Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Eurowybory, zdrowy kompromis i brexit

Data publikacji: 15 marca 2019 r. 15:52
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Eurowybory, zdrowy kompromis i brexit
 

Bogusław Liberadzki z Sojuszu Lewicy Demokratycznej - prawdopodobna "jedynka" na liście Koalicji Europejskiej do europarlamentu w województwie zachodniopomorskim - powiedział, że jak na razie, pomimo wewnątrzpartyjnych napięć, jest zadowolony z formuły koalicji. Przybliżył także kwestie związane z unijnymi decyzjami, które mogą zainteresować naszych rolników, oraz z brexitem.

O tym, czy europoseł będzie lokomotywą listy w naszym regionie, na sto procent będziemy wiedzieli 31 marca, po konwencji SLD. 

- Koalicja funkcjonuje całkiem dobrze, zwłaszcza że nie ma nerwowości - stwierdził Liberadzki. - Jeżeli są jakieś zgrzyty, to raczej wewnątrz poszczególnych formacji. Nie jest tajemnicą, że nie wszyscy w PSL-u byli zadowoleni, że idziemy w koalicji. W SLD głosowanie też nie było jednomyślne. Z różnych nasłuchów wiemy, że w Platformie Obywatelskiej też nie wszyscy są zadowoleni. Ale jeżeli wszyscy są jednakowo zadowoleni lub niezadowoleni, to znaczy, że jest zdrowy kompromis. Między liderami partii jest pełne zaufanie. Efektywnie współpracują.

Liberadzki uważa, że Koalicja Europejska wygra z prawicą, ponieważ 80% Polaków jest nastawionych proeuropejsko a obietnice Prawa i Sprawiedliwości - nawet jeśli, jak stwierdził, są tak "zacne" jak dodatkowa emerytura - nie mają nic wspólnego z kwestiami europejskimi. 

Według polityka lewicy dwa najważniejsze tematy w UE w ostatnim czasie to przegłosowana przez parlament europejski dyrektywa w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych w łańcuchu dostaw żywności oraz brexit. Dyrektywa, zdaniem Liberadzkiego, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, na przykład, rolników, którzy ostatnio protestowali w Warszawie. Dyrektywa zakłada m.in. zapewnienie producentom "uczciwej ceny", sygnalizowanie na produktach kraju pochodzenia, ukrócenie praktyk monopolistycznych.

A brexit?

- Izba Gmin w Wielkiej Brytanii podjęła uchwałę, że nie przyjmują umowy brexitowej, wychodzą z Unii Europejskiej, ale nie wiedzą, na jakich warunkach - relacjonował europoseł. - Nasze przesłanie brzmiało: Wielka Brytanio, zdecyduj się wreszcie, czego chcesz. Mamy następujące opcje. Raz - 29 marca o północy jest twardy brexit, dwa - przesunięcie terminu, ale pytanie o ile. ©℗

(as)

Fot. Elżbieta Kubera

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gryfuś
2019-03-15 23:25:09
myślę że powinienem Pan zaprosić na spotkanie wyborcze rybaków z śp. PPDiUR Gryf Szczecin. Ich wdzięczność i szacunek dla Pana osoby są legendarne. myślę że na teczce i chłoście na gołe siedzenie by się nie skończyło
Gutek
2019-03-15 22:10:46
Dalby sobie Pan spokoj z tym wyborem czas odejsc
szczeka grzecha w naftolinie
2019-03-15 21:24:43
pinindzy ni ma i nie bedzie
Do Prawactwa z PIS..
2019-03-15 18:51:37
Czego się gorączkujecie kmioty ?? Wasz czas już się kończy suweren nie taki głupi , nie wszystko kupi .. wzrasta świadomość w narodzie ,że , jak będziemy wszystko przejadać bez inwestowania to za chwilę koryto się wywróci , bo kto w czasie prosperity gospodarczej nie zbiera środków tylko je rozdaje , będzie cienko piszczał, jak się pogorszy, a kryzys światowy u drzwi... No , ale czy tym się ktoś z was przejmuje drogie PISiorki ... byle dali dzisiaj , a jutro kogo to..??
prosto
2019-03-15 17:33:50
towarzysz liberadzki i arlukowicz oraz tw.rossati kochaja posadke w bruselce.poniewaz szczecin to miasto sbekow,ubekow,zoldakow lwp,tw,komuchowiinnej komunistycznejbandy co najmniej 2 znich wybiora.
...
2019-03-15 16:26:42
To to co mówią o "okrągłym stole" to jednak prawda!
Abc
2019-03-15 16:15:52
Czerwony Boguś...kiedyś za RWPG, ZSRR, a dziś za UE.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA