Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Mieszkańcy wygrali w Kijewie

Data publikacji: 23 maja 2016 r. 14:56
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:55
Mieszkańcy wygrali w Kijewie
 

Szczecińscy radni przyjęli plan zagospodarowania przestrzennego "Kijewo - polana leśna" Oznacza to, że zlikwidowana zostanie działająca tam strzelnica - źródło wielomiesięcznego konfliktu między mieszkańcami okolicznych domów a Szczecińskim Towarzystwem Strzeleckim.

Tę sprawa „Kurier" opisywał już wielokrotnie. Mieszkańcy domów położonych niedaleko strzelnicy w Kijewie skarżyli się na hałas dochodzący podczas strzelań prowadzonych przez członków STS. Twierdzili, że czują się zagrożeni, bo zdarzało się, że wystrzelone pociski miały trafiać na ich posesje.

Według STS poziom hałasu (zbadany przez służby miejskie) był poniżej obowiązujących norm i nie było możliwości, aby jakikolwiek pocisk wystrzelony na strzelnicy wpadł na teren okolicznych posesji. Dwie komisje Rady Miasta Szczecin wnioskowały o zlikwidowanie strzelnicy. W styczniu 2015 roku prezydent Szczecina przychylił się do wniosków radnych i mieszkańców Kijewa.

Kilka dni temu szczecińscy radni przyjęli plan zagospodarowania przestrzennego "Kijewo - polana leśna". Oznacza to likwidację strzelnicy. Teren ten ma być przeznaczony na m.in. boisko sportowe, minigolf, skatepark, plac zabaw dla dzieci, park linowy, siłownię na powietrzu, wybieg dla psów, ścieżkę przyrodniczo - edukacyjna, ogród dendrologiczny.

- Teren należy do miasta. Zakończyliśmy spory z ZUK, podpisaliśmy ugodę. Przy takim oporze społecznym nie ma sensu, aby ten obiekt był wykorzystywany jako strzelnica - mówi Andrzej Sulawiak, wiceprezes Stowarzyszenia.©℗

(dar)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gh
2016-05-25 08:50:45
I znowu oszołomizm wygrał (tym razem w wydaniu kilku osób, którym przeszkadzała istniejąca od przedwojnia infrastruktura)
Poligon
2016-05-23 23:01:34
A ja proponuję zlikwidować poligon w okolicach osiedla Zawadzkiego w Szczecinie. Nie zlikwidują wojsko bo oni strzelają z taki strzelb i w ogóle to jest głośne i niebezpieczne bo jak by taki żołnierz nie miał palca u nogi to by się przewrócił i strzeli w niebo, a potem ten pocisk by spadał w dół i by kogoś trafił. Podsumowując jeszcze raz: dlatego właśnie trzeba zlikwidować wojska lądowe, powietrzne tym bardziej, a kto wie może i marynarkę bo oni też szczelają
@
2016-05-23 22:00:34
Zastanawiające, czy jakiś pociot kogoś magistratu nie wybudował się w tamtym rejonie. Było by to całkiem realne. Kto tam był pierwszy. Strzelnica czy domki mieszkalne. jakoś tak ze strzelnica na Krzekowie nikomu nie przeszkadza, nie zmienia się planów, pomimo iż strzelania nocne słyszane są nie tylko na krzekowie. Idąc przygłupim tokiem rozumowania rady miasta, proponuję zlikwidować tory kolejowe w zdrojach, bo przejeżdżające pociągi robią duuuuużo hałasu, a wylatujące z rur odpływowych z toalet zanieczyszczenia chlapią po oknach pobliskich domostw. Panie "prezydencie" ! Przychyli sie pan do tej propozycji ??
MM
2016-05-23 20:07:13
Najlepiej zakazać budowy garaży przy domkach i parkowania samochodów w odległości mniejszej niż 1000 m od posesji bo smrodzące samochody obniżają wartość nieruchomości.
Pulk
2016-05-23 19:43:07
Rada Osiedla wydała opinię pozytywną jak wpłynął wniosek - skan pisma mogę udostępnić. I po co taki organ reprezentujący mieszkańców?
Antykurzaj
2016-05-23 18:47:45
A ja czekam kiedy wojewoda zakaże budowy kurników bliżej niż 600-1000m od zabudowań , bo to jest dopiero utrata własności domów ,które już stały , a nowe nie chcą POwstawać , bo kurzaje za blisko ( Wielgowo , Niedźwiedź , Motaniec, Reptowo itd.)
ciekaff
2016-05-23 17:00:12
No to najpierw powstanie wybieg dla psów jako obiekt który najtaniej tam wybudować; wystarczy kilka koszy na g... ! Brawo mieszkańcy , Radni i Pan Prezydent. Chciałbym abyz takim samym uporem i w tak szybkim czasie likwidowano sklepy monopolowe w Mieście uciążliwe dla mieszkańców ktore to podobno nie obniżają nikomu w okolicy wartości mieszkań !! Rozumiem że dzwony budowanego Kościoła w Kijewie nie będą nikomu przeszkadzały bijąc co godzinę !? P.S Kiedy kupię działkę i wybuduję dom w okolicy fabryki to czy ta fabryka zostanie zlikwidowana ? Podajcie mi kto ma taką moc; też tak chcę !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA