czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Złodzieja ruszyło sumienie?

Złodzieja ruszyło sumienie?

Złodzieja ruszyło sumienie?
Data publikacji: 2016-07-13 09:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:07
Wywietleń: 2180 143958

Sprawca kradzieży puszki z datkami na leczenie małej Victorii skontaktował się z mamą dziewczynki. Zapowiedział, że odda skarbonkę i jeszcze wpłaci 2,5 tysiąca na konto dziewczynki. Czas pokaże, czy słowa dotrzymał.

Przypomnijmy. Akcja pomocy Victorii przebiega w różnej formie. Jedni wpłacają datki na jej konto, inni wrzucają pieniądze do puszek, które wystawione są w różnych miejscach publicznych. Jedna z takich skarbonek była w cukierni Woźniak przy ul. Kwiatowej w Szczecinie. Puszka była czytelnie opisana, że jest na datki dla Victorii, przy niej leżały też ulotki. W niedzielę, o godz. 14.18, puszkę ukradł młody mężczyzna. Widać to na nagraniu z monitoringu. Poprosił ekspedientkę o drożdżówkę. Ta mu ją podała i skasowała należność. Później pracownicy się zorientowaliśmy, że na ladzie brakuje puszki-skarbonki. 

Nagranie zostało udostępnione na profilu fb cukierni. O kradzieży informowały niemal wszystkie media. Nie wiadomo, czy sprawca wystraszył się rozgłosu i nieuchronnej kary, czy po prostu ruszyło go sumienie. Skontaktował się jednak z mamą dziewczynki i zapowiedział, że odda puszkę oraz wpłaci na konto Victorii dodatkowe pieniądze. Poinformujemy czy słowa dotrzymał.

Tekst i fot. (sag)

Na zdjęciu: Victoria z mamą

Komentarze

ale tu jest
chyba sprawa z powodztwa cywilnego czyli teoretycznie poszkodowany moze dogadac sie ze sprawca pozasadowo.. chyba... i czemu akurat 2,5 tys? a nie rowny tysiac czy 2 tys lub 5 tys ?
2016-07-14 18:33:52
Czas pokaże
Oby te 2500 zł pochodziło z legalnego źródła. Należy pamiętać to, że dobrowolne zgłoszenie się przestępcy nie zwalnia go od odpowiedzialności karnej, bo inaczej wszyscy złoczyńcy by się zgłaszali i myśleli, że się zapomni o sprawie. Poza tym, nie ma się co oszukiwać. Kamera była tak dobrej jakości, że prędzej, czy później, ktoś by go rozpoznał i nie miałby życia.
2016-07-13 10:04:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy