Środa, 07 czerwca 2023 r. 
25 szczecin
REKLAMA

Komu przeszkadza strzelnica? Legion zaskoczony

Data publikacji: 01 września 2016 r. 16:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Komu przeszkadza strzelnica? Legion zaskoczony
 

Tablicę z napisem: „Chcemy ciszy. Protest przeciwko strzelnicy” ustawiono niedawno na działce naprzeciwko lapidarium w Jęczydole (gmina Kobylanka). Członkowie stargardzkiego klubu strzeleckiego „Legion” nie kryją zaskoczenia, bo dotychczas żadne sygnały niezadowolenia od okolicznych mieszkańców do nich nie docierały.

Strzelnica w Bielkowie funkcjonuje od kilku miesięcy. To obiekt typowo klubowy. Miłośnicy broni spotykają się tam najczęściej trzy razy w tygodniu oraz na sobotnich treningach. Ale udostępniają ją także m.in. funkcjonariuszom służb mundurowych oraz uczniom z klasy o profilu bezpieczeństwo publiczne ze stargardzkiego LO nr 2. Czasem organizowane są tam również imprezy integracyjne albo pikniki strzeleckie.

Przed uruchomieniem strzelnicy przedstawiciele „Legionu” konsultowali się w tej sprawie z lokalnymi samorządowcami, policjantami oraz przedstawicielami rad sołeckich Bielkowa i Jęczydołu. Nikt wtedy nie wyrażał negatywnego stanowiska wobec funkcjonowania tego typu obiektu w gminie. Niedawno jednak wśród okolicznych mieszkańców pojawiły się głosy niezadowolenia. Strzały dla niektórych osób są uciążliwe. Hałas niesie się po jeziorze i zakłóca im wypoczynek. Aby podkreślić swój sprzeciw, w Jęczydole ustawiono nawet informującą o tym tablicę.

Miłośnicy broni ze stargardzkiego klubu strzeleckiego „Legion” nie kryją zaskoczenia protestem. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 1 września 2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Aza
2017-03-07 12:46:01
Mam takie pytanko? dlaczego nie protestują mieszkańcy Bielkowa,. mimo takiej samej odległości od strzelnicy, im jakoś hałas nie przeszkadza, tylko mieszkańcom Jęczydołu przeszkadza sportowa strzelnica.Myślę że w tej sprawie jest jakieś drugie dno.
Jadzia
2016-09-12 21:55:23
A jak przyjdzie się bronić przed wrogiem ... to będzie... łola Boga!!! sąsiedzie ratuj!!!... :))) hehe ... to trzyma sąsiadka stopery do uszu ... gratis!!! haha
Obs.ryver
2016-09-02 09:22:50
Strzelcy mają na uszach tzw."głuchosłuchy". Mieszkańcy,dzieci, starcy też mają takie nosić? Strzelnicę na Bezrzeczu słyszeliśmy na Oś,Przyjażni a nawet ul.Boh.Wa-wy... Poligon jest w Drawsku...Legionistów i mundurowych stać na broń i pociski a na dojazd do Drawska nie stać?
Cisza jak ta
2016-09-02 07:44:22
Niezależnie, czy to szczekanie psów ze schroniska dla zwierząt tuż pod nosem, czy odgłosy wystrzałów, każdy chce ciszy i każdy mieszkaniec Szczecina ma do niej prawo, czy rządzący miastem wreszcie to zrozumieją i przypomną sobie, skąd się wzięli na stanowiskach?
Gienio
2016-09-02 07:20:21
Co było pierwsze: strzelnica, czy domy? Tak to jest jak się buduje w miejscu gdzie wiadomo, że będzie hałas, a potem protestują. Znam takich co kupili mieszkanie przy ruchliwej drodze, a otem protestowali na docierający hałas.
Wytatuowani, odmóżdżeni, nowobogaccy złodzieje dajcie se sPOkuj. Czy Marycha musi być wciągana w ciszy ??
2016-09-01 20:08:22
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA