niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kompetencje i kasa

Kompetencje i kasa

Kompetencje i kasa
Data publikacji: 2016-01-13 10:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 623 96002

Przez lata to Biuro Rady Miasta koordynowało oraz sprawowało nadzór nad pochodzącymi z wyborów Radami Osiedli. Od początku bieżącego roku sytuacja jest inna: zostały wpisane w zakres zadań Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. Zarządzeniem prezydenta Szczecina. Mimo że Statut Miasta Szczecina oraz uchwalone przez Radę Miasta i nadal obowiązujące statuty Rad Osiedli stanowią inaczej. Mamy więc w Szczecinie swoisty spór kompetencyjny czy „tylko" bałagan prawny?

W ub. roku prezydent Szczecina wydał dwa zarządzenia w sprawie Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miasta (nr 378 i nr 417), a dodatkowo aż sześć - w sprawie „szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez jednostki organizacyjne UM Szczecin" (nr 6/15, 67/15, 143/15, 198/15, 244/15, 398/15). Miały reorganizować i porządkować kompetencje poszczególnych biur, wydziałów i dyrektorów magistratu, konkretyzować ich zadania, również wskazywać podmioty obsługujące tzw. jednostki pomocnicze - w tym Rady Osiedli.
W tym ostatnim przypadku, a szczególnie finansów samorządów osiedlowych, niespecjalnie się to udało. ©℗

Więcej czytaj w środowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

gh
do Atena - ktoś tych ludzi wybiera - i nie mów, że sami się wybierają. Fakt, ze często są wybierani "nogami" - wyborcom nie chce się iść zagłosować - ale wtedy nie można narzekać.
2016-01-14 09:24:02
Atena
Też dziwie sie,że przez tyle kadencji nikt z urzednikow i radnych nie dostrzega żadnych nieprawidłowości w działaniach tego tworu jakim są rady osiedli Wbrew pozorom Ci samowybrańcy, bo Ci sami ludzie przez kilka kadencji,To towarzystwo wzajemnej adoracji rada osiedla na pewno nie ma nic wspólnego z praworządnością, co widać szczególnie na osiedlach domków jednorodzinnych gdzie inwestycje uważam powinny być konsultowane z każdym mieszkańcem z osobna bo nie powinny zakłocać miru domowego.
2016-01-13 23:25:21
Andrzej Grodecki
Reforma rad osiedli zaczęła się wtedy, kiedy napisałem skargę do komisji rewizyjnej na szereg nieprawidłości, jakie zachodziły w działaniach RO Pomorzany. Zostając radnym z tego osiedla, już po miesiącu wiedziałem, że to stajnia Augiasza. Ale moje największe zdziwienie budzi jedno: dlaczego przez tyle kadencji nikt nie dostrzegał żadnych nieprawidłowości? Żaden z radnych, nikt z urzędników? A skala tego problemu była tak wielka, że zaczęto robić kompleksową reformę rad.
2016-01-13 10:30:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie