Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Gigantyczne pisanki z czekolady [FILM]

Data publikacji: 24 marca 2016 r. 09:00
Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2016 r. 09:57
Gigantyczne pisanki z czekolady
 

Kolorowe, ręcznie ozdabiane, malowane lub barwione takie są pisanki. Mogą mieć różne wzory a także wielkości. Niektóre mają nawet kilkadziesiąt centymetrów a ich przygotowanie zajmuje kilka dni. Jak powstają zdradza Joanna Profus, Mistrzyni Czekolady.

- Są to pisanki ręcznie dekorowane, malowane na wzór ludowy. Do tego są na dole malutkie pisanki ręcznie wymalowane pędzelkami z dodatkiem masła kakaowego i barwników naturalnych. Cała pisanka stoi na babie czekoladowej w koszu z czekoladowej wikliny – opowiada Joanna Profus, Mistrzyni Czekolady E. Wedel.

Przygotowanie takiej wielkiej, bo ok. 50 cm pisanki zajmuje cztery dni. Najpierw zaczyna się od wylania skorupy, później skleja się ją z dwóch części. Dopiero wtedy zaczyna się ozdabianie. Pisanka jest pokryta białym barwnikiem z dodatkiem masła kakaowego. Oczywiście wszystkie użyte barwniki są jadalne. W Pracowni Rarytasów powstają najbardziej skomplikowane czekoladowe wyroby, zamówienia specjalne i limitowane serie produktów.

W świątecznym koszyku zapewne obok wielkanocnego baranka i zająca zapewne także pojawią się właśnie słodkie pisanki, gdyż jak wyjaśnia Janusz Profus w tym sezonie są one bardzo popularne - W święta są modne pisanki nie tylko tradycyjne malowane batikiem, woskiem czy kraszanki ale także z czekolady. Mogą być mniejsze i większe z nadzieniem lub bez – mówi Maestro Czekolady.

 

Żródło: newsrm.tv

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2016-03-28 14:57:36
Gigantyczne jaja Komorowskiego do wysiadywania przez możeła.
Czytelnik Łukasz
2016-03-24 10:58:39
Aż się oczy śmieją i ślinka cieknie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA