wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejne zmiany na Łęknie

Kolejne zmiany na Łęknie

Kolejne zmiany na Łęknie
Data publikacji: 2019-03-22 20:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 2460 381817

Sobota bez tramwajów do Głębokiego, od niedzieli ruch na ponad półkilometrowym odcinku wyłącznie po jednym torze. Budowa węzła Łękna wkracza w kolejny etap, a to wymusza kolejne zmiany.

- W związku z pracami torowymi, jakie będą prowadzone w najbliższy weekend na alei Wojska Polskiego, wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej - uprzedza Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego. - W najbliższą sobotę, 23 marca, linie 1 i 9 będą jeździły zmienioną trasą. Pojawi się także autobusowa linia 809.

W sobotę tramwaje linii 1 pojadą wyłącznie w jednym kierunku trasą Potulicka – plac Rodła – pl. Gałczyńskiego – Turzyn – Potulicka, wg specjalnego rozkładu jazdy. Natomiast tramwaje linii 9 pojadą odwrotnie - trasą Potulicka – Turzyn – plac Gałczyńskiego – pl. Rodła – Potulicka. Na wyłączonym z ruchu odcinku kursować będą autobusy zastępczej linii 809. Zatrzymywać się będą na ul. Piotra Skargi (pomiędzy al. Wojska Polskiego a Wawrzyniaka), a potem pojadą ul. Wawrzyniaka i al. Wojska Polskiego do przystanku "Głębokie Kąpieliskowa", zatrzymując się na przystankach "Bogumiły", "Traugutta", "Wincentego Pola", "Unii Lubelskiej", "Zajezdnia Pogodno", "Spacerowa nż”, "Tor Kolarski nż", "Goplana nż", "Kasyno nż" i "Głębokie".

W tym czasie na torowisku w al. Wojska Polskiego, w okolicach skrzyżowania z ul. Zaleskiego oraz Curie-Skłodowskiej, powstaną zwrotnice, umożliwiające jazdę tramwajom wyłącznie po jednym torze. Od niedzieli ruch w obu kierunkach odbywać się będzie torem w kierunku centrum. Tramwaje będą kursować wahadłowo na odcinku 610 m prawdopodobnie przez ok. pół roku. W tym czasie ma być rozebrany tor w kierunku Głębokiego i część starego wiaduktu w okolicach stacji Szczecin Łękno. ©℗

Tekst i fot. Tomasz TOKARZEWSKI

Na zdjęciu: Od tego miejsca tramwaje kursować będą tylko jednym torem.

Kolejne zmiany na Łęknie

Komentarze

planowe odcinanie torów?
jeszcze trochę a zajezd.pogodno bedzie odcięta od reszty miasta.
2019-03-24 01:34:24
Planowe opóźnienie
"Tramwaje będą kursować wahadłowo na odcinku 610 m prawdopodobnie przez ok. pół roku" czyli praktycznie półtora roku w związku ze znanym, szczecińskim tempem prac...
2019-03-23 13:43:07
@Anka
Dobrze prawisz ale w polandi robi się tylko tu gdzie zaplanowano a w tym wypadku istniała by okazja wymiany torów od Wawrzyniak do ZP.
2019-03-23 11:22:08
Anka
Ja nie jestem fachowcem, ale podczas całkowitego zamknięcia al.W.P. dla tramwajów, powinno się tory wyremontować.
2019-03-23 10:56:19
Śmiać się czy plakac
Myślę że Arkonska, która miała być alternatywą dla tramwajow na czas przebudowy Lekno, skoncza w podobnym terminie.
2019-03-23 08:58:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie