Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Bike_S podpowie jak poprawnie jeździć rowerem

Data publikacji: 2017-04-05 22:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:37
Bike_S podpowie jak poprawnie jeździć rowerem
Fot. Robert Stachnik  

Jak jeździć rowerem po mieście? Jak zachować się na skrzyżowaniu, rondzie, kiedy można wjechać na chodnik? Bike_S przygotował kurs dla użytkowników jednośladów. 

Pierwszy odcinek kursu pojawił się w środę (5 kwietnia) na facebook'owym fanpage'u roweru miejskiego Bike_S. Informacje o podstawowych zasadach poruszania się będą publikowane w kolejnych dniach, zawsze o godz. 17. 

- Nieprzestrzeganie przepisów prowadzi do „wolnej amerykanki” i sprawia, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć zachowania innych uczestników ruchu drogowego. A to oczywiście nie jest dobre ani dla rowerzystów, ani dla pieszych i kierowców. Przykładem niezgodnego z przepisami zachowania jest jazda rowerem po chodniku. Chcemy przekonać użytkowników Bike_S do korzystania z dróg dla rowerów, pasów ruchu dla rowerów, a także zwykłych ulic - informuje Wojciech Jachim, rzecznik prasowy Bike_S. 

W dziesięciu ilustrowanych odcinkach omówione zostaną następujące zagadnienia: rower na chodniku (środa, 5 kwietnia), drogi dla rowerów (czwartek - 6 kwietnia), pasy ruchu dla rowerów (piątek - 7 kwietnia), kontrapasy (poniedziałek 10 kwietnia), kontraruch (wtorek - 11 kwietnia), przejazdy dla rowerzystów (środa - 12 kwietnia), poruszanie się na skrzyżowaniu (czwartek - 13 kwietnia), poruszanie się na rondzie (piątek - 14 kwietnia), wyprzedzanie rowerem z prawej (wtorek - 18 kwietnia), sierżanty rowerowe (środa - 19 kwietnia).

- Liczymy na pytania, uwagi, opinie, zdjęcia od rowerzystów, kierowców, pieszych - dodaje W. Jachim. Za merytoryczną stronę kursu odpowiadają: Grzegorz Sudakow, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie, Tomasz Loga, oficer rowerowy Szczecina i Maciej Gibczyński z Rowerowego Szczecina.

W dalszej części sezonu, także na Facebooku, planowany jest cykl „Jak dojechać rowerem z punktu A do punktu B” . Bike_S apeluje do rowerzystów by wskazali miejsca na stałych trasach (np. z domu do pracy), gdzie mają problemy z poruszaniem się ulicami, a na ich trasie nie ma dróg czy pasów dla rowerów. Eksperci będą podpowiadać, jak wygodnie i poprawnie przejechać trudną trasę.

(szymw)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tylko pytam...
2017-04-06 09:03:16
Kiedy obowiązek posiadania "rowerowego prawa jazdy" i obowiązkowego ubezpieczenia OC? tylko pytam...
bajk
2017-04-06 08:17:05
Wolna amerykanka jest z budową ścieżek rowerowych w Szczecinie, więc nie ma się co dziwić, że i użytkownicy tych rowerów tak się zachowują.
Groot
2017-04-06 08:06:03
Szkoda tylko, że Bike_S nie podpowie co zrobić, aby stare stacje lepiej działały. Zamiast dodawać głupoty najpierw ogarnęliby swój system, który działa coraz gorzej.
kursy są niepotrzebne
2017-04-06 08:00:19
Potrzebna jest budowa ścieżek rowerowych

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA