Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Kolorowe osiedle. Tulipany dla Drzetowa-Grabowa [GALERIA]

Data publikacji: 2019-10-23 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 12:03
Kolorowe osiedle. Tulipany dla Drzetowa-Grabowa
 

Kilkaset cebul tulipanów na terenach zielonych szczecińskiego osiedla Drzetowo-Grabowo już posadzone. Wiosną zakwitną one między innymi na rabatach i trawnikach wokół przedszkoli i szkół, by być dumą ich wychowanków, uczniów oraz ich rodziców, a także pedagogów, nauczycieli i pracowników administracyjnych placówek. Bo zasadzone zostały przez nich samych w ramach projektu pn. „Kolorowe osiedle”.

To inicjatywa lokalnych osiedlowców i osób ze Stowarzyszenia Lepszy Szczecin, którą udało się zrealizować dzięki pieniądzom uzyskanym z programu mikrodotacji. Jego koordynacją zajmuje się Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 w Szczecinie.

Przez dwa tygodnie października uczestniczyli w niej społecznicy oraz mieszkańcy Drzetowa-Grabowa. Sadzili tulipany, mając nadzieję nie tylko na ożywienie osiedla wiosennymi kwiatami, ale przede wszystkim traktując ten pomysł jako okazję do spotkania podobnych im ludzi.

Przedszkolaki sadziły tulipany

Ostatnim przystankiem na ich drodze ku „Kolorowemu Osiedlu” w pierwszej jego odsłonie było w środę Przedszkole Publiczne nr 1 „Radosne" przy ul. Grażyny 7. W sadzeniu cebul kwiatowych uczestniczyły czterolatki z grupy „Puchatków" pod czujną i fachową opieką pań wychowawczyń Agnieszki, Joli i dwóch Ew oraz mam Zuzi i Oliwii. Pomocą młodym ogrodnikom służyli także Barbara Markowska i Łukasz Listwoń z Rady Osiedla Drzetowo-Grabowo.

W tym tygodniu tulipanowe cebule posadziły również dzieci z grup zerowych „Korsarzy", „Fok",„Sterników" i „Rybek" Szkoły Podstawowej nr 11 im. UNICEF na zieleńcu przed jej budynkiem przy ul. Stanisława Dubois 38. A w akcji towarzyszyły im m.in. wychowawczynie Diana Okoniewska, Ewelina Zacharska, Małgorzata Kruś i Ewa Borowska oraz pedagog szkolny Emilia Ciechońska i skarbnik RO Drzetowo-Grabowo Anna Pietrzak.

Uczniowie i „Kolorowe osiedle”

Wcześniej cebule tulipanów posadzone zostały na trawniku przy ul. Druckiego-Lubeckiego 25a przez uczniów pobliskiej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich Społecznego Towarzystwa Oświatowego przy ul. Tomaszowskiej 1, a ponadto na terenach Przedszkola Publicznego nr 73 przy ul. Ceglanej 4 oraz Przedszkola Publicznego nr 65 przy ul. Jana Chryzostoma Paska 34.

- Bardzo się cieszymy, że inicjatywa wzbudziła tyle pozytywnych emocji u mieszkańców, którzy sami wskazali nam powyższe miejsca jako najlepsze z możliwych, w których kwiaty wiosną na pewno będą cieszyć oczy wszystkich. Mile nas zaskoczyła także frekwencja, liczny udział w akcji przedszkolaków, nauczycieli, pracowników tych placówek oświatowych, jak i liczne zaangażowanie całych rodzin z rodzicami i dziadkami włącznie. Wszystkim dziękujemy. To pokazuje, że mamy fajną lokalną wspólnotę i warto o nią dbać - podkreśla Barbara Markowska z RO Drzetowo-Grabowo.

- Plany kontynuacji są. Ważne, że pomysł naprawdę chwycił. Ważne, że są ludzie i że są chęci, by wspólnie na rzecz najbliższego nam otoczenia i osiedla działać - podsumowuje Łukasz Listwoń, przewodniczący RO Drzetowo-Grabowo. I już zapowiada: - Kto wie, być może pokusimy się o sadzenie krzewów ozdobnych i drzewek. Wszystko zależeć będzie od tego, jakie fundusze na kolejny rok i w latach następnych uda nam się pozyskać. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Łukasz Listwoń
2019-10-23 21:21:44
Proszę o wskazanie miejsca oraz kontakt telefoniczny lub mailowy i spróbujemy podziałać :) rada@drzetowo-grabowo.osiedla.szczecin.pl
Do przewodniczacego RO
2019-10-23 16:30:29
Pomysł fajny ale.... jest tyle małych skwerów na naszym osiedlu, które można zagospodarować w ten czy podobny sposób. Obecnie walają się tam papiery, folia i butelki. Może tam coś posadzimy Panie przewodniczący? A przynajmniej zlećmy porządki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ