wtorek, 04 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejne zmiany w organizacji ruchu na pl. Orła Białego

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na pl. Orła Białego

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na pl. Orła Białego
Data publikacji: 2019-08-31 20:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-02 18:07
Wywietleń: 1021 411208

Od niedzieli (1 września) pl. Orła Białego zostanie całkowicie zamknięty dla parkowania aut, a utrzymane ograniczenie prędkości jazdy na sąsiednich ulicach. Górny taras Starego Miasta zajmą nowe bardziej przyjazne meble miejskie, w tym ławki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w obszarze pl. Orła Białego od 1 września zostanie wprowadzona nowa, tymczasowa organizacja ruchu (wariant nr 2). Co oznacza: wyłączenie z możliwości parkowania na całej powierzchni placu, z wyjątkiem części ulicy Koński Kierat (od wejścia do dawnej Łaźni Miejskiej w stronę ulicy Mariackiej).

- Dodatkowo na czas wprowadzenia zmian na tym terenie obowiązywać będą: ograniczenie prędkości jazdy do 30 km/h, kontraruch rowerowy na wszystkich ulicach jednokierunkowych - poza ul. Mariacką na odcinku od ul. Koński Kierat do Trasy Zamkowej, wydzielenie miejsc postojowych w systemie Kiss&Ride bezpośrednio przed wejściem do Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego, a także dopuszczenie dostaw przez przestrzeń pieszą placu we wskazanych miejscach - zapowiada Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta.

Natomiast w przestrzeni pieszej pojawią się kolejne meble miejskie: donice z zielenią i ławki. Ich transport powinien dotrzeć do Szczecina jeszcze w weekend, jednak ich rozstawienie i obsadzenie donic roślinami nastąpi prawdopodobnie dopiero w poniedziałek.

***

Prototypowaniu zmian i przemianie pl. Orła Białego - ph. „Nowe życie placu" - jest poświęcona uruchomiona przez magistrat strona www.placorla.szczecin.eu. Odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości związane z tym procesem można - jak deklaruje Centrum Informacji Miasta - uzyskać telefonicznie lub mailowo: tel. 91 42 45 000,
placorla@szczecin.eu.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

Na zdjęciu widzimy jeden z centralnych placów
w prowincjonalnym miasteczku w jednym z krajów we Wschodniej Europie. Raz w tygodniu tubylcy wymieniają się na nim zbędnymi towarami, a turyści mogą obserwować ich z wygodnych leżaków. Można także skosztować tubylczej kuchni i poznać lokalny folklor: np. zakup odzieży na wagę.
2019-09-02 09:46:21
Kierowca
Brawo! Właśnie mamy rynek w Szczecinie. Jest pełno miejsc parkingowych w Kaskadzie a jak kogoś niesteć na płacenie za parking zostawi samochód w swojej wiosce (zgr zpl).
2019-09-02 08:14:11
Auto cały mój świat
W sprawie pl. Orła pyszczą ci, co to swego auta parkować nie mogą. Ich glupota i cynizm osiągnęły wysokość lotów Orła i gnidy ludzkiej poziom ochydy. Biedni.
2019-09-01 21:50:43
I zajebiście
Autka w Galaxy zostawić i troche dupę ruszyć
2019-09-01 15:25:12
do Bobw
Skoro debile za kółkiem jakby mogli to by do sklepu/banku/urzędu/lodziarni/restauracji (niepotrzebne skreślić) wjeżdżali, to trzeba z nimi ordynarnie walczyć. Bo inaczej się nie nauczą. Do MM: a ilu kierowców korzysta z parkingu pod Medicusem albo obok ZUSu?
2019-09-01 12:57:48
Obserwator
Restauratorzy. Pewnie niedługo nie będzie ruchu pieszego bo miejce zajmą ogródki restauracji
2019-09-01 08:29:29
MM
Wszystko OK. Niech będą zamykane place, tworzone tereny zielone. to jest potrzebne. Tylko DAJCIE NAJPIERW KIEROWCOM ALTERNATYWNE ROZWIĄZANIE np w postaci parkingowców czy parkingów podziemnych oraz sprawnie działającego i porządnie rozbudowanego do dzielnic podmiejskich systemu komunikacji zbiorowej. Dopiero wtedy zamykanie dla samochodów większych obszarów śródmieścia będzie miało sens.
2019-09-01 08:03:33
Bobw
Kolejny beznadziejny pomysł. Ciekawe kto wspiera ideę zamykania tego rejonu. Proponuje całkowicie zamknąć dla ruchu całe miasto. I tak w godzinach szczytu nie da się jeździć po Szczecinie. Kolejna bitwa w wojnie z kierowcami.
2019-08-31 22:10:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie