Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Konkurs na zagospodarowanie pl. Orła Białego unieważniony

Data publikacji: 16 kwietnia 2019 r. 13:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Konkurs na zagospodarowanie pl. Orła Białego unieważniony
Daniel Wacinkiewicz – zastępca prezydenta Szczecina oraz Jarosław Bondar – architek miasta Fot. Mirosław Winconek  

Konkurs na zagospodarowanie pl. Orła Białego został unieważniony. Publicznie poinformował o tym wiceprezydent Szczecina Daniel Wacinkiewicz.

- To nie była łatwa decyzja - przyznał.

Prezydent Piotr Krzystek podjął ją w poniedziałek. Natychmiast została przekazana zainteresowanym, czyli przede wszystkim rekomendowanej przez sąd konkursowy spółce „Orłowski, Szymański - Architekci".

- Skala reakcji społecznej na wynik konkursu była bezprecedensowa. Zaskoczył nas jej rozmiar i intensywność - przyznawał wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz.

Właśnie w odpowiedzi na ową społeczną reakcję - która nie ograniczyła się tylko do fali kontrowersji i krytyki, ale także do skierowania wniosków o zbadanie prawidłowości procedury przetargowej do Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Biura Zamówień Publicznych - władze miasta podjęły partnerski dialog społeczny ze szczecinianami. 

Więcej informacji TUTAJ.

(an) 
Na zdjęciu od prawej: Daniel Wacinkiewicz – zastępca prezydenta Szczecina oraz Jarosław Bondar – architek miasta
Fot. Mirosław Winconek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Robert
2019-04-16 22:40:34
@Obawa zapewne wolałaby chaszcze i krzaczki w centrum śródmiejskiego placu, który ma pełnić znamiona rynku. Płac na Starym Mieście to nie siusialnia dla psów ani dżungla. Zieleń musi być zorganizowana w dobrze utrzymanych parkach i skwerach, a nie na historycznych placach. Rozumiem, że barak przychodni albo ten na grodzkiej tobie nie przeszkadza i doskonale oddaje ducha starówki? Klimat dla turystów pewnie twoim zdaniem tworzą pegeerowskie bloczki, warsztaty polmozbytu czy rzędy garaży pośród klepiska? Jeśli ład i porządek w centralnej części miasta nazywasz lobby betoniarzy, to tak jestem za. Ps. Aleja kwiatowa to zupełnie nietrafiony pomysł, natomiast płac Solidarności jest świetną przestrzenią miejską, zresztą uznaną przez wiele konkursów architektonicznych. Dzięki niemu i filharmonii o Szczecinie pozytywnie mówi się w całej Europie.
Obawa
2019-04-16 21:58:53
Obawiam się , że dopiero teraz zaczną się "numery". Do akcji przystąpią "betoniarze" czyli biura architektoniczne betonujące Szczecin ( Aleja Kwiatowa , Plac Solidarności ). Niejaki Robert pisze poniżej o : europejskim konkursie , kompleksowym podejściu do całej przestrzeni i wyburzaniu baraków czyli budynków. To jest właśnie ten język "betoniarzy" dla uzasadnienia betonowania i nowych miejsc dla "swoich" deweloperów.
Robert
2019-04-16 14:46:04
No i dzięki Bogu! Teraz rozpiszcie porządny konkurs europejski, a nie lokalny dla towarzystwa wzajemnej adoracji. I należy wskazać kompleksowe podejście dla całej przestrzeni i architektury tego fragmentu miasta. Nie tylko trawniczek, ławeczka, drzewko ale także głęboka modernizacja fasad budynków, wyburzenia baraków w okolicy, zabudowa niezagospodarowanych frangmentów itd.
Marco
2019-04-16 14:12:42
Czekamy na unieważnienie nadania imienia placu Adamowicza
Dno
2019-04-16 13:47:39
Żałosne, czy raczej śmieszne? Trudna decyzja.
ROB
2019-04-16 13:44:14
bRAWO!!!!!!!!!!
BiSQ
2019-04-16 13:39:41
No tak, kasa poszła na nagrody, komisje, badanie projektu który wygrał... jak miasto chce wyrzucać kasę, to niech mnie da.
Kpina
2019-04-16 13:39:27
wiceprezydent Szczecina Daniel Wacinkiewicz: To nie była łatwa decyzja - przyznał. Jasne że niełatwa, jak się musi wybrać co jest ważniejsze, patologiczne układy, czy standardy etyczne, o której nie ma się bladego pojęcia. Dla osób spoza środowiska wzajemnej adoracji sprawa była od początku oczywista i wiadomym było jak należy postąpić. Tylko biedny prezydent prawnik i wiceprezydent prawnik miał trudności z podjęciem decyzji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA