Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Autokar z dziećmi zjechał na pobocze

Data publikacji: 30 maja 2019 r. 12:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:41
Autokar z dziećmi zjechał na pobocze
 

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek rano na trasie S3 na wysokości Kalska w Lubuskiem. Autokar wiozący dzieci z województwa zachodniopomorskiego na wycieczkę zjechał z jedni i zatrzymał się na pasie zieleni. Pięć osób zostało przewiezionych na badania do szpitali – poinformowała Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Autokarem podróżowała grupa 29 dzieci w wieku 12 lat. Jechały z woj. zachodniopomorskiego na wycieczkę do Krakowa. Na razie nie wiadomo z jakiego powodu kierowca autokaru stracił nad nim panowanie. Mężczyzna był trzeźwy.

- Pięć osób uskarżało się na bóle brzucha, nie miało jednak widocznych obrażeń. Zapadła decyzja o zabraniu ich na badania do szpitali w Świebodzinie i Zielonej Górze. Trafiło tam czworo dzieci i jedna osoba dorosła - powiedziała Stanisławska.

Policjantka zapowiedziała, że pozostali uczestnicy wycieczki zostaną przewiezieni do jednej ze szkół w pobliskim Sulechowie, gdzie poczekają na podstawienie drugiego autokaru.

- Dzieci ewakuowali z uszkodzonego autokaru policjanci, którzy byli świadkami zdarzenia. Grupa mundurowych z Gorzowa jechała akurat busem do Zielonej Góry na koszykarski turniej z okazji 100-lecia policji – dodała Stanisławska.

W miejscu zdarzenia ruch odbywa się bez większych problemów. Pojazdy służb uczestniczących w akcji stoją na pasie awaryjnym, a sam autokar jest poza drogą.

(pap)

Fot. Tomasz Tokarzewski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

niech zgadnę
2019-05-30 15:28:51
smartfon?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA