Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Na słodko i słono – Festiwal Smaków Food Trucków [GALERIA]

Data publikacji: 2018-09-22 17:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Na słodko i słono – Festiwal Smaków Food Trucków
 

Azjatyckie pierożki, pastrami, burgery, bajgle, czy owoce w czekoladzie – to tylko niektóre z dań, które można spróbować w ten weekend przed Netto Areną.  W sobotę rano rozpoczęła się ósma edycja Festiwalu Smaków Food Trucków.

Szczecinianie w sobotę i niedzielę mają okazję spróbować dań z kuchni całego świata. Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji, m.in. gier, konkursów oraz pokazów gotowania.

- Zawsze, gdy usłyszę, że w Szczecinie pojawiają się food trucki, to po prostu muszę przyjść i coś zjeść – śmieje się Emilia. – Przyznaje się, że jestem łakomczuchem, ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi zjeść coś pysznego. Moim dzisiejszym faworytem są bajgle z szarpanym mięsem oraz naprawdę orzeźwiająca lemoniada.

Dla dzieci przygotowana została specjalna strefa zabaw, zaś najedzeni mogą odpoczywać w strefie relaksu. Po raz pierwszy festiwal połączył się z targami Dziecko Mama Tata.

- Bardzo dobrze, że jest miejsce gdzie można usiąść i odpocząć – mówi Jan. – Trochę zjadłem, a nie ukrywam, że chciałbym spróbować jeszcze hiszpańskich churros, ponieważ nigdy nie jadłem tego przysmaku.

W sobotę restauratorzy gotują do godziny 21. Z kolei w niedzielę mobilne restauracje czynne będą w godz. 10-20.

Festiwal Smaków Food Trucków jest ogólnopolskim wydarzeniem kulinarnym. To jeden z największych zlotów foodtruckowych w Polsce organizowanych od 2014 r. Biorą w nim udział food trucki z całego kraju.

(KaNa)

Fot. Ryszard Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tylko
2018-09-23 09:43:32
tylko te ceny? ktos tu bardzo przegina - oczywiscie produkty wyzszej jakosci musza drozej kosztowac ale kilkukrotnie? albo ci co wynajmuja teraz maja bardzo wysokie stawki albo raczej wlasciciele tych foodtruckow staraja sie zarobic w 2 dni za caly miesiec!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ