Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Nietrzeźwy kierowca chciał wieźć dzieci na wycieczkę

Data publikacji: 2019-05-23 12:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Nietrzeźwy kierowca chciał wieźć dzieci na wycieczkę
 

To miała być rutynowa kontrola autokaru i kierowcy przed szkolną wycieczką. Policjanci z komendy w Gryficach pojechali do jednej ze szkół. Na miejscu okazało się, że autokar jest sprawny, ale kierowca „wydmuchał” 0,72 promila.

Policjanci z Gryfic skontrolowali autokar w środę (22 maja) w nocy. 41-letni kierowca z gminy Trzebiatów miał jechać z dziećmi na wycieczkę do Warszawy. Okazało się jednak, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kółko. Alkomat wykazał, że kierowca jest nietrzeźwy. Miał 0,72 promila alkoholu w organizmie. 41-latek trafił do policyjnego aresztu, mundurowi zatrzymali również jego prawo jazdy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości Sąd Rejonowy w Gryficach w trybie przyspieszonym wymierzył kierowcy karę jednego roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych i zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 3 lat. Mężczyzna będzie musiał również zapłacić wysokie świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także pokryć koszty postępowania sądowego.

Dzieci ruszyły na wycieczkę z „nowym”, trzeźwym kierowcą.

(reg)

Fot. Policja

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gryficzanin
2019-05-23 13:19:14
Moje miasto, takie piękne! :D

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA