Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Dni Morza – korekty na liniach już w czwartek

Data publikacji: 09 czerwca 2016 r. 01:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
Dni Morza – korekty na liniach już w czwartek
Fot. Mirosław WINCONEK  

Z powodu zamknięcia ulic na czas Dni Morza dojazd w rejon organizowanych z tej okazji imprez, jak i sprawny powrót do domów mają zapewnić zmiany niektórych tras, dodatkowe linie i kursy autobusów i tramwajów. Pierwsze korekty już od czwartku (9 czerwca). Obowiązują one do nocy z niedzieli na poniedziałek (12 na 13 czerwca).

Od czwartkowego poranka autobusy linii 70 kursują objazdem w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” ul. Jana z Kolna, Trasą Zamkową i ul. Matejki do pl. Rodła, z pominięciem przystanków „Admiralska” i „Urząd Wojewódzki”. Przystanek „Starzyńskiego” został przeniesiony na ul. Matejki przy filharmonii. Natomiast w kierunku Kamieńca od pl. Rodła al. Wyzwolenia przez pl. Żołnierza Polskiego, ulicami Farną, Sołtysią, Wyszyńskiego i Nabrzeże Wieleckie, pomijając przystanki „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” znajduje się czasowo w zatoce autobusowej na pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

Autobusy linii nocnej 526 będą kursować objazdem w obu kierunkach od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej stałą trasą, według normalnego rozkładu jazdy.

Nowinki w czwartek od świtu także na liniach tramwajowych. Na linii nr 12 ZDiTM zlecił kursy dojazdowe w relacji – Dworzec Niebuszewo objazdem przez ul. Matejki i pl. Hołdu Pruskiego. Działa również dodatkowa linia nr 16 w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany” trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego” i dalej ul. Wyszyńskiego, Bramą Portową, al. Niepodległości, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Hołdu Pruskiego, ulicami Matejki, Malczewskiego, Parkową i Dubois do przystanku „Dubois” i dalej trasą „szóstki” do Gocławia. Tramwaje kursują według specjalnego rozkładu jazdy.

W piątek (10.06.) od godz. 18 oraz w sobotę (11.06.) i w niedzielę (12.06.) od godz. 10 kolejne zmiany. Jedna z nich dotyczyć będzie autobusów linii 53 – do przystanku „Dworzec Morski” dojeżdżać będą ulicami Łady i Jana z Kolna (przystanki wspólne z linią 526) z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót na skrzyżowaniu ul. ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej. W pozostałych godzinach kursy stałą trasą, tj. do pętli Firlika przy stoczni.

Szerszy komunikat o dodatkowych kursach w weekendowe noce podamy wkrótce. Niecierpliwi mogą zajrzeć, by na ten temat dowiedzieć się więcej, na oficjalną stronę www.zditm.szczecin.pl.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MM
2016-06-09 10:12:40
Czy nie można tych wszystkich imprez organizować na Łasztowni, gdzie od cypla od strony elewatora "Ewa" jest dużo wolnego miejsca zamiast kilka razy w sezonie blokować miasto. Wały Chrobrego można by było zamykać tylko na główne dni imprezy, np od piątku po 17:00. Skoro miasto uniemożliwia parkowanie tysiącom ludzi pracującym na Wałach Chrobrego i w okolicy, to może by im zafundowało taksówki. Wiem, zaraz się odezwą osoby, że mogę tramwajem albo rowerem, tylko jak to zrobić gdy mam do rozwiezienia troje dzieci do przedszkola i szkoły, w różne miejsca. Po pracy trzeba jeszcze je odebrać. Niestety myślenie jest dla władz i urzędników miejskich procesem bolesnym.
Danka
2016-06-09 10:04:17
Fajnie, ktoś siedzi za biurkiem i tworzy: sufit-podłoga. Dojeżdżam codziennie do pracy z Pomorzan ul. Kolumba no i oczywiście dziś zaskoczenie: mojej "6" nie ma! Komunikatów: 0, informacji na elektronicznej tablicy: 0, informacji pisemnej: 0. Ale Pan redaktor napisał.... A zajrzał Pan na stronę ZDiTM do której Pan odsyła???? co Pan tam zobaczył właśnie a propos tej linii???? Że nie wspomnę o kretyńskim paraliżowaniu miasta przy każdej możliwej okazji przez "optymalizujących" ruch w mieście kierowników, dyrektorów i prezesów z um, zditm i innych wielu jednostek "odpowiedzialnych" za codzienny i świąteczny paraliż miasta. Wydaje się, że warunkiem pracy na takich stanowiskach powinien być wymóg poruszania się komunikacją miejską przy dojazdach do/z pracy oraz w trakcie pracy. Szkoda że "bylejactwo" tak się w Szczecinie rozpanoszyło, szkoda, że prasa tak "spsiała" że nie tylko nie jest czwartą władzą ale jest kompletnie niewiarygodna, niekompetentna i służalcza. Same przytoczone wyżej okoliczności daja bombowy materiał... i co? i nic! Szkoda tego pięknego miasta!
Małgorzata
2016-06-09 08:58:39
Znowu zakorkują miasto.Nie cierpię Dni Morza.Już dzisiaj nie można było normalnie dojechać do pracy. Nie wyobrażam sobie powrotu.Na Matejki pewnie będzie gigantyczny korek.Kiedyś zamykano ulice dopiero w piątek, dlaczego teraz już w czwartek.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA