czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Konkurs ostudzi emocje?

Konkurs ostudzi emocje?

Konkurs ostudzi emocje?
Data publikacji: 2015-12-20 09:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1769 63457

Polskie Forum Samorządowe ma pomysł na rozwiązanie sprawy pomnika prezydenta Kaczyńskiego w Szczecinie. Proponują, aby prezydent miasta ogłosił konkurs na formę i miejsce uhonorowania wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Jego wyniki miałyby być poddane konsultacjom społecznym.

W październiku szczecińskie Polskie Forum Samorządowe złożyło do prezydenta miasta wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie usytuowania pomnika Lecha Kaczyńskiego.

- Zakres konsultacji społecznych ma charakter bardzo ogólny, co sprawia, że mimo pozytywnej oceny samej idei, poddawanie opinii mieszkańców koncepcji budowy pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w zaproponowanym kształcie jest w tym momencie bezzasadne - stwierdza w odpowiedzi Krzysztof Soska, wiceprezydent Szczecina.

Dodaje, że przeprowadzenie konsultacji w sprawie pomnika będzie możliwe z chwilą doprecyzowania koncepcji a w szczególności wskazania nowej lokalizacji.

- Dopiero w momencie pełniejszego urealnienia się całej idei mierzenie poparcia mieszkańców w przedmiotowej sprawie będzie zasadne i miarodajne - uważa Soska.

PFS ma więc nową propozycję.

- Sprawa pomnika Lecha Kaczyńskiego podzieliła szczecinian - mówi Piotr Kęsik, przewodniczący PFS. - Chcemy rozładować emocje wokół tej sprawy. Dlatego proponujemy prezydentowi Szczecina, aby ogłosił konkurs w jaki sposób uhonorować wszystkie 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Każdy z nich zasługuje na naszą pamięć. Bez zrobienia indywidualnego bilansu osiągnięć danej postaci nie powinniśmy wyróżniać jej z grona tych, z którymi połączyła ją tragiczna śmierć. Dlatego uhonorujmy ich czy to w formie pomnika, tablicy lub w jakiś inny sposób. A wyniki konkursu np. pomnik i jego lokalizacja niech się staną przedmiotem konsultacji społecznych w internecie - najtańsza forma i najbardziej efektywna. To powinno zakończyć ten trudny dla nasz wszystkich temat.©℗

(dar)

Na zdjęciu: Na razie w prezydenta Lecha Kaczyńskiego uhonorowano w Szczecinie skwerem.

Fot. arch.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Polskie Forum Samorządowe
A co to za twór o tak szumnej nazwie, bo wyszukiwarka podaje tylko jakieś niejasne nazwiska.
2015-12-21 07:48:09
zygi
Ludzie, zrobili składkę na pomnik śp PRP L. Kaczyńskiego - nie, na pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Jakiś problem z logicznym rozumowaniem?
2015-12-20 16:04:11
Mieszkaniec
Jest jeszcze dużo miejsca na Cmentarzu Centralnym tak że nic nie stoi o umiejscowienie pomnika lub płyty.Przynajmniej zawsze ktoś odwiedzający zapali świeczkę.W centrum to będzie kolejne miejsce gdzie pieski będą miały swoje miejsce na załatwienie swoich potrzeb
2015-12-20 15:22:39
.
Po co długo szukać! Autorem pomnika powinien zostać Czesław Dźwigaj - będzie go rzeźbił na klęczkach.
2015-12-20 12:33:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie