poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dni Morza – korekty na liniach już w czwartek

Dni Morza – korekty na liniach już w czwartek

Dni Morza – korekty na liniach już w czwartek
Data publikacji: 2016-06-09 01:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 2340 138374

Z powodu zamknięcia ulic na czas Dni Morza dojazd w rejon organizowanych z tej okazji imprez, jak i sprawny powrót do domów mają zapewnić zmiany niektórych tras, dodatkowe linie i kursy autobusów i tramwajów. Pierwsze korekty już od czwartku (9 czerwca). Obowiązują one do nocy z niedzieli na poniedziałek (12 na 13 czerwca).

Od czwartkowego poranka autobusy linii 70 kursują objazdem w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” ul. Jana z Kolna, Trasą Zamkową i ul. Matejki do pl. Rodła, z pominięciem przystanków „Admiralska” i „Urząd Wojewódzki”. Przystanek „Starzyńskiego” został przeniesiony na ul. Matejki przy filharmonii. Natomiast w kierunku Kamieńca od pl. Rodła al. Wyzwolenia przez pl. Żołnierza Polskiego, ulicami Farną, Sołtysią, Wyszyńskiego i Nabrzeże Wieleckie, pomijając przystanki „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” znajduje się czasowo w zatoce autobusowej na pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną.

Autobusy linii nocnej 526 będą kursować objazdem w obu kierunkach od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej stałą trasą, według normalnego rozkładu jazdy.

Nowinki w czwartek od świtu także na liniach tramwajowych. Na linii nr 12 ZDiTM zlecił kursy dojazdowe w relacji – Dworzec Niebuszewo objazdem przez ul. Matejki i pl. Hołdu Pruskiego. Działa również dodatkowa linia nr 16 w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany” trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego” i dalej ul. Wyszyńskiego, Bramą Portową, al. Niepodległości, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Hołdu Pruskiego, ulicami Matejki, Malczewskiego, Parkową i Dubois do przystanku „Dubois” i dalej trasą „szóstki” do Gocławia. Tramwaje kursują według specjalnego rozkładu jazdy.

W piątek (10.06.) od godz. 18 oraz w sobotę (11.06.) i w niedzielę (12.06.) od godz. 10 kolejne zmiany. Jedna z nich dotyczyć będzie autobusów linii 53 – do przystanku „Dworzec Morski” dojeżdżać będą ulicami Łady i Jana z Kolna (przystanki wspólne z linią 526) z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót na skrzyżowaniu ul. ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej. W pozostałych godzinach kursy stałą trasą, tj. do pętli Firlika przy stoczni.

Szerszy komunikat o dodatkowych kursach w weekendowe noce podamy wkrótce. Niecierpliwi mogą zajrzeć, by na ten temat dowiedzieć się więcej, na oficjalną stronę www.zditm.szczecin.pl.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

MM
Czy nie można tych wszystkich imprez organizować na Łasztowni, gdzie od cypla od strony elewatora "Ewa" jest dużo wolnego miejsca zamiast kilka razy w sezonie blokować miasto. Wały Chrobrego można by było zamykać tylko na główne dni imprezy, np od piątku po 17:00. Skoro miasto uniemożliwia parkowanie tysiącom ludzi pracującym na Wałach Chrobrego i w okolicy, to może by im zafundowało taksówki. Wiem, zaraz się odezwą osoby, że mogę tramwajem albo rowerem, tylko jak to zrobić gdy mam do rozwiezienia troje dzieci do przedszkola i szkoły, w różne miejsca. Po pracy trzeba jeszcze je odebrać. Niestety myślenie jest dla władz i urzędników miejskich procesem bolesnym.
2016-06-09 10:12:40
Danka
Fajnie, ktoś siedzi za biurkiem i tworzy: sufit-podłoga. Dojeżdżam codziennie do pracy z Pomorzan ul. Kolumba no i oczywiście dziś zaskoczenie: mojej "6" nie ma! Komunikatów: 0, informacji na elektronicznej tablicy: 0, informacji pisemnej: 0. Ale Pan redaktor napisał.... A zajrzał Pan na stronę ZDiTM do której Pan odsyła???? co Pan tam zobaczył właśnie a propos tej linii???? Że nie wspomnę o kretyńskim paraliżowaniu miasta przy każdej możliwej okazji przez "optymalizujących" ruch w mieście kierowników, dyrektorów i prezesów z um, zditm i innych wielu jednostek "odpowiedzialnych" za codzienny i świąteczny paraliż miasta. Wydaje się, że warunkiem pracy na takich stanowiskach powinien być wymóg poruszania się komunikacją miejską przy dojazdach do/z pracy oraz w trakcie pracy. Szkoda że "bylejactwo" tak się w Szczecinie rozpanoszyło, szkoda, że prasa tak "spsiała" że nie tylko nie jest czwartą władzą ale jest kompletnie niewiarygodna, niekompetentna i służalcza. Same przytoczone wyżej okoliczności daja bombowy materiał... i co? i nic! Szkoda tego pięknego miasta!
2016-06-09 10:04:17
Małgorzata
Znowu zakorkują miasto.Nie cierpię Dni Morza.Już dzisiaj nie można było normalnie dojechać do pracy. Nie wyobrażam sobie powrotu.Na Matejki pewnie będzie gigantyczny korek.Kiedyś zamykano ulice dopiero w piątek, dlaczego teraz już w czwartek.
2016-06-09 08:58:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie