Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Z aplikacją po Puszczy Bukowej

Data publikacji: 2017-04-16 10:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:38
Z aplikacją po Puszczy Bukowej
Aplikacja pozwala zwiedzać Puszczę zarówno rowerzystom jak i pieszym.  

Jeśli brakowało przewodnika dla rowerzystów po Puszczy Bukowej na urządzenia mobilne, to teraz już jest. Dzięki niemu poznamy nie tylko atrakcje turystyczne, ale i dowiemy się, którą drogą lepiej nie jechać.

Aplikację „Puszcza Bukowa" jakiś czas temu przygotował Grzegorz Koralewski, szczecinianin, który na co dzień pracuje jako grafik. Swoją mapę stworzył z prostej przyczyny.

- Przez niemal rok przemierzałem Puszczę w poszukiwaniu miejsc wartych odwiedzenia, ciekawych, zasługujących na popularyzację. Pomiędzy wyprawami rysowałem mapę, na której na bieżąco nanosiłem zebrane informacje. Zwracałem szczególną uwagę na jakość leśnych dróg, bo żadna dostępna mapa nie poświęca jej uwagi. Ilustracje zostały własnoręcznie narysowane, zwektoryzowane i pokolorowane - mówi Grzegorz Koralewski.

Jego opracowanie przedstawia obszar od północy ograniczony osiedlem Bukowym, Zdrojami, Podjuchami, od wschodu Jezierzycami i Kołbaczem, od południa Glinną, Żelisławcem, Gardnem od zachodu Radziszewem. Mapa została wykonana w ciekawym, komiksowym stylu, zaznaczono na niej ważniejsze obiekty, punkty orientacyjne (m.in. kościół w Chlebowie, park dendrologiczny w Glinnej itp.). Jak zaznacza autor, dobór zaznaczonych miejsc jest subiektywny, a opinie oparte są na jego własnych doświadczeniach i zainteresowaniach.

Opinie te dotyczą stanu dróg, które oznaczył pan Grzegorz. Na jego mapie znajdziemy osobliwą legendę, w której opisał on kategorie tras. Są tam oznaczone m.in. drogi płytowe (tuk-tuk, tuk-tuk, tuk-tuk), równy bruk (po której jedzie się rowerem ze względną przyjemnością), czy droga śmieciówka (utwardzona odpadami budowlanymi, dużo cegieł. kawałki betonu, ostre kamienie). Jak czytamy w opisie aplikacji: „Należy mieć na uwadze, że wszystkie opisy dróg na mapie dotyczą ich stanu przy suchej pogodzie". 

Aby pobrać aktualną wersję aplikacji, należy wejść do Sklepu Play na swoim telefonie i wyszukać „Puszcza Bukowa". Następnie naciskamy przycisk Instaluj. Na razie dostępna jest tylko wersja na system Android. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Aplikacja pozwala zwiedzać Puszczę zarówno rowerzystom jak i pieszym.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ