na jej przyszłym skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską/Witkiewicza. Następny, to krzyżówka z ul. 26 Kwietnia. Skrzyżowanie z ul. Mickiewicza nie jest zaplanowane jako węzeł. Obwodnica nie będzie tworzyć z nią skrzyżowania - przetnie ul. Mickiewicza pod wiaduktem, obok stacji kolejowej Pogodno.

(lw)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tylko pytam...
2015-09-30 07:43:03
Kiedy Prezydencja zadba o ul.prof.Żuka czyli o dojazd do nowoczesnego szpitala w ZDUNOWIE??? Czy któryś z okołoprezydenckoch funkcjonariuszy próbował tam dojechać nocą, zimą? Leśna, nieoswietlona ,kręta droga, z nieutwardzonym poboczem i brakiem chodników jest nieustannym zagrożeniem dla szoferów, rowerzystów i pieszych ale też -wszelakiej zwierzyny.Tamtędy pędzą co pół godziny karetki z ludżmi wymagającymi natychmiastowego ratunku. Czy Prezydencja Pana Krzystka i Rajcy o tym wiedzą??? tylko pytam...
Q
2015-09-30 05:27:01
Brak skrzyżowania z Mickiewicza to jest dramat i nieporozumienie. Ludzie będą jeździć do Witkiewicza, a później cofać się dziurawą i wąską Twardowskiego? Czy to trzeba tłumaczyć, czy projektanci może sami wykażą się fantazją/wyobraźnią(?!) i ogarną temat?
A KOGO?
2015-09-29 16:34:55
..a kogo interesuje opinia mieszkańców? Przecież nie urzędasów. Oni już decyzje podjęli. I tyle w tym temacie. Natomiast żaden z tych pajaców nie bierze pod uwagę tego że: ŚRODKIEM MIASTA "GANIAJĄ" POCIĄGI WYPEŁNIONE PO BRZEGI NIEBEZPIECZNYMI SUBSTANCJAMI -POLICE : ŚWIAT : POLICE. Nic z tym nie mają zamiaru robić. Dla nich tory to tory.. przecież one nie są miasta. Zamiast WYWALIĆ TO GÓWNO po za granice miasta - 20km torów ze Stobna do Polic i po temacie!! Za kilkanaście miesięcy wchodzą przepisy unijne dot. niebezpiecznych substancji i co wtedy? ..a nic. Napiszą prośbę o kilkanaście laty zwłoki. Wszystko do czasu.. do czasu kiedy jakiś "nawiedzony" pomoże wagonom wywrócić się? Czy miasto jest w ogóle gotowe na kilka wagonów z amoniakiem (?) i powiedzmy jeden rozszczelniony.. to będzie największa masakra bez wojny...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA