Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Koncert na cmentarzu

Data publikacji: 12 czerwca 2016 r. 00:03
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:43
Koncert na cmentarzu
 

Tradycją Dni Morza jest coroczny, nocny koncert na Cmentarzu Centralnym - "Tym, którzy nie powrócili z morza...". Podczas tegorocznego, w sobotę (11 czerwca), orkiestra Opery na Zamku wykonała słynną V Symfonię c-moll Beethovena oraz Pieśni i tańce śmierci Musorgskiego. W tym drugim utworze wystąpił bas Janusz Lewandowski. Orkiestrą dyrygował Jerzy Wołosiuk.

Jak co roku, na koncercie na cmentarzu zjawiło się bardzo dużo melomanów. Ci bardziej zapobiegliwi przyszli z kocami i w ciepłych kurtkach. Co prawda, aura była łaskawa, bo nie padało, ale było dość zimno.

Koncerty na cmentarzu mają swoją wierną publiczność, która co roku czeka na to, by wysłuchać plenerowego koncertu muzyki klasycznej, przy blasku księżyca i w wyjątkowej oprawie świetlnej. Na kolejny przyjdzie im poczekać aż dwanaście miesięcy.

(MON)

Fot. Monika Gapińska

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marcin
2016-06-12 20:21:12
Chciałbym, by szczecińscy filharmonicy dawali w ciągu roku więcej koncertów w plenerze. Jeden koncert w roku, dodatkowo w dość posępnym otoczeniu Cmentarza Centralnego to stanowczo za mało. Odbywający się latem koncert filharmoników wiedeńskich w ogrodach Schoenbrunn przyciąga dziesiątki tysięcy słuchaczy w każdym wieku, a na zdjęciach z tego artykułu widać garstkę osób dość mocno posuniętych czasem słuchaczy. Niech filharmonia wyjdzie do ludzi i zagra latem przynajmniej jeden koncert 'na mieście': na Jasnych Błoniach, na Wałach Chrobrego albo pl. Mickiewicza, a nie chowa się gdzieś po cmentarzach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA