Czwartek 06 maja 2021r. 

„Słowik" znów trafi za kratki?

Data publikacji: 2017-02-02 12:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:27
„Słowik" znów trafi za kratki?
 

Od samego rana w szczecińskim sądzie trwają tzw. postępowania aresztowe dotyczące czternastu podejrzanych o wyłudzenia podatku vat, rozboje i wymuszenia - wśród zatrzymanych są członkowie mafii pruszkowskiej. Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Zatrzymań dokonali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. We wtorek i środę prokuratorzy przedstawili zatrzymanym zarzuty: branie udziału w działaniach zorganizowanej grupy przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, wystawianie i posługiwanie się nierzetelnymi fakturami, poświadczanie nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także pobicia, rozboju i wymuszenia rozbójnicze.

Okazuje się, że w skład grupy wchodzili też członkowie mafii pruszkowskiej, którzy po wyjściu z więzień gdzie odsiadywali wyroki za udział grupie przestępczej, zajęli się oszustwami i rozbojami. Wśród zatrzymanych jest również Andrzej Z. ps. „Słowik", który był kiedyś jednym z szefów „Pruszkowa".

Do rozpracowania tej grupy doszło niejako przypadkiem. Podczas śledztwa szczecińskiej Prokuratury Regionalnej przeciwko podejrzanemu o założenie zorganizowanej grupy przestępczej, wyszło na jaw, że istnieje inna, konkurencyjna grupa kierowana przez Sebastiana W. Jej członkami byli członkowie grupy pruszkowskiej, łącznie ze znanym w polskim światku przestępczym, weteranem Andrzejem Z.

Działali w różnych miastach, choć najaktywniejsi byli w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu. Funkcjonowali prawdopodobnie od 2013 r.

Na trwających nadal posiedzeniach dotyczących zastosowania wobec podejrzanych środków zapobiegawczych, sąd na wniosek prokuratury zastanawiać się będzie nad tymczasowym aresztowaniem całej czternastki.

(lw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Skandal !! To jest prymitywna zemsta polityczna.
2017-02-02 14:09:25
Kijowski ratuj !!
Rozsądny
2017-02-02 13:51:40
A dlaczego radiowóz rozjeżdża chodnik?!!
Konrad
2017-02-02 13:48:45
No cóż, było pewne, że dawni "ludzie" grupy pruszkowskiej, po opuszczeniu więzienia powrócą do przestępstw, bo mają to we krwi. Ten "Słowik" to podobno ze Stargardu pochodzi, więc Szczecin też był i jest mu bliski. Oni ze Szczecinem byli związani, bo w latach 90 - tych popularne było przemycanie papierosów i alkoholu z Niemiec do Polski i przez Szczecin i tym zajmowały się grupy pruszkowskie i szczecińskie. Podobno dawny szef grupy szczecińskiej "Oczko" kontrolował te przemyty z Niemiec, na polecenie grupy pruszkowskiej, bo z nimi współpracował. W latach 90 - tych, Szczecin był bardzo niebezpiecznym miastem, bo tam rządzili przestępcy i "panoszyli się" po ulicach Szczecina, gdzie było to widoczne. Byli wtedy naprawdę silni w mieście, ale to już się skończyło.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ