Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Konkubina „Słowika” w areszcie

Data publikacji: 2018-09-25 18:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Konkubina „Słowika” w areszcie
 

Do przebywającego w areszcie Andrzeja Z. pseudonim Słowik dołączyła kilka dni temu jego konkubina Marta M. Kobieta jest podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, utrudnianie prowadzenia postępowania prokuratorskiego wobec jej członków i handel kokainą. 

Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej m.in. przez Sebastiana W. Działał w niej też Andrzej Z. ps. Słowik. Jak ustalono, utrudniał prokuratorom jego prowadzenie poprzez przekazywanie poleceń dotyczących funkcjonowania grupy swojej konkubinie Marcie M. Kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy szczecińskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Konkubinie "Słowika" ogłoszono zarzuty popełnienia trzech przestępstw. Decyzją Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód została tymczasowo aresztowana.

Marta M. podejrzana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej co najmniej od 1 stycznia 2016 roku do 11 września 2018 r. w Warszawie i innych miejscowościach. Kobieta m.in. wykonywała polecenia Andrzeja Z. dotyczące przestępczych działań, koordynowała obrót kokainą, przekazywała członkom grupy informacje dotyczące przestępstw. Ponadto utrudniała prowadzenie postępowania przygotowawczego, by określone osoby, w tym Andrzej Z. pseudonim Słowik, Krzysztof O. ps. Kręcony, Leszek D. ps. Wańka, Sławomir F., Filip F., Janusz P. ps. Parasol oraz Artur R. ps. Pinokio, uniknęły kary za popełnione przestępstwa.

Marta M. podejrzana jest ponadto o udział w obrocie znaczną ilością kokainy (co najmniej 1,2 kilograma). Za sprzedaż tych narkotyków dostała nie mniej niż 35 tysięcy euro. 

W toku śledztwa prowadzonego przez PR w Szczecinie prokuratorskie zarzuty usłyszało dotąd 71 osób. Wobec 14 podejrzanych zastosowano tymczasowe aresztowanie. Wśród nich jest m.in. "Słowik". Prokurator zarzuca Andrzejowi Z. popełnienie 13 przestępstw. Dotyczą one m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszeń rozbójniczych, rozbojów, pobić, bezprawnego pozbawienia wolności człowieka, a także przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jest on też podejrzany o pranie wspólnie z innymi osobami brudnych pieniędzy (co najmniej 300 100 zł). Zarzucanych przestępstw Andrzej Z. ps. Słowik dopuścił się w ramach zorganizowanej grupy przestępczej oraz w warunkach recydywy.

Szczecińscy prokuratorzy ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza, w której działał "Słowik" oraz jego konkubina Marta M., funkcjonowała co najmniej od sierpnia 2013 r. do września 2018 r. w Warszawie, Wrocławiu i innych miejscowościach. Na jej czele stał m.in. Sebastian W.

Grupa ta m.in. wystawiała i posługiwała się nierzetelnymi fakturami VAT i podawała nieprawdziwe dane w deklaracjach VAT-7, składanych w urzędach skarbowych. Jej członkowie zajmowali się też praniem brudnych pieniędzy, popełniali przestępstwa kryminalne oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

(g)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

3
2018-09-26 07:15:16
A co to ma znaczyć, że taki gangster miał widzenia lub dostęp do telefonu?
Od 2013... do 2018
2018-09-25 22:14:36
Czyli jak za Komuny... Plan 5 letni !
janusz
2018-09-25 20:48:25
Może jak Masa "cudownie" sie nawróci -kwestia zamówien politycznych ;-(

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA