Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Koncert na finał obchodów 1050-lecia Chrztu Polski

Data publikacji: 2016-06-12 11:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Koncert na finał obchodów 1050-lecia Chrztu Polski
 

W Kołobrzegu trwają diecezjalne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. W uroczystościach jubileuszowych biorą udział pielgrzymi ze wszystkich parafii podlegających kurii koszalińsko-kołobrzeskiej.

Pielgrzymi przyjechali do Kołobrzegu już w piątek (10 bm.), by wspólnie się modlić. Wśród nich są członkowie Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. W czasie sobotnich uroczystości, które skupiały się wokół miejscowej bazyliki, celebrowano odnowienie przyrzeczeń sakramentu świętego oraz udzielono święceń biskupich Krzysztofowi Włodarczykowi.

W niedzielę (12 bm.), na zakończenie obchodów, w kołobrzeskiej bazylice mniejszej odbędzie się wielki koncert. Muzycy wykonają Credo na chór, sopran, alt i orkiestrę autorstwa Henriego Seroki oraz Ave Maris Stella na chór i kameralną orkiestrę smyczkową Andrzeja Nikodemowicza. Utwory zaprezentują solistki Joanna Tylkowska (sopran) i Beata Dudka (alt), którym będzie towarzyszył Chór Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej Koncert rozpocznie się o godz. 20. Wstęp wolny. ©℗

(pw)

Fot. Artur BAKAJ

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA