poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejne zmiany w organizacji ruchu na pl. Orła Białego

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na pl. Orła Białego

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na pl. Orła Białego
Data publikacji: 2019-08-31 20:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-02 18:07
Wywietleń: 921 411208

Od niedzieli (1 września) pl. Orła Białego zostanie całkowicie zamknięty dla parkowania aut, a utrzymane ograniczenie prędkości jazdy na sąsiednich ulicach. Górny taras Starego Miasta zajmą nowe bardziej przyjazne meble miejskie, w tym ławki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w obszarze pl. Orła Białego od 1 września zostanie wprowadzona nowa, tymczasowa organizacja ruchu (wariant nr 2). Co oznacza: wyłączenie z możliwości parkowania na całej powierzchni placu, z wyjątkiem części ulicy Koński Kierat (od wejścia do dawnej Łaźni Miejskiej w stronę ulicy Mariackiej).

- Dodatkowo na czas wprowadzenia zmian na tym terenie obowiązywać będą: ograniczenie prędkości jazdy do 30 km/h, kontraruch rowerowy na wszystkich ulicach jednokierunkowych - poza ul. Mariacką na odcinku od ul. Koński Kierat do Trasy Zamkowej, wydzielenie miejsc postojowych w systemie Kiss&Ride bezpośrednio przed wejściem do Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego, a także dopuszczenie dostaw przez przestrzeń pieszą placu we wskazanych miejscach - zapowiada Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta.

Natomiast w przestrzeni pieszej pojawią się kolejne meble miejskie: donice z zielenią i ławki. Ich transport powinien dotrzeć do Szczecina jeszcze w weekend, jednak ich rozstawienie i obsadzenie donic roślinami nastąpi prawdopodobnie dopiero w poniedziałek.

***

Prototypowaniu zmian i przemianie pl. Orła Białego - ph. „Nowe życie placu" - jest poświęcona uruchomiona przez magistrat strona www.placorla.szczecin.eu. Odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości związane z tym procesem można - jak deklaruje Centrum Informacji Miasta - uzyskać telefonicznie lub mailowo: tel. 91 42 45 000,
placorla@szczecin.eu.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Komentarze

Na zdjęciu widzimy jeden z centralnych placów
w prowincjonalnym miasteczku w jednym z krajów we Wschodniej Europie. Raz w tygodniu tubylcy wymieniają się na nim zbędnymi towarami, a turyści mogą obserwować ich z wygodnych leżaków. Można także skosztować tubylczej kuchni i poznać lokalny folklor: np. zakup odzieży na wagę.
2019-09-02 09:46:21
Kierowca
Brawo! Właśnie mamy rynek w Szczecinie. Jest pełno miejsc parkingowych w Kaskadzie a jak kogoś niesteć na płacenie za parking zostawi samochód w swojej wiosce (zgr zpl).
2019-09-02 08:14:11
Auto cały mój świat
W sprawie pl. Orła pyszczą ci, co to swego auta parkować nie mogą. Ich glupota i cynizm osiągnęły wysokość lotów Orła i gnidy ludzkiej poziom ochydy. Biedni.
2019-09-01 21:50:43
I zajebiście
Autka w Galaxy zostawić i troche dupę ruszyć
2019-09-01 15:25:12
do Bobw
Skoro debile za kółkiem jakby mogli to by do sklepu/banku/urzędu/lodziarni/restauracji (niepotrzebne skreślić) wjeżdżali, to trzeba z nimi ordynarnie walczyć. Bo inaczej się nie nauczą. Do MM: a ilu kierowców korzysta z parkingu pod Medicusem albo obok ZUSu?
2019-09-01 12:57:48
Obserwator
Restauratorzy. Pewnie niedługo nie będzie ruchu pieszego bo miejce zajmą ogródki restauracji
2019-09-01 08:29:29
MM
Wszystko OK. Niech będą zamykane place, tworzone tereny zielone. to jest potrzebne. Tylko DAJCIE NAJPIERW KIEROWCOM ALTERNATYWNE ROZWIĄZANIE np w postaci parkingowców czy parkingów podziemnych oraz sprawnie działającego i porządnie rozbudowanego do dzielnic podmiejskich systemu komunikacji zbiorowej. Dopiero wtedy zamykanie dla samochodów większych obszarów śródmieścia będzie miało sens.
2019-09-01 08:03:33
Bobw
Kolejny beznadziejny pomysł. Ciekawe kto wspiera ideę zamykania tego rejonu. Proponuje całkowicie zamknąć dla ruchu całe miasto. I tak w godzinach szczytu nie da się jeździć po Szczecinie. Kolejna bitwa w wojnie z kierowcami.
2019-08-31 22:10:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie