niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Konkurs ostudzi emocje?

Konkurs ostudzi emocje?

Konkurs ostudzi emocje?
Data publikacji: 2015-12-20 09:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1621 63457

Polskie Forum Samorządowe ma pomysł na rozwiązanie sprawy pomnika prezydenta Kaczyńskiego w Szczecinie. Proponują, aby prezydent miasta ogłosił konkurs na formę i miejsce uhonorowania wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Jego wyniki miałyby być poddane konsultacjom społecznym.

W październiku szczecińskie Polskie Forum Samorządowe złożyło do prezydenta miasta wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie usytuowania pomnika Lecha Kaczyńskiego.

- Zakres konsultacji społecznych ma charakter bardzo ogólny, co sprawia, że mimo pozytywnej oceny samej idei, poddawanie opinii mieszkańców koncepcji budowy pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w zaproponowanym kształcie jest w tym momencie bezzasadne - stwierdza w odpowiedzi Krzysztof Soska, wiceprezydent Szczecina.

Dodaje, że przeprowadzenie konsultacji w sprawie pomnika będzie możliwe z chwilą doprecyzowania koncepcji a w szczególności wskazania nowej lokalizacji.

- Dopiero w momencie pełniejszego urealnienia się całej idei mierzenie poparcia mieszkańców w przedmiotowej sprawie będzie zasadne i miarodajne - uważa Soska.

PFS ma więc nową propozycję.

- Sprawa pomnika Lecha Kaczyńskiego podzieliła szczecinian - mówi Piotr Kęsik, przewodniczący PFS. - Chcemy rozładować emocje wokół tej sprawy. Dlatego proponujemy prezydentowi Szczecina, aby ogłosił konkurs w jaki sposób uhonorować wszystkie 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Każdy z nich zasługuje na naszą pamięć. Bez zrobienia indywidualnego bilansu osiągnięć danej postaci nie powinniśmy wyróżniać jej z grona tych, z którymi połączyła ją tragiczna śmierć. Dlatego uhonorujmy ich czy to w formie pomnika, tablicy lub w jakiś inny sposób. A wyniki konkursu np. pomnik i jego lokalizacja niech się staną przedmiotem konsultacji społecznych w internecie - najtańsza forma i najbardziej efektywna. To powinno zakończyć ten trudny dla nasz wszystkich temat.©℗

(dar)

Na zdjęciu: Na razie w prezydenta Lecha Kaczyńskiego uhonorowano w Szczecinie skwerem.

Fot. arch.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Polskie Forum Samorządowe
A co to za twór o tak szumnej nazwie, bo wyszukiwarka podaje tylko jakieś niejasne nazwiska.
2015-12-21 07:48:09
zygi
Ludzie, zrobili składkę na pomnik śp PRP L. Kaczyńskiego - nie, na pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Jakiś problem z logicznym rozumowaniem?
2015-12-20 16:04:11
Mieszkaniec
Jest jeszcze dużo miejsca na Cmentarzu Centralnym tak że nic nie stoi o umiejscowienie pomnika lub płyty.Przynajmniej zawsze ktoś odwiedzający zapali świeczkę.W centrum to będzie kolejne miejsce gdzie pieski będą miały swoje miejsce na załatwienie swoich potrzeb
2015-12-20 15:22:39
.
Po co długo szukać! Autorem pomnika powinien zostać Czesław Dźwigaj - będzie go rzeźbił na klęczkach.
2015-12-20 12:33:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie