wtorek, 16 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Koalicja Europejska rozpoczęła walkę

Koalicja Europejska rozpoczęła walkę [GALERIA]

Koalicja Europejska rozpoczęła walkę
Data publikacji: 2019-04-07 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 1159 384589

Tegoroczne eurowybory są najważniejszymi wyborami od 1989 roku - przekonywali politycy Koalicji Europejskiej na Jasnych Błoniach w Szczecinie, gdzie oficjalnie rozpoczęli kampanię. Spotkanie poprzedził przemarsz z placu Grunwaldzkiego Bartosza Arłukowicza, dwójki na liście w naszym okręgu, i jego zwolenników.

- To wielka sprawa: Koalicja Europejska stała się faktem - mówił Bogusław Liberadzki z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jedynka na liście. - Unia Europejska to jest wspólnota - ludzi, z ludźmi, przez ludzi, dla ludzi, a nie jakieś kaprysy rządu. Piętnaście lat naszej obecności w UE to czas naszego awansu cywilizacyjnego. Pięć lat temu szedłem do wybór pod hasłem: S3 będzie do Świnoujścia i tunel będzie. Jest. S6 będziemy budować od Szczecina do Koszalina. Buduje się. Będą obwodnice Szczecinka i Wałcza. Są. Pieniądze na linię kolejową Szczecin - Poznań? Są. Nadodrzanka? Jest. Dotrzymaliśmy słowa. Nasze województwo rośnie, miasta i wioski korzystają.

Reprezentujący Platformę Obywatelską Bartosz Arłukowicz stwierdził, że tegoroczne wybory są najbardziej kluczowe, ponieważ, jego zdaniem, trzydzieści lat rozwoju Polski stanęło pod znakiem zapytania.

- Wszystkim naszym dziewczynom, żonom, babciom, partnerkom deklaruję: nie zostawimy was samych z Jurgielem, Szyszką i Kaczyńskim - mówił. - Seniorom obiecuję, że nie zostawimy ich samych. Osobom z niepełnosprawnościami chcę obiecać, że nikt nigdy więcej nie będzie was spychał w Sejmie, nie pozwolimy podnieść na was ręki, będziemy was bronić. Nauczyciele, stoimy z wami ramię w ramię, wychowujecie, edukujecie nasze dzieci, nie zostawimy was samych. I wreszcie chcę obiecać przedsiębiorcom, że zbudujemy Polskę, w której będziecie się czuli stabilnie i pewnie, w której nie będziecie się bali poranków a będziecie prowadzili swoje biznesy w zgodzie z prawem, w zgodzie z konstytucją i w zgodzie z nowoczesnym państwem.

Jarosław Rzepa z Polskiego Stronnictwa Ludowego kandyduje z miejsca piątego. Mówił o tym, że silna Polska w Europie jest bardzo potrzebna.

- Polska zmieni się właśnie dzięki środkom Unii Europejskiej - ocenił. - Przed nami nowe wyzwania. W wielu wiadomościach słyszymy, że powietrze tutaj jest najgorsze w Polsce. Musimy to zmienić, właśnie dzięki środkom europejskim rozpoczęliśmy razem z marszałkiem poprawę tego powietrza. Będziemy też dbać o zdrowie mieszkańców. Chcemy budować silny pakiet onkologiczny dla Polaków. Chcemy także chwalić się naszą żywnością, która jest najlepsza w Europie i na świecie. Będziemy także zabiegać o to, żeby poziom rozwoju naszego rolnictwa był taki, jak w Europie zachodniej i żeby opłaty bezpośrednie były takie, jak w Niemczech czy we Francji. To nasz cel na nową kadencję.

Pozostali kandydaci KO w okręgu zachodniopomorskie-lubuskie to: Elżbieta Polak, Witold Pahl, Aniśko Tomasz, Ewa Dudar, Elżbieta Jabłońska, Katarzyna Dudź, Jolanta Fedak.

Wybory odbędą się 26 maja. ©℗

(as)

Fot. Grzegorz Siwa, Marta Teszner

Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę Koalicja Europejska rozpoczęła walkę

Komentarze

usmiechnij sie
Ciagnie swoj do swego. PZM dał forse na kampanie wyborcza Liberadzkiemu a w zamian ten dał parasol ochronny.Najbogatsze przesiebiorstwo w Polsce zostało rozkradzione.Nie moga odnależć rozkradzionych 4 mld zlotych.Statki polskie rownież poginęły.Oraz Stocznie,zaklady mechaniczne.100 tys ludzi przekwalifikowało sie na producentow kebabu,fryzjerow psich, koniarzy,strózy Albo kartka wyborcza pogoni zdegenerowanych i chorych na wladze tatalna opozycję i powstanie Singapur albo złodzieje beda kraść i zamienia psich fryzjerów w meneli.
2019-04-08 09:27:55
Boger
Z ww. zdjęć wynika, że były "tłumy", a w rzeczywistości było to tylko mała grupka osób...żenuła.
2019-04-08 08:34:28
Lewackie "obiecanki i cacanki"... ? ?
1 Kwietnia juz minal... a Oni dalej te Swoje Lewackie "Bajery"...? Liberadzki po-wymieniaj i te Wasze Brukselskie "Kapuu, Kapuu...rysy" co i tam po-tworzyles czy po-tworzyliscie !!
2019-04-08 00:19:54
kibic
brawo Koalicja Obywatelska ... przypomnienie .... to Tusk przytulał się do Putina ... krótka pamięć czy już demencja ;) nie wyjeżdżaj mi z PiS,bo mam ich gdzieś.
2019-04-07 23:44:50
...
Czerwone świnie niszczyły Polskę przez dziesiątki lat, chyba już dosyć tego.
2019-04-07 23:35:11
brawo Koalicja Obywatelska
Pogonić prorosyjskich pisowców, którzy chcą pozostawić Polskę poza UE i podać ją na talerzu Putinowi. Za PISem są tylko putinowskie zielone ludziki. Już knują.
2019-04-07 23:34:17
kibic
na wiecu mało obłąkanych.stare komuchy i młodzi karierowicze.niestety jest dużo obłąkanych,którzy na nich głosują.
2019-04-07 22:53:48
Wawrzek
Chcą nam urządzić "powtórkę z rozrywki" zaraz będą wołać "chodźcie z nami" a potem będziemy mieć hiperinflację i nowego Balcerowicza.Potem Bartosze, Miłosze, Roberciki, Róże i Julie i ich zaplecza urządzą nam nowa Magdalenkę i się podzielą łupami a Naród będzie patrzył czy nowy Henryków już zrobił ten okrągły stół. A ja pytam czy znajdzie się tylu nierozważnych wręcz id io tów by wybrać tych co już nas gnębią od 30 co najmniej lat, często pokazując swoje wynaturzenia i przywary.
2019-04-07 22:15:06
okip
bartek prosze cie stary,ty pomyliłes wybory,dzis w szczecinie wybierali do rady osiedli .ty i twoja ekpia sadząc po liczenbosci weszlibyscie do rady dzielnicy np.golecino
2019-04-07 21:29:40
przepior
nie no całkiem przyzwoicie to wszystko wyglada jeszcze gdyby tylko bardziej się stosowano do ustawy o wychowaniu w trzezwosci to byłoby ok...buahahahahahahahaah bo mam wrazenie ze te oczy wciaz są błogie ale to moje subiektywne odczucie i moge się mylic
2019-04-07 21:24:32
cdn
Arlukowicz zdradzil komuchow zsld teraz w ekipie kapitana schetino.Ryzy oszust stworzyl dla niego urzad od osob wykluczonych.Moze pochwalil by sie o osiagnieciach na stym stanowisku i jako minister zdrowia.
2019-04-07 21:05:39
zak
Dlaczego ci piewcy totalitaryzmu mają biało-czerwoną flagę. Ostatnio głosili że to jest symbol PiS.
2019-04-07 20:27:02
Jarun
"Dawaj tato!" no i tato daje się "jak parszywy w łaźni". Oczywiście będą dawać...figi pod nos. Nawet kodziara się przybłąkała. Przebrzmiałe, przegrane, bez polotu, bez programu - snują się licząc "na drapane", że drapną do Brukseli. Taki wuj-jak mawia minister Zalewska.
2019-04-07 20:01:43
Kunegunda
Dosc pajacowania ten skoczek byl w SLD teraz w PO najwyzszy czas mu podziekowac (a pielegniarzy brakuje bo w zawodzie lekarzy to on sie wybitnie ni nadaje )
2019-04-07 19:33:42
Paragraf
Spójrzcie na skład personalny KE - TW "Buyer", TW "Carex", TW "Znak", TW "Karol", TW "Tener/Must" itd. Kto będący przy zdrowych zmysłach, uczciwy i dobrze życzący Polsce na tę ekipę zagłosuje? Proste pytanie i prosta odpowiedź, prawda?
2019-04-07 19:31:27
lipa
nie dla po-ko-na-nych
2019-04-07 19:27:32
@ Antoni
Ale ciebie już nie obchodzi skąd i za czyje CI DA te 500 ??? To wszystko na kredyt !! a kto to spłaci cię nie interesuje ??Byle dzisiaj zachlać łeb , a jutro ?? Druga Argentyna , bo nie Grecja , bo jest w strefie EURO , ale co tam patol to patol ...tylko dlaczego z takimi przychodzi nam budować Polskę ??Do roboty!!
2019-04-07 18:44:30
obserwator
sami nawiedzeni. tłumów nie było wszyscy ich olewaja
2019-04-07 17:53:29
Antoni
Nie mogę patrzeć jak w kolejną niedzielę odwiedzając tak piękne miejsce jak Jasne Błonia, politycy nie dają spokoju i regularnie zaczepiaja mieszkańców. Ludzie, dajcie odpocząć w niedzielę od polityki, to czas dla rodzin, a nie słuchanie głupot jak Pan, który mnie zaczepil mówiąc m.in. ze nie było żadnej luki vatowej, deficyt jest rekordowo wysoki czy, że Minister finansów składa dymisję, bo nie ma skąd brać pieniędzy na programy wyborcze :) To właśnie przekazał mi Pan zbierający głosy, zadałem je dc bo pytanie stojąc z małym dzieckiem, PiS da mi 500 zł na małą, a co Koalicja Obywatelska? Pan zmienił temat i najprostszy sposób powiedział uśmiechając się ironicznie, PiS to wstyd. Tyle miał mi do przekazania :) A dzisiaj oczywiście Pani redaktor z TVN24 krok w krok za Koalicjantami ;)
2019-04-07 17:49:58
Co z tunelem pod Świną
Co się stało z pieniędzmi na tunel w Świnoujściu? Arłukowicz obiecaliście tunel a potem zabraliście pieniądze i daliście na tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku...
2019-04-07 17:36:33
były wyborca PIS
Choćby "skały srały" nie zagłosuję wraz z rodziną na PIS...KONIEC Z PATOLOGIĄ pis !!!Nikt ci więcej nie obieca co PIS!! Tylko to co obiecuje obarczone jest PRACĄ!! a nie ROZDAWNICTWEM NIESWOJEGO !!!
2019-04-07 17:26:43
Gdzie jest nasz
Pytam gdzie jest Dariusz Rosati mieszkaniec Szczecina ,bo już raz kandydował z tego miasta do europarlamentu i się dostał a kto na niego głosował to nie wiem , bo ja nie ?
2019-04-07 15:07:34
gaga
A poza tym CH.Eng w domu wszyscy zdrowi... Życzę miłej niedzieli.
2019-04-07 14:55:58
taka jest prawda
Koalicja Europejska to rozpoczęła walkę z polskim państwem i gra na maksymalne osłabienie centralnej władzy państwowej i rozbicie dzielnicowe Polski - to idealny scenariusz dla Niemiec który prowadzi do odzyskania przez nich ziem zachodnich i wymazania Polski z mapy Europy na kolejne kilkaset lat! Kanclerz Gerhard Schröder jak odchodził ze stanowiska powiedział Niemcom żeby się uzbroili w cierpliwość bo ziemie zachodnie Niemcy odzyskają beż jednego wystrzału - ta prognoza zaczyna się spełniać na naszych oczach dzięki działalności totalnej opozycji.
2019-04-07 14:45:50
CH.Eng
Nie zostawimy Was? A dzieci niby pediatrów to kto zostawił. Byłeś lekarzem? A może agentem?
2019-04-07 14:30:58