sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja > Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa

Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa

Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa
Data publikacji: 2015-10-21 21:07
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-23 00:03
Wywietleń: 1316 30344

Ponad pięć tysięcy krokusów posadzili uczniowie, przedszkolaki i mieszkańcy Trzebiatowa w kilku punktach miasta. Tym samym gród nad Regą dołączył do "Krokusowej rewolucji" wspieranej przez Kurier Szczeciński i Stowarzyszenie "Zielony Szczecin". Krokusy wiosną zakwitną na rondzie wjazdowym do miasta, na dziedzińcu trzebiatowskiego pałacu oraz na zieleńcach przed ZSP. im. Zbigniewa Herberta.

- Kopanie dziurek a potem zakopywanie - to wcale nie taka łatwa praca - mówiły maluchy z Przedszkola nr 1 w Trzebiatowie, która wspólnie ze starszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz z trzebiatowskiego "Herberta" brały udział w akcji. Ponad pięć tysięcy cebulek posadzono w kilku punktach miasta. - Bardzo cieszymy się z udziału w "Krokusowej Rewolucji". I nie mówimy ostatniego słowa - tłumaczy Zdzisław Matusewicz, który także wziął w wielkim, krokusowym sadzeniu.

Cebulki zakwitną wiosną na rondzie wjazdowym do miasta od strony Gryfic, a także na dziedzińcu trzebiatowskiego pałacu oraz przed ZSP im. Zbigniewa Herberta. - Trochę to dzisiejsze sadzenie przypomina mi czyny społeczne za dawnych lat, które wspominam z rozrzewnieniem. To świetny pomysł. Przez wiele lat mieszkaliśmy w Szczecinie, wiem jak wyglądają Jasne Błonia wiosną. Widok bajkowy. Cieszymy się, że Trzebiatów, gdzie osiedliliśmy niedawno również włączył się w tą akcję. Dziś sadzimy krokusy razem z rodziną z Niemiec, która przyjechała do nas we wtorek - mówią Irena Kwiatkowska - Pająk i Marek Pająk.

Do wspólnej akcji z Kurierem Szczecińskim prócz gminy Trzebiatów włączył się również Zarząd Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej oraz PKS Gryfice. Akcję wspierało również Stowarzyszenia Królewski Gaj.

Tekst i fot.: Marzena Domaradzka

Fot.: Mirosław Bednarski

Na zdjęciu: 5750 cebulek zasadzono na jednym z rond, przez miejscowym zespołem szkół oraz przed trzebiatowskim pałacem, gdzie przy pracy pomagały przedszkolaki z Przedszkola na 1 oraz uczniowie SP nr 2 w Trzebiatowie oraz uczniowie ZSP im. Zbigniewa Herberta.Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa Krokusowa rewolucja zwitała do Trzebiatowa

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie