Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Kolejny niesprawny autokar nie zawiózł dzieci na wycieczkę

Data publikacji: 2019-06-14 06:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Kolejny niesprawny autokar nie zawiózł dzieci na wycieczkę
 

Policjanci z Koszalina przyjmują coraz więcej zgłoszeń dotyczących kontroli autobusów wycieczkowych. W ich trakcie funkcjonariusze sprawdzają między innym stan techniczny pojazdu, obowiązkowe wyposażenie oraz wymagane przepisami dokumenty. Poza tym, za każdym razem badany jest stan trzeźwości kierowcy, który wyrusza w trasę.

Podczas jednej z takich kontroli trzeźwość mężczyzny i posiadane przez niego dokumenty nie budziły zastrzeżeń, ale pojawiły się takie podczas kontroli stanu technicznego pojazdu. W autokarze policjanci ujawnili niesprawny układ hamulcowy oraz wyciek płynów. W efekcie pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy, a policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

To już drugi przypadek w tym tygodniu, kiedy autokar mający zawieźć dzieci na wycieczkę, nie wyjechał w swoją trasę.

Przypominamy o możliwości przeprowadzenia kontroli autokarów. W tym celu, zanim dzieci wsiądą do autobusu, należy skontaktować się z Wydziałem Ruchu Drogowego na co najmniej dwa dni przed planowanym terminem wycieczki.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w celu zwiększenia bezpieczeństwa w przewozie osób uruchomiło projekt „Bezpieczny Autobus”. Na stronie internetowej serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl organizator wycieczki ma możliwość szybkiego, darmowego sprawdzenia podstawowych informacji o pojeździe tj. czy autobus posiada ważne ubezpieczenie OC, aktualne badanie techniczne lub czy pojazd nie jest oznaczony w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.

Ł.T

Fot. Policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA