środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolory w mistrzowskim tempie (galeria)

Kolory w mistrzowskim tempie (galeria)

Kolory w mistrzowskim tempie (galeria)
Data publikacji: 2015-10-27 08:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 704 33567

„Fenomenalnie kwitną na Jasnych Błoniach. Pięknie wyglądają co wiosnę w wielu innych punktach Szczecina, także w pobliskich Zdrojach. Dlaczego nie mielibyśmy mieć krokusowych kobierców również w naszych Żydowcach? Możemy!” – powiedziała Alicja Wójtowicz, przewodnicząca miejscowej Rady Osiedla, a już w poniedziałek dzięki pasji sporego grona społeczników na jednym z głównych terenów rekreacyjnych prawobrzeża sypnęło tysiącem kwiatowych cebul.

W poniedziałek jedna z najbardziej pozytywnych i społecznych akcji dla zielonego Szczecina dotarła na os. Żydowce-Klucz. Sztandar naszej „krokusowej rewolucji” tym razem na pl. Wszystkich Dzieci rozwinęli uczniowie pobliskiego Zespołu Szkół nr 7 (ul. Gradowa).

Dla pierwszego tysiąca krokusów na tym osiedlu mieszkańcy miejsce wybrali nieprzypadkowe. Centralne, a dla nich sentymentalne, ważne. Opodal amfiteatru, o którego odbudowę zabiegają. Na terenie parkowym, gdzie najchętniej spędzają czas i wypoczywają: z ławkami, siłownią pod chmurką i nowoczesnym placem zabaw pośród starych drzew, z pierwszą i jak do tej pory jedyną w Szczecinie „tyrolką”.

- Urządzamy pl. Wszystkich Dzieci na miarę naszych sił i środków, dla ludzi. Teraz wprowadzamy tu kwiaty, aby jeszcze przyjemniej mogli wypoczywać. W pięknym otoczeniu. Ciesząc oczy kolorami – mówiła Alicja Wójtowicz, przewodnicząca RO Żydowce-Klucz. – Pomagają nam w tym uczniowie zaprzyjaźnionej ZS nr 7, wychowankowie Magdaleny Słomy. Mają świetną plenerową lekcję biologii, a przy okazji robią coś pozytywnego dla innych.

Z efektem, że czapki z głów! Szkolnej reprezentacji, czyli uczniom klasy IV i V, posadzenie 1 tysiąca kwiatowych cebul zajęło… niespełna 20 minut. Tym iście mistrzowskim tempem wprowadzili w zdumienie nawet współtwórców „krokusowej rewolucji” – Marię Myśliwiec, przewodniczącą RO Arkońskie-Niemierzyn oraz Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów”.

- Mało cebulek! Chcemy jeszcze! – pokrzykiwali uczniowie.

Wszystko wskazuje na to, że za rok będą mieli taką szansę. Lokalny samorząd zapowiada bowiem kolejne „krokusowe uderzenie”, z efektem jak na Jasnych Błoniach.

* * *

We wtorek „krokusowa rewolucja” rusza na os. Arkońskie-Niemierzyn. Mamy do posadzenia 4 tysiące kwiatowych cebul. Kto chciałby społecznie wziąć udział w tym wydarzeniu, zapraszamy na zielone skarpy ul. Chopina - w sąsiedztwo tamtejszego centrum handlowego.  

(an)

Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria) Kolory w mistrzowskim tempie (galeria)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie