Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kolejny złodziej rowerów zatrzymany

Data publikacji: 14 lipca 2016 r. 14:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Kolejny złodziej rowerów zatrzymany
Fot. policja  

Świnoujscy policjanci zatrzymali kolejnego złodzieja rowerów. 21-latkowi udowodniono kradzież dwóch jednośladów, które zostały odzyskane i przekazane właścicielom, a także kradzież plecaka dokonaną na szkodę turysty. Oprócz surowych konsekwencji karnych za przestępstwa popełnione w warunkach recydywy, sąd może nałożyć na sprawcę obowiązek naprawienia szkody.
 
W minionym tygodniu do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zgłosił się turysta, który powiadomił o kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości 4200 zł.

– W rozmowie z mężczyzną policjanci ustalili, że jednoślady zostały skradzione z bagażnika rowerowego znajdującego się na samochodzie osobowym zaparkowanym w dzielnicy nadmorskiej. Po przyjęciu zawiadomienia stróże prawa od razu rozpoczęli działania mające na celu ustalenie sprawcy, a także odzyskanie skradzionego mienia – informuje st. asp. Beata Olszewska. –
W toku czynności śledczych i operacyjnych mundurowi wytypowali osobę odpowiedzialną za kradzież rowerów. Do zatrzymania złodzieja doszło we wtorek (12 lipca), kiedy mężczyzna szedł chodnikiem przy ulicy Grunwaldzkiej.

21-latek nie krył zdziwienia na widok zatrzymujących go policjantów i od razu przyznał się do kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że mimo młodego wieku mężczyzna ma „bogatą” kartotekę kryminalną i był już skazany przez sąd oraz odbywał karę pozbawienia wolności, w związku z czym usłyszał zarzut kradzieży popełnionej w warunkach recydywy.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 21-letni świnoujścianin ma również związek z kradzieżą z namiotu plecaka z telefonem komórkowym, dokumentami i pieniędzmi na szkodę innego turysty. Za ten czyn mężczyzna także usłyszał zarzut kradzieży, do której się przyznał. Dodatkowo działania policjantów zaowocowały odzyskaniem dwóch skradzionych przez 21-latka rowerów, które wróciły do rąk właścicieli.
 
W związku z powrotem na drogę przestępstwa w ciągu 5 lat po odbyciu kary więzienia, zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi teraz do 7,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może nałożyć na niego obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego.

(p)
 
Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@rower chycel
2016-07-17 16:05:36
To robi jakąś różnicę? Czy może jednak nadal jest złodziejem?
rower chycel
2016-07-14 22:50:18
.....dobra, dobra a może kradł tylko rowery sąsiadom zza granicy,
i gdzie
2016-07-14 18:28:21
ta resocjalizacja?
"sąd może nałożyć na sprawcę obowiązek naprawienia szkody"
2016-07-14 16:28:03
Dla czego to nie jest obligatoryjne ???
Gargamel
2016-07-14 15:12:13
I co z takiego śmiecia będzie? Wyjdzie z pierdla i dalej będzie kraść. Uciąć rękę przy samej du**ie to się oduczy, a jak nie to zutylizować nim kogoś zabije.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA