czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jakub Kozieł kandydatem koalicji antysystemowej

Jakub Kozieł kandydatem koalicji antysystemowej

Jakub Kozieł kandydatem koalicji antysystemowej
Data publikacji: 2018-08-27 14:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 2121 347840

Ruch Kukiz'15 oraz partia Wolność do wyborów samorządowych w zachodniopomorskim wystartują razem - jako „koalicja antysystemowa". W poniedziałek przed urzędem miasta w Szczecinie przedstawili wspólnego kandydata na prezydenta, którym jest Jakub Kozieł.

Program wyborczy nowej koalicji składa się z 4 punktów, które mają kompleksowo usprawnić życie mieszkańców. Koalicja przedstawiła kandydata zgodnie z prawem - swoim zdaniem jako jedyna - już po zarejestrowaniu komitetu wyborczego. Kolejnym krokiem będzie przedstawienie list do rady miasta i sejmiku wojewódzkiego, które mamy poznać w okolicach drugiego tygodnia września.

- Przede wszystkim od urodzenia jestem szczecinianinem, tutaj się wychowałem, mieszkam i pracuję - mówił Jakub Kozieł, kandydat koalicji antysystemowej na prezydenta Szczecina. - Nasze miasto powinno być silne i bogate i do tego będziemy w naszym programie dążyć. Chcemy, żeby Szczecin przestał być uważany w Polsce za miasto drugiej kategorii, ale by ponownie stał się Paryżem północy i perłą w koronie.

Zdaniem kandydata szczecinianie powinni mieć możliwość znalezienia w mieście dobrej pracy, a także dobrych warunków do prowadzenia swojej firmy. Szczecin powinien również wykorzystywać swój potencjał oraz położenie do przyciągania inwestorów.

Program koalicji antysystemowej opiera się na: gospodarce, edukacji, transporcie oraz życiu mieszkańców. W każdym z tych obszarów mają zaproponować szereg usprawnień, jednak szczegóły przedstawione zostaną w najbliższym czasie. Głównym punktem programu jest likwidacja długu miasta oraz wprowadzenie zakazu tworzenia budżetu przewidującego deficyt.

Wśród planów znajduje się także obniżenie podatków transportowych oraz wsparcie dla edukacji domowej czy wprowadzenie bonu edukacyjnego dającego rodzicom większą swobodę w wyborze szkoły dla dziecka. Koalicja chce także wprowadzić zmiany w budżecie obywatelskim - miałby on polegać na zebraniu przez mieszkańców połowy kwoty inwestycji, a drugą część dopłacałoby miasto, nie byłby też ograniczony tylko do kilku miesięcy w roku.

Propozycje obejmują również stworzenie nowych przepraw na Odrze, aby zmniejszyć korki w mieście oraz jak najszybszą budowę drugiej nitki tzw. autostrady poznańskiej. Nowością ma być też nadanie radom osiedli inicjatywy uchwałodawczej. Koalicja startuje w wyborach samorządowych pod hasłem - Nowa siła dla Szczecina.©℗

Adrian Kaleta

Na zdjęciu: Podczas konferencji Ruch Kukiz'15 oraz partia Wolność ogłosiły wspólnego kandydata na Prezydenta Szczecina oraz start jako „koalicja antysystemowa" w wyborach do rady miasta i sejmiku.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Bezstronny
Ale wylew tutaj. Widać, że wypowiadają się osoby nie mające pojęcia o założeniach partii Korwina. Że coś nakazuje kobietom, albo niepełnosprawnym. Gdzie to wyczytaliście? On chce żeby kobieta miała wybór czy chce pracować czy nie. Widać to za trudne dla zatwardziałych wyznawców swoich ulubieńców
2018-10-16 12:16:33
sprawiedliwy
Ale kabaret Kukiz 15 sam nie idzie na stołek Prezydenta Szczecina tylko błaznowi idą , super
2018-08-28 07:33:22
foto
Ze zdjęcia nie wynika, który to kandydat, więc? Ktoś go zna, co zrobił dla Szczecina, gdzie pracuje, jakie ma wykształcenie, ile ma lat?
2018-08-28 07:23:15
ZIBIO
NAJSMUTNIEJSZY OBRAZEK. Ci młodzi którzy zamiast robić porządek z Polską już się sprzedali....
2018-08-27 21:04:01
:)
@do @ macrac1068 :Widocznie popiera zdanie :krula kuców z pro rosyjskich wykopow-Janusza,ultra liberalow do czasu wyprowadzki od mamy w temacie paraolimpiady, samozaoranie ,korwinizm jest jak tradzik z wiekiem przechodzi, juz wole Palikoty, przynajmniej jechali nieroby w sukienkach i chcieli legalnej marychy i gdzie taka partia? stany i kanada i czechy bogadza sie na marysce a u nas to jest wskazane bo alkoholizm postepuje, jak juz jestes uzalezniony to lepiej pij czasem bezalkoholowe lub zapal to moze ci watroba przetrwa a jak nie stosuj ostropest plamisty i esentiale forte inaczej przeczep, biedne kuce z bulwarow tego nie wiedza heh
2018-08-27 20:58:06
@... ty mnie nie strzelaj po oczach
Kremlem - nie widzę powodu by akceptować wrogie decyzje prawne naszych sąsiadów (nie memy czy krótkie tweety) w imię nie dania się skłócić z sąsiadami - jeśli sąsiadom nie zależy na dobrych relacjach z Polska to nie widzę powodu by Polska miała nadstawiać każdy fragment ciała do bicia. Swoja droga jeśli Kremlowi wystarczy do zwaśnienia krótki mem czy tweet to świadczy to o płytkości relacji.
2018-08-27 20:48:28
:)
Sami smutni panowie .SMUTNI PANOWIE -a teraz pomyslcie czy z kims takim poszlibyscie na piwo ?,koalicja antysystemowa ktora wspoltworzy obecna nowa komune 2.0 w sejmie i parlamencie eu, koniec swiata, szkoda "szczempic r.." na to wszystko,
2018-08-27 18:42:35
gg
Na innych fotkach jeszcze była kobieta, ciekawe co ona tam zrobi skoro wg programu partii Janusza powinna juz urodzic 5 dzieci i gotowac łobiod ,nie konczyc szkoły i sluchac meza ,tak jak u narodowcow tam kobieta moze wybrac tylko to co jest w lodowce i to nie zawsze, normalnie jak w islamie
2018-08-27 18:38:26
Ciekawostka egzotyczna
Nasza analiza: ruch antysystemowy autorstwa Kukiz15 to jak latający Cyrk hipokrytów i wazeliniarzy partii reżimowej. Z pewnością młodzi statyści na zdjęciu już nie uwiodą młodych wyborców. Czuwaj!
2018-08-27 18:36:26
do @ macrac1068
- debilne pytanie (A co tam robi osoba na wózku?) i natychmiast własna debilna (Koleś nie doczytał, że...) od_PO_wiedź. "osoba na wózku" robi takie samo wrażenie jak; "biedna staruszka", "matka z dzieckiem na ręku" lub "głodne dziecko", czyli wzbudza tylko litość i przede wszystkim odwraca uwagę od tematu - pytań o program itp.
2018-08-27 18:21:31
...
@Ocho widzę aktyw komitetów wyborczych :Możesz głosowac na Piotra Czypickiego z Ruchu miejskiego, Misiło nie startuje w wyborach,a jakie maja byc twarze przez ostatnie 30 lat jak wczesniej była komuna ?najwazniejsze ze pani najradna nie startuje dla dobra mieszkancow miasta i samego miasta, Tu lektura dla każdego kto ma wątpliwosci na kogo głosowac : https://liberte.pl/walczac-kultura-rosyjska-siatka-wplywow-w-polsce/
2018-08-27 18:09:09
;-)
Buhahha ten od Kupisokorwina wyglada jak aktor Mieczysław Czechowicz-słynny hrabia Horvarth z serialu Janosik, ciekawe kto bedzie zastepca czyli murgrabią buhahaha.Ogólnie głosowanie na partie jawnie prorosyjskie anty unijne antyNATOwskie anty demokratyczne jest umysłowym samozaoraniem, partia muzyka wprowadziła do sejmu brunatne towarzystwo a o wykopowych kucach od "krula" lepiej nie wspominac, co ciekawe jest tam nawet kobieta, biedna chyba nie zrozumiała jeszcze programu tej partii który jest kopią prawa islamu tylko w wersji katolickiej,na pewno maja głos antyszczepionkowcow ktorych zreszta jawnie popieraja podobnie jak rosjanie ,co ciekawe Liroy nawet dołączył do Korwina a wydawał się takim rozsądnym politykiem z całej tej grupy
2018-08-27 18:04:40
Ocho widzę aktyw komitetów wyborczych
innych kandydatów czuje się zaniepokojony - na kogo ja mam głosować skoro nie mogę głosować na Nitrasa, Krzystka, Sochańskiego, Misiło itd ? Nie lekceważcie antysystemowców - my wyborcy jesteśmy już zmęczeni tymi samymi twarzami od 30 lat!
2018-08-27 16:20:31
macrac1068
A co tam robi osoba na wózku? Koleś nie doczytał, że wg JKM niepełnosprawni mają siedzieć w domu i nie zochydzać swoją obecnością przestrzeni publicznej?
2018-08-27 15:06:16
elektorat
Ostatni (co się zgłosili) będą pierwszymi. A tak poważnie, po co facet się ośmiesza lwiedząc, że zagłosuje na niego jedynie żona i dwóch kolegów...
2018-08-27 15:06:11
Pol
Skąd oni takich wystraszonych statystów biorą
2018-08-27 15:01:30
Antysystemowcy?
A Kukiz dmie w jedną trąbkę z pisem
2018-08-27 14:29:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie