Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Kierunek – Rugia

Data publikacji: 2017-04-23 23:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:39
Kierunek – Rugia
 

Już po raz szósty odbędzie się wyprawa na Rugię, którą organizuje Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Właśnie ruszyły zapisy na wyjazd.

To już trzecia tegoroczna impreza Gryfusa. Najpierw, na przełomie marca i kwietnia około stu rowerzystów wyruszyło do Szwecji, w maju odbędzie się wyprawa wokół Zalewu Szczecińskiego, a w czerwcu cykliści okrążą Rugię.

- Na początku jeździło z nami po kila osób, z roku na rok te imprezy i zainteresowanie były coraz większe. Teraz jeździ z nami po kilkadziesiąt, albo i blisko dwieście osób - mówi Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego.   

VI wyjazdu rowerowego dookoła Rugii, który odbędzie się w dniach 16 – 18 czerwca. W tym czasie uczestnicy pokonają około 300 km jadąc turystycznym tempem (20-25 km/h).

- Jedziemy w grupie i zależy nam na wspólnym miłym spędzeniu czasu podczas delektowania się pięknem Rugii, a nie na biciu rekordów - informuje P. Malinowski.

Zapisów można dokonywać na stronie www.gryfus.szczecin.pl/rugia2017/. Tam też dostępny jest regulamin wyjazdu. Koszt wpisowego to 400zł. Kwota ta obejmuje dwa noclegi ze śniadaniami, transport sakw podczas objazdu Rugii oraz transport uczestnika wraz z rowerem na trasie: Szczecin – Stralsund oraz Stralsund – Szczecin.

Przypominamy też, że wciąż trwają zapisy na wyprawę wokół Zalewu Szczecińskiego, planowaną na dni 20-21 maja. Tutaj, również w turystycznym tempie, cykliści pokonają w dwa dni około 250 km. Pierwszego dnia wyjadą ze Szczecina w stronę Dobieszczyna, i zachodnim (niemieckim) brzegiem awenu dotrą na wyspę Uznam, skąd przejadą do Świnoujścia i Międzyzdrojów. Drugi dzień to powrót z Międzyzdrojów do Szczecina. Koszt to 120 zł. Szczegóły, regulamin wyjazdu na www.gryfus.szczecin.pl/zalew2017.

(szymw)

Na zdjęciu: W czerwcu rowerzyści z Gryfusa okrążą Rugię

Fot. Marek KLASA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA