Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Pojedynek bez końca

Data publikacji: 02 stycznia 2016 r. 16:30
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Pojedynek bez końca
 

Szczecińskie Towarzystwo Strzeleckie dalej walczy o obiekt w Kijewie. Teraz o tym czy jego członkowie mogą korzystać z obiektu znowu zadecyduje Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Na wszelki wypadek strzelcy nadal załatwiają formalności związane z użytkowaniem innej strzelnicy.

W listopadzie SKO uchyliło decyzję miasta o unieważnieniu regulaminu obiektu. Wtedy STS postanowiło urządzić na początku grudnia w Kijewie imprezę strzelecką. Ale na dwa dni przed zawodami na bramie wjazdowej na teren strzelnicy pojawiło się pismo dyrektora szczecińskiego Zakładu Usług Komunalnych informujące o zakazie prowadzenia działalności strzeleckiej do czasu zakończenia postępowania dotyczącego sprawdzenia, czy teren strzelnicy spełnia wymogi Ministerstwa Środowiska.

- Ponownie odwołaliśmy się od tej decyzji do SKO. Obiekt jest zamknięty, nie możemy go użytkować. Czekamy na rozstrzygnięcie - mówi Krzysztof Kowalczyk, prezes STS.

Ale stowarzyszenie już jesienią znalazło nowe miejsce na strzelnicę. To teren w pobliżu Starego Czarnowa, wydzierżawiony od Nadleśnictwa Gryfino - działka w rejonie Puszczy Bukowej. Wcześniej już funkcjonowała na niej strzelnica wojskowa. Nowy obiekt jest dwa razy większy od strzelnicy w Kijewie. Ale musi teren musi zostać zagospodarowany. A koszt podstawowych prac przy dostosowaniu terenu szacowany jest na  kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Załatwiamy wszystkie formalności. Ale w urzędach to nie jest takie proste. Potrwa to jeszcze przynajmniej kilka miesięcy. Możemy go co prawda używać, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Jedynie jakieś 5 - 10 procent. W tym czasie, czyli okresie przejściowym moglibyśmy strzelać na naszej dawnej strzelnicy. Ale są spore naciski "przeciw" ze strony Kijewa. Mają mocne poparcie - dodaje Kowalczyk. ©℗

(dar)

Fot.R.STACHNIK (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paweł
2016-01-03 09:07:46
No i co z tego że PiS i Narodowcy? Ból tyłka od dymania przez PO przeszedł na głowę i myśleć Ci trudno? Może mamy liczyć na zdrajców i sprzedawczyków, przeklęte marionetki z PO, Nowoczesnej, SLD czy PSL? Toż oni są pierwszymi szeregami kolaborantów, szmalcowników.
Takie strzelanie
2016-01-02 20:14:24
Strzelnica koło Kijewa wynajmowali Narodowcy i partyjni kolesie z PiS niby robiąc za free szkolenia Gwardii Narodowej :) PiS od dawna się tam szykuje z kolegami , taka oto Polska Walcząca ... Można zobaczyć na łamach kuriera w archiwum jak to się odbywało.
gacek
2016-01-02 19:58:47
Mieszkam na Majowym od 1987 r. i gdyby nie całe zamieszanie w życiu bym nie wiedział o tej strzelnicy. Za to od wielu lat słychać również nocą strzelanie żołnierzy w Podjuchach i to z broni automatycznej. Kto w wojsku był ten potrafi na słuch rozpoznać, a jak kogoś bolą uszy to niech mniej siedzi na PS3/4 itp. a wezmie się za szkolenie strzeleckie bo jak dojdzie do W to armia Nas nie obroni.
Marex
2016-01-02 18:48:17
Podobno strzelacie nielegalnie koło Starego Czarnowa. jeden leśnik powiedział że sprawę podał na policję i że na dodatek nielegalnie wjeżdżacie do lasu. Sprawdżcie to, bo mówił bardzo poważnie.
Wspieram Kijewo i Dąbie
2016-01-02 17:42:45
Współczuję mieszkańcom zarówno Kijewa, jak i Dąbia. Miałem okazję przebywać w pobliżu tej strzelnicy przez około 3 godziny (zawodowo) - tragedia. Cały czas słychać było tylko huk wystrzałów. P.S. Chcą strzelać, to niech sobie zagospodarują jakiś bunkier, albo piwnicę (i to wygłuszeniu tego miejsca).
Noname
2016-01-02 17:12:32
Za jakiś czas dowiemy się komu tak bardzo zależało na tej strzelnicy koło Kijewa i jaką koncepcję ten ktoś będzie tam wdrażał...
Paweł
2016-01-02 16:33:37
Zagrożenie u bram, a oni blokują ludziom naukę i doskonalenie samoobrony. TO powinno być traktowane jako sabotaż. Mało tego, kto znowu dostał w łapę, że nagle tak zaczęło "miastu" zależeć na tym gruncie? Kartkę od jełopa-urzedasa trzeba było zerwać i wyrzucić, robić swoje, bo to nie jest urzędowa forma dostarczenia pisma, poza tym mógł ją zerwać wiatr.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA