Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Kilkadziesiąt food trucków w Szczecinie [GALERIA]

Data publikacji: 23 marca 2019 r. 17:59
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Kilkadziesiąt food trucków w Szczecinie
 

Pizza prosto z pieca, klasyczne hamburgery, hiszpańskie churrosy - w sobotnie popołudnie przed Netto Arena rozpoczęła się dziewiąta edycja Festiwalu Smaków Food Trucków. Na odwiedzających czekają również mistrz iluzji oraz artyści tańczący z ogniem.

Impreza zgromadziła kilkadziesiąt mobilnych restauracji z całej Polski, które serwują potrawy z całego świata - od burgerów i belgijskich frytek, przez egzotyczne smaki Azji po dania kuchni meksykańskiej. Spragnieni mogą wypić zarówno napoje bezalkoholowe, jak i kraftowe piwa.

- Trzeba przyznać, że wybór jest naprawdę duży. Na początku nie wiedzieliśmy, na co się zdecydować. Zjedliśmy z mężem burgery z serem i bekonem w food trucku Jack Burger - mówi pani Karolina. - Były naprawdę dobre. Mieliśmy w planie spróbować coś jeszcze, ale jesteśmy już tak najedzeni, że nie wiemy, czy damy radę.

Organizatorzy przygotowali także miejsca do odpoczynku, atrakcje dla dzieci oraz pokazy Pana Ząbka i grup tanecznych. W sobotę food trucki czynne są do godz. 20. W niedzielę gastronomicy zapraszają w godz. 12-20. Wstęp bezpłatny

W trakcie imprezy odbywa się również głosowanie na najlepszą mobilną restaurację dziewiątej edycji Festiwalu Smaków Food Trucków.

Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne i zarazem jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce. Jego ideą jest promowanie street foodu oraz jedzenia w duchu „slow”. W wydarzeniu udział biorą food trucki z całego kraju, które dobierane są pod kątem jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Festiwal odbywa się już w ponad 30 miastach.

(kn)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

10 latek
2019-03-24 05:49:45
90% dobrych i smacznych rzeczy jest niezdrowa :) ale raz na jakis czas :) No i zyje sie tylko raz :P
festiwal chorób
2019-03-24 01:26:23
otyłość, miażdżyca, rak jelita, otłuszczona wątroba, chora trzustka, ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA