sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Konsultują jaka obwodnica

Konsultują jaka obwodnica

Konsultują  jaka obwodnica
Data publikacji: 2015-09-29 17:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 2061 24746

Trwają konsultacje społeczne dotyczące budowy kolejnego etapu obwodnicy śródmiejskiej w Szczecinie. Wtorkowa dyskusja odbywała się w sali sesyjnej Rady Miasta.

Przedstawiciele Urzędu Miasta tłumaczą, że celem spotkania jest zebranie propozycji, opinii i uwag mieszkańców dotyczących projektu, którego oficjalna nazwa brzmi: „Obwodnica Śródmieścia Szczecina - etap VI - budowa ulicy od Niemierzyńskiej do ulicy Wojska Polskiego z budową węzła „Łękno” wraz z niezbędnym odcinkiem do ul. Mickiewicza w Szczecinie".

Przypomnijmy, że budowa obwodnicy śródmiejskiej trwa od lat. Kolejny jej fragment ma być gotowy do 2018 r. Będzie się ciągnąć od ul. Niemierzyńskiej do al. Wojska Polskiego (z budową węzła „Łękno") wraz z niezbędnym odcinkiem do ul. Mickiewicza. Zdaniem specjalistów, ta część obwodnicy będzie jedną z najtrudniejszych do wykonania - przede wszystkim ze względu na potrzebę wybudowania wielopoziomowego skrzyżowania na al. Wojska Polskiego oraz konieczność przebudowania i przesunięcia torowiska kolejowego.

Kolejny ważny węzeł na trasie obwodnicy powstanie (w kolejnych etapach jej budowy) na jej przyszłym skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską/Witkiewicza. Następny, to krzyżówka z ul. 26 Kwietnia. Skrzyżowanie z ul. Mickiewicza nie jest zaplanowane jako węzeł. Obwodnica nie będzie tworzyć z nią skrzyżowania - przetnie ul. Mickiewicza pod wiaduktem, obok stacji kolejowej Pogodno.

(lw)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

tylko pytam...
Kiedy Prezydencja zadba o ul.prof.Żuka czyli o dojazd do nowoczesnego szpitala w ZDUNOWIE??? Czy któryś z okołoprezydenckoch funkcjonariuszy próbował tam dojechać nocą, zimą? Leśna, nieoswietlona ,kręta droga, z nieutwardzonym poboczem i brakiem chodników jest nieustannym zagrożeniem dla szoferów, rowerzystów i pieszych ale też -wszelakiej zwierzyny.Tamtędy pędzą co pół godziny karetki z ludżmi wymagającymi natychmiastowego ratunku. Czy Prezydencja Pana Krzystka i Rajcy o tym wiedzą??? tylko pytam...
2015-09-30 07:43:03
Q
Brak skrzyżowania z Mickiewicza to jest dramat i nieporozumienie. Ludzie będą jeździć do Witkiewicza, a później cofać się dziurawą i wąską Twardowskiego? Czy to trzeba tłumaczyć, czy projektanci może sami wykażą się fantazją/wyobraźnią(?!) i ogarną temat?
2015-09-30 05:27:01
A KOGO?
..a kogo interesuje opinia mieszkańców? Przecież nie urzędasów. Oni już decyzje podjęli. I tyle w tym temacie. Natomiast żaden z tych pajaców nie bierze pod uwagę tego że: ŚRODKIEM MIASTA "GANIAJĄ" POCIĄGI WYPEŁNIONE PO BRZEGI NIEBEZPIECZNYMI SUBSTANCJAMI -POLICE : ŚWIAT : POLICE. Nic z tym nie mają zamiaru robić. Dla nich tory to tory.. przecież one nie są miasta. Zamiast WYWALIĆ TO GÓWNO po za granice miasta - 20km torów ze Stobna do Polic i po temacie!! Za kilkanaście miesięcy wchodzą przepisy unijne dot. niebezpiecznych substancji i co wtedy? ..a nic. Napiszą prośbę o kilkanaście laty zwłoki. Wszystko do czasu.. do czasu kiedy jakiś "nawiedzony" pomoże wagonom wywrócić się? Czy miasto jest w ogóle gotowe na kilka wagonów z amoniakiem (?) i powiedzmy jeden rozszczelniony.. to będzie największa masakra bez wojny...
2015-09-29 16:34:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie