poniedziałek, 17 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów w wyborach

Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów w wyborach

Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów w wyborach
Data publikacji: 2018-09-16 20:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:55
Wywietleń: 2632 351602

Nasza drużyna zatrzyma PiS, który dąży do tego, aby przejąć samorząd i mieć wpływ na to, co się dzieje w mieście i regionie - mówił w niedzielę (16 września) w Szczecinie Arkadiusz Marchewka (PO). Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów w wyborach do rady miasta Szczecina i zachodniopomorskiego sejmiku.

Jedną z list do sejmiku otwiera obecny zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

- Nasza drużyna zatrzyma PiS, który dąży do tego, aby przejąć samorząd i mieć wpływ na to, co się dzieje w naszym mieście i regionie - powiedział dziennikarzom poseł PO Arkadiusz Marchewka. Dodał, że w drużynie Koalicji Obywatelskiej są przedstawiciel z różnych środowisk: PO, Nowoczesnej, PSL, czy też ruchów miejskich i rad osiedli.

- I to jest drużyna, która kieruje się w polityce prawdą i rzetelnym do niej podejściem, a nie tym, żeby rzucać obietnice, które niestety później nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - powiedział Marchewka.

W okręgu numer jeden w wyborach do rady miasta listę otwiera obecny radny Łukasz Tyszler (PO), drugą pozycję zajmuje Edyta Łongiewska-Wijas (Nowoczesna), a kolejną Sylwia Śmiechowska (PO). Jedynką w okręgu drugim jest obecny radny i b. zachodniopomorski kurator oświaty Paweł Bartnik (PO), za nim radna Urszula Pańka PO, a następna Jolanta Tryszkiewicz (Nowoczesna).

Przemysław Słowik (Nowoczesna) jest jedynką na liście w trzecim okręgu. Na drugim miejscu jest obecna radna Maria Herczyńska (PO), a na trzecim Krzysztof Barczyk (PO). Listę w okręgu czwartym otwiera radny Bazyli Baran (PO), z numerem drugim startuje wiceprzewodnicząca rady miejskiej Grażyna Zielińska (PO), a z trójką Andrzej Radziwinowicz (Nowoczesna). Listę w okręgu piątym otwiera radny Jan Posłuszny (PO), za nim są Łukasz Kadłubowski (PO) i Ewa Jasińska (Nowoczesna).

Na pierwszym miejscu w okręgu numer jeden do sejmiku jest obecny marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz, a za nim kolejno Artur Pomianowski i przewodnicząca sejmiku Teresa Kalina.

Jedynką na liście numer dwa jest radny województwa Artur Łącki, numer dwa na tej samej liście zajmuje Elżbieta Kozłowska, a trzy Zbigniew Łukaszewski. Listę w okręgu trzecim otwiera obecny prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek, za nim są Mirosław Siedlecki i Barbara Kiełb-Nagórska.

Wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj otwiera listę z numerem cztery. Na tej samej liście za nim jest Rafał Rosiński i Jakub Hardie-Douglas. Ostatnią piątą listę otwiera Zbigniew Chojecki, drugie miejsce ma Marek Stankiewicz, a trzecie radny województwa Artur Nycz.

W szczecińskiej radzie miasta zasiada 31 radnych. Obecnie najliczniejszy jest klub radnych PiS, który zrzesza 10 radnych, PO ma 9 radnych, a Bezpartyjni 8. Radnych niezrzeszonych jest czterech.

W zachodniopomorskim sejmiku obecnej kadencji zasiada 30 radnych. Najwięcej, bo 12 radnych ma PO, PiS - 6, PSL - 4, SLD - 3, a Zachodniopomorska Inicjatywa Samorządowa - 4. Jedna radna jest niezrzeszona.

(pap)

Fot. Facebook/Olgierd Geblewicz

Komentarze

rob
Pan placi, pani placi i ten Pan tez placi wszyscy placa ale jeszcze nie placza, plakac zaczna jak funkcjonariusze pisssowssbolszewizmu i jarkaczyzmu zamnkna/odetna internet, zamkna telewizje prywatne wtedy bedzie jeszcze lepsza pisspropaganda i pissdemokracja na 2 kanalach pistv oraz 3 dzienne oddawanie czci Malemu Bratu.Tak bedzie bo naszosc musie byc nasza i musi byc po naszemu w waszosc niech sie w nos ugryzie
2018-09-17 13:53:55
student
Pan Baran propaguje zboczenie. I to ma być pedagog.
2018-09-17 11:49:06
Knot
Platforma nie jest w stanie niczego zatrzymać. Osiem lat na to miała. Poza tym to tacy sami złodzieje. Do wyboru mamy syfilis, gangrenę, albo gruźlicę.
2018-09-17 11:43:42
Pa,
Pani Pańka bardzo dużo straciła oświadczając publicznie, że nie może przejsć na emerytuę,bo ma kredyty do spłacenia.
2018-09-17 10:45:31
@Gienio
Masz typowe dla po podejście do działalności publicznej - TZN. WSZYSTKO DLA PIENIĘDZY MOICH ! . Nikt ludziom nie płaci , chyba,że Tobie za ten post - ile płaci po ?
2018-09-17 09:47:26
BELFR
A czy Pańka i Baran -specjaliści od kształcenia [uczniów, studentów, nauczycieli] nie czują się odpowiedzialni za ostatnie miejsce uczniów Zachodniopomorskiego we wszystkich rankingach ? Nie uratuje tego jedno liceum , w którym kształci się "nasze" dzieci ,potem chwali tym gdzie się tylko da? CHwalenie się naszymi, upychanie wszędzie naszych , niszczenie tych , którzy nie są nasi również jako program wyborczy nie wszystkim odpowiada.
2018-09-17 09:01:54
rizix
stary śmierdzący kotlet
2018-09-17 08:59:10
do chester
I tak jest! Bez programu, bez oferty dla ludzi. "Aby przeciw"
2018-09-17 08:44:46
.......
Po wprowadzeniu nowej ustawy medialnej lub po wygranych wyborach do sejmu i senatu w 2019 takich gazet i mediów jak to nie będzie ,zostaną zamknięte lub znacjonalizowane i będa jak tv publiczna ,radio publiczne,radio maryja i inne portale tzw.szczujnie, takiej Polski chcecie? będzie jak na Węgrzech,Białorusi czy w Rosji, tam nie ma wolnych mediów, jest cenzura .
2018-09-17 07:40:12
do: Gienio
Lepiej pomyśl, kto płaci za ohydne komentarze pod artykułami o konwencji PiSu.
2018-09-17 07:36:35
obserwator
znowu zlodzieje pchaja sie do koryta wstydu niemaja ten jakis Marchewka niech wezmie sie za prace ze swoimi kolesiami a nie szczekac ciagle
2018-09-17 06:31:22
@chester
Dobre!
2018-09-17 05:45:59
fe, kodziarstwo
Skompromitowane nazwiska.
2018-09-17 05:44:16
tom
pajace
2018-09-17 00:25:07
Gienio
Czytam te komentarze i sie zastanawiam, kto wam płaci? Centrala w Warszawie, czy jakiś pisowski punkt w Szczecinie?
2018-09-17 00:07:05
chester
Po co nam kandydaci KO i Nowoczesnej? Tylko po to, żeby PiS nie wygrał? Po co nam Kurier, skoro mamy GW? Po co nam GW, skoro mamy SZ
2018-09-17 00:06:47
as
jeżeli programem koalicji jest nie dopuszczenie do wygrania przez pis tzn.że nie mają programu dla miasta
2018-09-16 23:06:22
koloas
Dla mieszkancow lepiej zebyscie nie otrzymali wladzy a w czasie przerwy pochodzicie po miescie ,porozmawiacie z ludzmi i przemyslicie swoje grzeszki i grzechy.Wybieraja obywatele tych co to jednak sa uczciwii patrioci .Zapomnijcie ze za 50 lat bedzie Stettinn
2018-09-16 22:53:52
@Słucham
Porównaj sobie ile PiS zrobił przez trzy lata, a ile PO przez osiem.
2018-09-16 22:18:03
Słucham.
Nie wiem na kogo moja rodzina ma oddać głos i proszę o przekonanie mnie merytorycznie na którą partię mamy oddać głos... ale merytorycznie?
2018-09-16 21:32:28
pawka
Czyli program wyborczy jest taki:żeby nie wygrał pis
2018-09-16 21:23:10
Super
Więcej takich newsów a PIS zbankrutuje opłacając komentarze...
2018-09-16 21:00:51
Dość.
Stop złodziejom z PO i Nowoczesnej.
2018-09-16 20:46:09
k-2
Dawniej Tyszler jedynką w okręgu 2, teraz w okręgu 1, Bartnik też przesuwany jak pionek po okręgach, żenada równa PiS-owi
2018-09-16 20:45:28
A byle Wasze 8 lat... to co bylo ???
Taaa, Wy kieujecie sie w PO-lityce Prawda - ale chyba ta zakupiona czy PO-darowana Wam w/z Moskwy !! Nie macie juz zadnych szans ze Zjednoczona Prawica... a wiec Brawo PiS i tak dalej trzymac !!
2018-09-16 20:44:33
abcdef
Dlaczego Kurier zamieszcza informacje z PAP?
2018-09-16 20:28:04
Co ich rajcuje ?
Geblewicz , Nitras i ten nędzny politolog Marchewka znacznie lepiej prezentowali się na marszu pederastów. Tam było widać u nich energię i radość.
2018-09-16 20:26:12