Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W KURIERZE. Masz rower i... już nie masz

Data publikacji: 07 lipca 2016 r. 11:20
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2020 r. 22:45
W KURIERZE. Masz rower i... już nie masz
 

W Świnoujściu kradzieże aut to prawdziwa rzadkość, ale już kradzieże rowerów to prawdziwa zmora mieszkańców oraz turystów. Pierwsza rada, którą słyszy się od sprzedawcy po szczęśliwym zakupie, brzmi: „Lepiej miej go na oku”.

Bezczelność złodziei rowerów w Świnoujściu zaskakuje. Pan Andrzej opowiada nam, jak ukradli mu rower, ale okazało się, że złodziejem jest człowiek mieszkający na tym samym osiedlu co on i swoją własność odzyskał.

– Złodziej ukradł rower, a później sam zabezpieczył go linką, żeby inny złodziej mu jego zdobyczy nie zwędził. Byłem wściekły. Rower odzyskałem, ale kilka miesięcy później i tak mi go ukradli – nie kryje irytacji nasz rozmówca. – Kupiłem nowy i pilnuję go jak oka w głowie.

Furorę robi film na YouTube, na którym zakapturzona kobieta zjeżdża windą w bloku ze skradzionym rowerem. Nagrywa ją monitoring, do windy starają się dostać ludzie, a złodziejka wciska przycisk, żeby jak najszybciej dostać się na parter. Nikt kobiety nie zatrzymuje. Ludzie pewnie nie kojarzą, że właśnie „buchnęła” rower ich sąsiadowi…

– Żadne zabezpieczenie nie daje stuprocentowej pewności. A już na pewno nie linka kupiona za kilkadziesiąt złotych. Jej przecięcie to kwestia dwóch sekund. Oczywiście są lepsze zabezpieczenia, można nawet zakupić monitoring, który będzie wskazywać pozycję roweru, ale każde lepsze zabezpieczenie kosztuje i to jest kwestia tego, ile chcemy przeznaczyć na rower – mówi jeden z serwisantów rowerowych ze Świnoujścia. ©℗

Więcej w czwartkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 7 lipca 2016r.

Bartosz TURLEJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tinker
2016-07-07 20:48:23
U-lock kryptonite + alarm. Pierwsze trzeba ciąć fleksem a drugie uruchamia się przy małym poruszeniu rowerem.
obowiazek
2016-07-07 17:54:12
wprowadzic obowiazek rejestracji i znakowania roweru - tak samo jak auta - dowod rejestracyjny roweru i skonczy sie handlowanie na gieldach, itd - styare rowery rtzeba bedzie obowiazkowo zarejstrowac na konkretna osobe a nowe powinny byc juz znakowane przez producenta i sprzedawane ze wspomniana karta! tak jak przy autach maluch wart 200zl czy jagura za 200tys tez musi miec dowod rejestracyjny!
dozo
2016-07-07 16:18:34
Pamiętam "za komuny" się jeździło na kolonie do NRD, pod domami stojaki i dziesiątki rowerów. Żadnemu Niemcowi do głowy nie przyjdzie żeby podprowadzić rower, a już sąsiadowi zapomnij. Także nie pisz takich głupot @Rower bo to ustrój nie ma nic do rzeczy. Po prostu polak ze wsi wyjdzie, wieś z polaka nigdy. Tyle lat i się nic nie zmieniło. Z autami to samo. Jedź do Niemiec, twój samochód już tam jest. Pamiętam kumpel opowiadał, chyba w Norwegi rower trzy dni leżał przy drodze. Dopiero właściciel przyszedł bo sobie przypomniał gdzie zostawił. U nas by nie poleżał 5 minut.
adaś
2016-07-07 15:40:27
ciekawe ile takich rowerów wywieźli turyści w polskę. szybko ukraść, tanio sprzedać, tanio kupić.
Nadzieja
2016-07-07 13:19:50
Odciski palców zostawił, jak widać na zdjęciu. Do roboty policjo!
@
2016-07-07 12:45:26
Ta metodą mieli byśmy samorządy inwalidów !
Rower
2016-07-07 11:40:20
Na zdjęciu "typowy Seba" - przedstawiciel młodocianego lumpenproletariatu, potomek PGR-usów o postawie roszczeniowej, który uczciwą pracą się nie kala. Amputacja kończyn górnych to jedyna uczciwa i odpowiednia kara dla każdego złodzieja.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA