Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kilkanaście zarzutów za włamania

Data publikacji: 20 lipca 2016 r. 11:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Kilkanaście zarzutów za włamania
Fot. Dariusz Gorajski (arch.)  

Na gorącym uczynku zatrzymali szczecińscy policjanci podczas włamania czterech mężczyzn, którzy usłyszeli już kilkanaście zarzutów za inne podobne przestępstwa. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec sprawców policyjny dozór. Mundurowi nie wykluczają kolejnych zarzutów dla tych mężczyzn.

Kilka dni temu szczecińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu, do którego doszło w centrum miasta. Nieznani wówczas sprawcy usiłowali ukraść z jednej z firm laptopy oraz I-pady. Do biura dostali się przez odgięcie kraty w oknie.

- Sprawcy nie zdołali jednak zabrać skradzionego mienia wartego około 40 tysięcy złotych, gdyż zostali zatrzymani przez mundurowych z Ogniwa Wywiadowczego oraz Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Szczecinie - poinformowała asp. szt. Anna Gembala ze szczecińskiej policji.

Zatrzymani to mieszkańcy Szczecina w wieku 29-35 lat. Policjanci ze śródmieścia, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, iż dwóch z zatrzymanych sprawców ma na swoim koncie inne włamania. Okazało się bowiem, że 29- i 30-latek dokonali jeszcze kilkunastu włamań do pojazdów zaparkowanych na terenie miasta.

- Policjanci cały czas weryfikują czyny popełnione przez tych mężczyzn. Nie jest bowiem wykluczone, że wzrośnie liczba przestępstw, których mogli dokonać. Funkcjonariusze już ustalili prawie 20 takich włamań - podała asp. szt. Anna Gembala .

W toku prowadzonych czynności odzyskano część skradzionych przez sprawców przedmiotów. Prokurator na tym etapie postępowania zastosował wobec całej czwórki policyjny dozór. Za włamania zgodnie z kodeksem karnym  mężczyznom może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. (p)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Utylizacja
2016-07-20 12:52:00
Skąd się takie odpady biorą? Czy to błędy wychowawcze w młodości, czy raczej wrodzone cechy patologiczne lub przestępczość dziedziczna. Aż nie do wiary, że takie osobniki żyją wśród normalnych obywateli.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA