czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pojedynek bez końca

Pojedynek bez końca

Pojedynek bez końca
Data publikacji: 2016-01-02 16:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1722 80454

Szczecińskie Towarzystwo Strzeleckie dalej walczy o obiekt w Kijewie. Teraz o tym czy jego członkowie mogą korzystać z obiektu znowu zadecyduje Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Na wszelki wypadek strzelcy nadal załatwiają formalności związane z użytkowaniem innej strzelnicy.

W listopadzie SKO uchyliło decyzję miasta o unieważnieniu regulaminu obiektu. Wtedy STS postanowiło urządzić na początku grudnia w Kijewie imprezę strzelecką. Ale na dwa dni przed zawodami na bramie wjazdowej na teren strzelnicy pojawiło się pismo dyrektora szczecińskiego Zakładu Usług Komunalnych informujące o zakazie prowadzenia działalności strzeleckiej do czasu zakończenia postępowania dotyczącego sprawdzenia, czy teren strzelnicy spełnia wymogi Ministerstwa Środowiska.

- Ponownie odwołaliśmy się od tej decyzji do SKO. Obiekt jest zamknięty, nie możemy go użytkować. Czekamy na rozstrzygnięcie - mówi Krzysztof Kowalczyk, prezes STS.

Ale stowarzyszenie już jesienią znalazło nowe miejsce na strzelnicę. To teren w pobliżu Starego Czarnowa, wydzierżawiony od Nadleśnictwa Gryfino - działka w rejonie Puszczy Bukowej. Wcześniej już funkcjonowała na niej strzelnica wojskowa. Nowy obiekt jest dwa razy większy od strzelnicy w Kijewie. Ale musi teren musi zostać zagospodarowany. A koszt podstawowych prac przy dostosowaniu terenu szacowany jest na  kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Załatwiamy wszystkie formalności. Ale w urzędach to nie jest takie proste. Potrwa to jeszcze przynajmniej kilka miesięcy. Możemy go co prawda używać, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Jedynie jakieś 5 - 10 procent. W tym czasie, czyli okresie przejściowym moglibyśmy strzelać na naszej dawnej strzelnicy. Ale są spore naciski "przeciw" ze strony Kijewa. Mają mocne poparcie - dodaje Kowalczyk. ©℗

(dar)

Fot.R.STACHNIK (arch.)

 

Komentarze

Paweł
No i co z tego że PiS i Narodowcy? Ból tyłka od dymania przez PO przeszedł na głowę i myśleć Ci trudno? Może mamy liczyć na zdrajców i sprzedawczyków, przeklęte marionetki z PO, Nowoczesnej, SLD czy PSL? Toż oni są pierwszymi szeregami kolaborantów, szmalcowników.
2016-01-03 09:07:46
Takie strzelanie
Strzelnica koło Kijewa wynajmowali Narodowcy i partyjni kolesie z PiS niby robiąc za free szkolenia Gwardii Narodowej :) PiS od dawna się tam szykuje z kolegami , taka oto Polska Walcząca ... Można zobaczyć na łamach kuriera w archiwum jak to się odbywało.
2016-01-02 20:14:24
gacek
Mieszkam na Majowym od 1987 r. i gdyby nie całe zamieszanie w życiu bym nie wiedział o tej strzelnicy. Za to od wielu lat słychać również nocą strzelanie żołnierzy w Podjuchach i to z broni automatycznej. Kto w wojsku był ten potrafi na słuch rozpoznać, a jak kogoś bolą uszy to niech mniej siedzi na PS3/4 itp. a wezmie się za szkolenie strzeleckie bo jak dojdzie do W to armia Nas nie obroni.
2016-01-02 19:58:47
Marex
Podobno strzelacie nielegalnie koło Starego Czarnowa. jeden leśnik powiedział że sprawę podał na policję i że na dodatek nielegalnie wjeżdżacie do lasu. Sprawdżcie to, bo mówił bardzo poważnie.
2016-01-02 18:48:17
Wspieram Kijewo i Dąbie
Współczuję mieszkańcom zarówno Kijewa, jak i Dąbia. Miałem okazję przebywać w pobliżu tej strzelnicy przez około 3 godziny (zawodowo) - tragedia. Cały czas słychać było tylko huk wystrzałów. P.S. Chcą strzelać, to niech sobie zagospodarują jakiś bunkier, albo piwnicę (i to wygłuszeniu tego miejsca).
2016-01-02 17:42:45
Noname
Za jakiś czas dowiemy się komu tak bardzo zależało na tej strzelnicy koło Kijewa i jaką koncepcję ten ktoś będzie tam wdrażał...
2016-01-02 17:12:32
Paweł
Zagrożenie u bram, a oni blokują ludziom naukę i doskonalenie samoobrony. TO powinno być traktowane jako sabotaż. Mało tego, kto znowu dostał w łapę, że nagle tak zaczęło "miastu" zależeć na tym gruncie? Kartkę od jełopa-urzedasa trzeba było zerwać i wyrzucić, robić swoje, bo to nie jest urzędowa forma dostarczenia pisma, poza tym mógł ją zerwać wiatr.
2016-01-02 16:33:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie