Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Cynamon, jabłka i świąteczne strefy Mikołaja [FILM]

Data publikacji: 2017-12-08 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
Cynamon, jabłka i świąteczne strefy Mikołaja
 

W drewnianych chatkach wybór ogromny: od specjałów regionalnych kuchni po rękodzielnicze wyroby. Jest co podziwiać, przekąsić, popić, a też gdzie się zabawić. Gdy pośród morza atrakcji i świateł widać jemiołowy zakątek, wenecką karuzelę, sanie św. Mikołaja oraz elfy - to znak, że właśnie ruszył miejski Jarmark Bożonarodzeniowy. A wraz z nim - wielki konkurs!

Już w czwartek jarmark zawładnął dwoma miejskimi placami: Lotników i Żołnierza Polskiego. Na pierwszym z nich stanęła czerwona ciężarówka Mikołaja z wachlarzem jednodniowych atrakcji. Po nich - w pierwszy jarmarkowy weekend (9-10 grudnia) - plac ten zmieni się w strefę sportów zimowych.

- Takie też, sportowe, będą animacje. Wśród nich: trickboard i gyroboard, strefa trenażerów ruchu, akademia snowboardowa, aktywne poranki dla najmłodszych, wieczorne koncerty i harce z ekipą Świętego Mikołaja, czyli blok animacji dla dzieci ze Śnieżynką, Mikołajem, Elfem oraz Misiem Kostkiem. A też trampolina: dzieciom udostępniana pomiędzy zawodami - zapowiadają organizatorzy: Żegluga Szczecińska oraz magistrat.

Także na pl. Lotników, tyle że na scenie, można się spodziewać prezentacji muzycznych ph. „Magia Świąt" (g. 18). W tym cyklu w sobotę wystąpi Karolina Szczepanik, a w niedzielę - w programie rodzinno - świątecznym: zespoły ARFIK oraz Kostka Cukru.

Natomiast na pl. Żołnierza Polskiego, czyli również w dawnej al. kwiatowej, dominują jarmarkowe kramy. Będą otwarte w dni powszednie od w godz. 12-20, a w weekendy - czyli od piątku do niedzieli - czynne jeszcze dłużej, bo od g. 10 do 22. Na jarmarkowych gości tam czekają i inne atrakcje: jemiołowy zakątek, wenecka karuzela, świąteczna poczta z pocztówkami i stemplami, radio św. Mikołaja, a też strefy gier, zabaw, animacji (szczegółowy godzinowy program jest dostępny na stronie: www.kolorowaaleja.pl.).

Tegoroczna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego jest dłuższa niż ubiegłoroczna, bo 11-dniowa, a potrwa do 17 grudnia. Wszystko wskazuje też, że będzie atrakcyjniejsza dla odwiedzających. Choćby dlatego, że stwarzać będzie znacznie więcej okazji do zdobywania nagród w rozmaitych grach i zabawach, dedykowanych nie tylko najmłodszym.

Wśród nich - jedna jest najbardziej prestiżowa i lukratywna rywalizacja: na Najlepszy Produkt Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ten zaszczytny tytuł otrzyma wystawca, który zdobędzie najwięcej głosów gości odwiedzających kiermasz. Wybierać będą - oczywiście - Czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego", a głosować na kuponach, z których pierwszy drukujemy w papierowym wydaniu gazety (następny w środę - 13 grudnia). Jest w nim miejsce na wpisanie, który produkt jest tym roku najlepszym oraz na krótkie uzasadnienie wyboru.

Wypełnione kupony należy wrzucać do świątecznej urny, ustawionej w Centrum Informacji Turystycznej (szklany pawilon w d. alei kwiatowej) lub przekazać wprost redakcji przy sąsiednim pl. Hołdu Pruskiego 8 (oznakowana skrzynka „Kuriera" przy wejściu). Jednak nie później niż do soboty (16 grudnia), do godz. 22 - czyli do końca przedostatniego dnia jarmarku.

Natomiast na wielki finał - czyli 17 grudnia, punktualnie o godz. 14 - ze sceny na pl. Lotników ogłosimy wyniki plebiscytu. Jego zwycięzca otrzyma pamiątkowy certyfikat za Najlepszy Produkt Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz nagrodę w postaci reklamy w naszym „Kurierze". Z kolei autorzy trzech najoryginalniejszych uzasadnień, zostaną obdarowani choinkami oraz bonami do zrealizowania w piekarniach „Asprod". Uwaga: przewidujemy również nagrody pocieszenia - atrakcyjne niespodzianki.

- Zachęcamy do głosowania i udziału w zabawie. Wspólnie wybierzmy produkt zasługujący na świąteczne wyróżnienie! - apelują organizatorzy wydarzenia, którego patronem honorowym jest prezydent Szczecina, a medialnym - nasz „Kurier".

A. NALEWAJKO

Fot. Ryszard PAKIESER

Film: PaS

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czesław
2017-12-08 17:48:47
Zamierzamy z rodziną wybrać się w weekend, czyli już jutro. Mieszkamy na prawobrzeżu wiec najbardziej nam wtenczas pasuje. Trzeba kupić parę prezentów!
;/
2017-12-08 10:24:41
I co z tego, skoro przez idiotycznych, lewackich przywódców krajów unijnych, zamiast świątecznej atmosfery mamy mnóstwo patroli policyjnych i zapory betonowe. Dokąd ten świat zmierza?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA