Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Konfederacja ruszyła z kampanią wyborczą do Europarlamentu [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 21 kwietnia 2024 r. 21:34
Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2024 r. 16:24
Konfederacja ruszyła z kampanią wyborczą do Europarlamentu
Krzysztof Bosak m.in. zapewniał protestujących rolników, że Konfederacja będzie ich wspierać.  

Kampanię wyborczą do Europarlamentu rozpoczęła w poniedziałek (15 kwietnia) Konfederacja. W piątek (19 bm.) w otwartych wiecach mogli uczestniczyć mieszkańcy Zachodniopomorskiego – Koszalina i Szczecina. Na deptaku Bogusława w Szczecinie pojawili się m.in. Aleksandra Teresińska, Anna Bryłka, Magdalena Sosnowska, Marcin Sowiński, Dariusz Olech, Sławomir Menzen i Krzysztof Bosak.

– Chodzi nam o to, żeby nie zabierali nam mienia, naszych wartości i własności – podkreślał m.in. dr Marcin Sowiński z Konfederacji Korony Polskiej, wskazując na liczne zagrożenia, które niosą ze sobą ostatnie działania unijnych polityków. – Zapytają: masz paszport samochodowy już? Jakiej kategorii, jaka emisyjność? Nie chcecie elektryka, będziecie płacić podatek. Będą nas zmuszać do sprzedaży własności, bo ludzi nie będzie stać na narzucone koszty remontu, czy samochody… Przyjdzie straż miejska i powie: pan ma piecyk gazowy, zdejmujemy ze ściany. Powiecie: mam zimno, jak będę się grzać? To pan nie słyszał, co Unia Europejska postanowiła? Że pan musi sobie coś wielkiego kupić nowego? Zainstalować fotowoltaikę razem z innymi mieszkańcami na dachu?

Magdalena Sosnowska, pełnomocnik Ruchu Narodowego na województwo zachodniopomorskie, zwracała uwagę na działania Niemców, związane m.in. z terminalem kontenerowym w Świnoujściu.

– Na początkowym etapie tej inwestycji spotkaliśmy się z bardzo dużym oporem ze strony niemieckiej. Niemcy złożyli pozew do sądu administracyjnego w Świnoujściu, żeby zablokować tę inwestycję. Powoływali się na czyste powietrze, piękną naturę i ochronę środowiska, a także na dokument Natura 2000 – mówiła Magdalena Sosnowska. – Jest to dokument, który został stworzony i przyjęty przez rząd Leszka Millera podczas akcesji do Unii Europejskiej. Minęło ponad 20 lat, a oni nadal tym dokumentem władają i zmierzają do tego, żebyśmy rezygnowali z inwestycji, rozwoju naszego regionu. To pokazuje, jak ważne jest, żeby w strukturach europejskich, w rządach, zasiadali ludzie, którzy będą dbać o naszą podmiotowość, będą pilnować interesu narodowego. Niemieckie organizacje ekologiczne ingerują, aby przekształcić nasz Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry w Park Narodowy. Łatwo się domyślić, co się za tym będzie kryło. Będziemy przez tę decyzję zniewoleni w ten sposób, że nie będziemy mogli rozwijać naszej rzeki, nie będziemy mogli mieć jej żeglownej, a w kontekście budowy terminalu kontenerowego jest to bardzo istotne.

Prezes Stowarzyszenia Koliber w Szczecinie, diagnosta laboratoryjny, kandydat do parlamentu europejskiego Dariusz Olech, przytoczył m.in. rozmowę, którą odbył niedawno z kolegą z dawnych lat, który jak tylko Polska weszła do Unii Europejskiej, wyjechał z rodziną do Francji.

– Przyjechał odwiedzić dalszą rodzinę i znajomych. Mówi: zazdroszczę wam jednej rzeczy. Tutaj jest bezpiecznie i spokojnie. Ostatnio np. szedłem przez park wieczorem i zobaczyłem samotnie biegnącą kobietę. U nas takie rzeczy się nie zdarzają. Żony bym nigdy samej wieczorem nie puścił. Jest po prostu niebezpiecznie – opowiadał Dariusz Olech. – Obawiał się, ktoś jej zrobi jakąś krzywdę, poturbuje, okradnie albo wykorzysta. Powodem jest nielegalna imigracja z Afryki. Niestety, oni nie przyjeżdżają do krajów Europy Zachodniej do pracy, w ich głowach żyje taki mit, żeby siedzieć, nic nie robić, a państwo wszystko da, wszystko wygodnie. Pytanie jest takie, czy my chcemy, żeby w Polsce było im tak wygodnie, czy jednak cenimy to bezpieczeństwo i spokój, które mamy?

Aleksandra Teresińska z Konfederacji Nowej Nadziei mówiła, że jako przedsiębiorca bardzo ceni sobie strefę Schengen, wolny handel i wysokiej jakości towary i usługi, które unia oferuje.

– Niestety, obecni włodarze, zepsuli Unię, sprowadzając ją do instrumentu, który nakłada na nas wysokie podatki i daje nam absurdalne wytyczne – powiedziała Aleksandra Teresińska. – Idealnym przykładem jest Zielony Ład, który nie ma pod względem ekonomicznym i ekologicznym sensu, a jego skutkiem będzie zaoranie branży rolniczej i wszystkich branż pokrewnych. W efekcie będzie droga żywość o niepewnej jakości, utrata pracy, głód...

Prawnik Anna Bryłka, wiceprezes partii Ruch Narodowy, dyrektor ds. europejskich Konfederacji dodała, że w Polsce tylko Konfederacja idzie do wyborów po to, żeby odwrócić federacyjny proces i pogonić klimatystów na drzewo.

– Rada Unii Europejskiej wprowadziła właśnie dyrektywę budynkową, dyrektywę o emisjach przemysłowych i Normę Euro 7. Dyrektywa budynkowa wprowadza absolutną rewolucję w budownictwie, przyjęta została bez sprzeciwu Polski. Tylko Włochy i Węgry zagłosowały przeciw – zwracała uwagę Anna Bryłka. – Co ona wprowadza? Zeroemisyjne budynki, paszporty budynkowe, obowiązek instalowania fotowoltaiki, zakaz wykorzystywania węgla i gazu do ogrzewania budynków, przymusowe remonty. Unijna elita klimatyczna chce szereg swoich obywateli wyrzucić na bruk. Nie ma na to naszej zgody. Kojarzycie, kto w historii zasłynął z pogardy dla własności i wolności? Udało się pokonać komunizm, a teraz musimy pokonać klimatyzm.

Poseł na Sejm RP, wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, zaznaczył, że na piątkowych wiecach w Koszalinie i Szczecinie obecni byli m.in. rolnicy. 

– Są z nami rolnicy, którzy prowadzili blokadę na drodze S3, chciałbym jasno powiedzieć, że popieramy postulaty protestujących rolników, będziemy ich wspierać, jeżeli policja zdecyduje się użyć siły – mówił podczas wiecu w Szczecinie. – Zgadzam się z postulatami rolników, żeby wstrzymać zalew polskiego roku żywnością z Ukrainy, a także z Rosji, czy Białorusi; wstrzymać wdrażanie europejskiego Zielonego Ładu, czy przekształcanie naszego rolnictwa, naszej gospodarki pod pretekstem postępu, a tak naprawdę wygaszenia częściowo produkcji rolnej i podniesienia jej kosztów. Potrzebujemy żywności zdrowej, ekologicznej, natomiast to nie biurokrata w Brukseli ma decydować, jak ma produkować polski rolnik. Polski rolnik ma być gospodarzem, decydować co wytwarza, w jaki sposób i następnie konkurować na rynku jakością i ceną. To jest nasza wspólna sprawa, żebyśmy mieli polską produkcję żywności, polski eksport żywności, żeby gospodarz nie był dociążony absurdalnymi przepisami.

Krzysztof Bosak podkreślał, że to nie jest tak, że mu się wszystko nie podoba w Unii Europejskiej.

– Podoba mi się, że obywatele Unii Europejskiej mogą się swobodnie poruszać po Europie, wolny handel, bez wątpienia polska gospodarka na tym korzysta – mówił. – Jednak te czasy, kiedy musieliśmy coś nadgonić, w dużej mierze się skończyły. Musimy mieć ludzi, którzy powiedzą, że Unia wyszła poza podstawy traktatowe. Starsi z nas na pewno pamiętają debaty przedakcesyjne. Co było mówione? „Migracja – będziemy sami decydować” – to jest łamane. „Energetyka – będziemy sami decydować” – to jest łamane. „Edukacja, sprawy tzw. światopoglądowe – będziemy sami decydować…”.

K. Bosak dodał, że to Polacy, wyborcy, decydują, jakie zadanie będzie miała Konfederacja w Unii. – Jeśli mamy walczyć o nasze interesy w Unii Europejskiej, będziemy walczyć. Jeśli przygotowywać się do renegocjowania warunków, możemy renegocjować.

– Nie przypominam sobie, żeby politycy Platformy czy PiS mówili w poprzednich wyborach, że idą do Europarlamentu, żeby zakazać sprzedaży samochodów z silnikiem spalinowym – mówił m.in. przedsiębiorca Sławomir Menzen, prezes Nowej Nadziei. 

Dodał, że Europa została w tyle za Chinami i USA. – Stajemy się skansenem dzięki polityce klimatycznej, wysokim cenom energii i regulacjom, dyrektywom…  – powiedział Sławomir Menzen. – Nie produkujemy nowoczesnych technologii, produkujemy regulacje. Przyszłość wygląda jeszcze gorzej, świat będzie mam jeszcze bardziej odjeżdżał. 9 na 10 największych firm produkujących fotowoltaikę jest w Chinach. Nowej w zielonej energii Chińczycy nas dominują. Samochodów elektrycznych Chiny produkują trzy razy więcej niż Europa. Stany Zjednoczone się rozwijają, Chiny się rozwijają, u nas przez Zielony Ład będzie bieda – wysokie ceny energii, przymusowe remonty domów i mieszkań. Polacy z własnych pieniędzy będą musieli to sfinansować. Chcą nam ograniczyć wolność słowa, zrzeszania się, wypowiedzi politycznych, chcą nam zabrać samochody, żebyśmy jeździli elektrykami, jak kogoś będzie stać, a jak nie stać rowerem będzie jeździł. Nie zgadzamy się na ograniczenie wolności. ©℗

Tekst i fot. (sd)

Film: Sylwia Dudek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

echo
2024-04-25 15:51:25
Jesteśmy postawieni miedzy dżumą i cholerą !! Zostaje ospa -taki wybór mają Polacy
@@Hipokryzja
2024-04-23 15:52:10
Twój post potwierdza że zwolennicy Konferencji są jednocześnie zwolennikami Putina.
@zielony ład
2024-04-22 21:24:21
PiS zgadzał się i głosował tak jak PO w sprawie zielonego ładu. Jedyną formacja od początku ostrzegającą przed tym szaleństwem jest konfa.
@zielony ład
2024-04-22 19:38:32
Co ty chrzanisz? PiS przeciwny zielonemu ładowi? Od kiedy? Chyba od przegranych wyborów parlamentarnych, a przed wyborami europejskimi. Potem będzie po staremu. Wprowadzanie w podskokach wszystkich unioeuropejskich debilizmów. PiS pożegnał polską energetykę i zasypał najwięcej kopalń. Głosowali za zakazem aut spalinowych. Dziś udają, że są z nami. Łgarze!!! Tylko Konfederacja była i jest przeciwna tym antyhumanitarnym regulacjom i tylko ona od początku o nich alarmowała. Takie są fakty.
zielony ład
2024-04-22 18:36:21
to są wybory o zielony ład.jak go wprowadza w takim stopniu jak teraz to co w grudniu podpisali w UE już rząd tuska przede wszystkim dyrektywa budynkowa i wyeliminowaniu gazu z mix energetycznego to Polacy polegna od kosztów co się skonczy ich wydziedziczeniem do tego dochodzą elektryki . Dlatego tylko pis i konfa będa przeciwni tym regulacjom .Najbardziej zieloni sa lewica i hołownia , PO jeżeli niemcy postanowią że zielony ład jest ok to oni powielą tą decycyzję
@ @konfa
2024-04-22 16:28:59
Na prawdę nie trzeba wiele trudu, żeby dziś poczytać o konsekwencjach przyjęcia "bezpiecznej i najlepiej przebadanej" szczepionki. Choć może i lepiej, że zaszczepieni nie szukają tej wiedzy, bo po co mieliby się stresować, a i tak niczego nie są już w stanie odwrócić. Poza tym Konfederacja opowiadała się za rzetelną informacją i zakazem przymusu uczestniczenia w eksperymencie medycznym. Kto chciał, to mógł. Na przykład pani Sosnowska była bardzo za szczepieniami. To nazywamy wolnością wyboru.
Księgowy
2024-04-22 15:22:56
"kryje się katolicki zamordyzm" - Na czym polega ten, legendarny już przy Konfederacji, "katolicki zamordyzm"? Pytam serio i proszę o konkrety (tylko bez wstawek, proszę, że jacyś uzbrojeni ludzie będą sprawdzać, czy byłeś w tym tygodniu u spowiedzi, bo nie mamy tu po 12 lat, żeby w takie brednie wierzyć).
@konfa
2024-04-22 15:18:37
Całą stronę Kurier przeznaczył na to epokowe wydarzenie, spotkania durnych antyszczepiokowców
@rek
2024-04-22 13:16:21
Nie zagłosuję nigdy na Konfederację, gdyż za fasadą rzekomej walki o wolność z tą niedobrą UE, kryje się katolicki zamordyzm, który by nam konfederaci zafundowali, gdyby tylko doszli do władzy w Polsce.
cdn
2024-04-22 11:49:35
Coraz wiecej Polakow popiera wyjscie z eurokolchozu opanowanego przez roznego rodzaju lewakow,komunistow,ekoswirow,sodomitow,Na czele tego tworu mala klamczucha z Niemiec umoczona za afere szczepionkowa i nie tylko,Dzieki tej oszusce i polactwu ryzy bedzie realizowal plany niemieckie,Macie moj glos konfederaci,gdyz jako jedyni mowicie prawde o eurosajuzie,
@Hipokryzja
2024-04-22 11:01:49
Nie rozumiesz terminów których używasz - tu nie ma żadnej hipokryzji - po pierwsze taka jest demokracja, po drugie by zniszczyć UE trzeba aktywnie działać także wewnątrz niej samej, po trzecie bo nikt nie zwalnia polityków i sympatyków Konfederacji z płacenia podatków na rzecz UE.
hipokryzja1
2024-04-22 11:01:17
Ryży i koalicja Szymek Władek chcą rozwalić Polskę od śroka na rzecz Brukseli patrz Niemcy. Wszystko dla Niemiec, a dla Polaków zbiórka szparagów, miotły na niemicjich ulicach i lotniskach, mycie tyłków seniorom niemieckim.
@Hipokryzja
2024-04-22 09:45:39
chcą rozwalić Unię od środka pobierając wysokie diety poselskie w euro
Księgowy
2024-04-22 09:04:59
"Dlaczego Konfederacja wystawia kandydatów do Europarlamentu skoro nienawidzi Unii Europejskiej?" - Z tego samego powodu, dla którego gdy ktoś się brzydzi przemocą, w wojsku (a już szczególnie w czasie wojny) musi się nią posługiwać - czy tego chce, czy nie chce. A ty, zamiast szukać dziury w całym, to się lepiej popytaj swoich polityków o ich deklaracje i obietnice wyborcze. Tam masz dopiero wodospady obłudy i hipokryzji.
@Hipokryzja
2024-04-22 08:33:14
Jakbyś przeczytał tekst, to może byś wiedział. Musi ktoś tam walczyć o polskie interesy. Potrzebni są ludzie, którzy nie będą tylko bezrefleksyjnymi popychadłami i klakierami.
@Hipokryzja
2024-04-22 08:27:59
A w jaki sposób można wg Ciebie w tym ustroju dokonywać zmian? Myślisz, że Konfederacja powinna dokonać puczu? Zdaje się, że są tylko te opcje więc Twój komentarz jest słąby
rerik
2024-04-22 08:27:36
Chyba szykują się jakieś poważne zmiany. W K24 taki artykuł o konfederacji która zawsze była twardo zamilczana a jej postulaty w najlepszym ( i najbardziej kulturalny) sposób określane jako oszołomstwo, pojawia się w głównej kolumnie wiadomości ! ? Jak do tej pory nie napuszczona została sfora dyżurnych ujadaczy i wulgarnych kalumnistów!? Idzie ku normalności ?
Hipokryzja
2024-04-22 08:09:51
Dlaczego Konfederacja wystawia kandydatów do Europarlamentu skoro nienawidzi Unii Europejskiej?
Nareszcie!
2024-04-22 02:24:55
Trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Konfederacja to konglomerat różnych ugrupowań, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Po wypowiedziach widać, że najbardziej z Unią Europejską chce romansować Nowa Nadzieja Menzena. Ja uważam, że nie o taką unię nam chodziło i pora powiedzieć stanowcze dość zanim nas pożrą. Mieliśmy już jeden komunizm i wiemy czym się kończy. Dlatego bardziej odpowiada mi stanowisko Ruchu Narodowego (Bryłka, Sosnowska) czy Konfederacji Korony Polskiej (Sowiński).
@Zołza
2024-04-21 22:52:47
Jakieś problemy z liczeniem? Od piątku wieczorem do niedzieli wieczorem są trzy dni? Jesteś z PO?
@Zołza
2024-04-21 22:44:38
Daj już spokój, TW. Zajmij się swoim smutnym życiem.
Zołza
2024-04-21 22:31:50
@(sd) Zawsze wiecie, kogo poprzeć,a potem płacz,,, I jak zawsze błyskawiczny news po 3 dniach.
@mdm
2024-04-21 21:46:56
Jest na to 30 dni od wyborów, nieuku. Trzeba było nie palić książek, to byś wiedział.
mdm
2024-04-21 14:38:29
Banery wyborcze pani Sosnowskiej, jako jedynej kandydatki, nadal zaśmiecają ulice Pow. Wlkp. Wstyd.
Wirgas
2024-04-21 13:20:07
jakie sensowne i przytomne wypowiedzi! Zamiast nowych technologii w UE produkujemy nowe regulacje. Dokładnie, a kto ma wymyslać nowe technologie do wykorzystania dla poprawy zeroemisyjności? Młodzi z demokracji, którzy niszczą książki bo boją się słowa drukowanego? Nic dziwnego że Chiny i USA wyprzedzają Europę. Przytomni, wykształceni ludzie się tutaj wypowiadają.
Konfa
2024-04-21 13:09:14
Genialny tekt na czoło gozety

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA