poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kołobrzescy policjanci zajmą ławę oskarżonych

Kołobrzescy policjanci zajmą ławę oskarżonych

Kołobrzescy policjanci zajmą ławę oskarżonych
Data publikacji: 2018-02-13 13:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:34
Wywietleń: 807 313905

Po wielomiesięcznym śledztwie do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko czterem kołobrzeskim policjantom, w tym jednym zwolnionym już ze służby, którzy znęcali się nad 18-letnim mężczyzną. Do zdarzenia doszło w lipcu 2016 roku.

Funkcjonariusz zwolniony ze służby to Marcin W. Wielokrotnie raził on zatrzymanego paralizatorem, próbując wymusić na nim oświadczenie. Trzej pozostali mundurowi widząc sadystyczne poczynania swojego kolegi, nie zareagowali na nie. Na dodatek nie poinformowali oni zatrzymanego o przysługujących mu prawach. Wszystko to działo się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w pomieszczeniu pozbawionym monitoringu. Na skutek brutalnej interwencji zatrzymany mężczyzna doznał licznych obrażeń i przez kilka dni musiał dochodzić do zdrowia.

Oskarżeni policjanci nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Wszyscy odmawiają składania wyjaśnień w tej sprawie. Przeciwko nim świadczą jednak dowody. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jednym z nich jest nagranie z policyjnego paralizatora. Urządzenie wyposażone bowiem było w system rejestrujący jego użycie.

Proces policjantów ma się rozpocząć w marcu. ©℗

(pw)

Na zdjęciu: do wydarzeń objętych aktem oskarżenia doszło w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu, w pomieszczeniu pozbawionym monitoringu.

Fot. Artur BAKAJ

Komentarze

Adam
Krzyk torturowanego był tak głośny, że słyszano go w całym Kołobrzegu. Żaden z mieszkańców miasta nie zainteresował się. Wyrwane paznokcie, podtapianie, łamanie kołem, przypalanie żelazkiem. Nikt nie zareagował. Znieczulica.
2018-02-13 16:54:58
Hańba na całą komendę!
Należało by przeprowadzić eksperyment procesowy mający ustalić jak daleko były słyszalne w budynku komendy krzyki torturowanego i wywalić na zbity pysk wszystkich empatycznych inaczej funkcjonariuszy, którzy słysząc nie zainteresowali się. To społeczeństwo płaci im pensję i mam wrażenie, że nie zgadza się na utrzymywanie sadystów za te pieniądze.
2018-02-13 15:41:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy