sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kierowco, patrz gdzie stajesz

Kierowco, patrz gdzie stajesz

Kierowco, patrz gdzie stajesz
Data publikacji: 2016-02-15 13:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 2108 120171

Kierowcy parkujący nie tam, gdzie można lecz tam, gdzie jest miejsce mogą mieć kłopoty. Szczecińska Straż Miejska karze za takie postępowanie. Ale żeby nie było zaskoczenia, robi to według harmonogramu - można się z nim zapoznać na naszej stronie internetowej.

Nareszcie. Jest nadzieja, że Straż Miejska zdyscyplinuje kierowców, którzy nie znają przepisów Prawa o ruchu drogowym lub znają je lecz nie specjalnie respektują. Nie ma dnia, by nasi Czytelnicy nie zwracali nam uwagi na zachowania kierowców - często przesyłając do redakcji zdjęcia pojazdów zaparkowanych na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych czy wąskich chodnikach. Jak się dowiedzieliśmy, wielu z nich swoje uwagi kierowało również do Straży Miejskiej. Dzięki temu strażnicy postanowili działać. Od 12 lutego, zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem, specjalne patrole kontrolują wybrane ulice Szczecina.

Harmonogram został opracowany na podstawie zgłoszeń szczecinian oraz uwag przesłanych z Rady Miasta i rad osiedli. Powstała mapa interwencji rozpisanych na cały miesiąc. Wynika z niej, że 16 lutego pod specjalnym nadzorem będzie siedem ulic: Bolesława Śmiałego, Bolesława Krzywoustego, Aleksandra Kostki Napierskiego, al. Niepodległości, ul. 9 Maja, Jarosława Iwaszkiewicza i Aleksandra Zawadzkiego.

Ulice te będą kontrolowane pod kątem prawidłowego parkowania pojazdów. Funkcjonariusze zwrócą uwagę, czy auta nie blokują przejścia pieszym na chodnikach, czy nie uniemożliwiają wyjazdu z bram, nie stoją na trawnikach, czy też w obrębie skrzyżowań. Jeśli się okaże, że nieprawidłowo zaparkowane samochody stwarzają zagrożenie lub utrudniają ruch innym, będą odholowywane. W pozostałych sytuacjach na koła zakładane im będą blokady lub za wycieraczką zostawiony zostanie mandat.

- Nie chodzi nam o karanie kierowców - zapewnia Joanna Wojtach, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Szczecinie. - Nasze działania są przede wszystkim prewencyjne. Bardziej nam zależy na utrwalaniu dobrych nawyków.

Dlatego harmonogram Straży nie jest tajny - można się z nim zapoznać m.in. na naszej stronie. ©℗

(lw)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Prześladowani przez Straż Miejską
Pomóżcie. Wywożenie samochodów LUDZIOM SPOD DOMU to są działania prewencyjne? Ciągle są naloty na Osiedle Mieszka I-go z lawetą o 7 rano, a ostatnio o 19. Na osiedlu są tylko dwa małe parkingi więc mieszkańcy parkują przy ulicy, bo muszą, mimo że nie wolno. W promieniu kilkuset metrów nie ma gdzie parkować. Nikomu te samochody nie przeszkadzają, nie ma tu sklepów, biur czy szkoły, czasem przejdzie samotny pieszy. Mieszkańcy wystosowali nawet petycję o poszerzenie chodnika podczas wymiany ciepłociągu, ale zostali olani. Strażnicy twierdzą, że mają polecenie i nie obchodzi ich, że to samochody mieszkańców. Liczy się kasa.
2016-02-16 07:55:47
adaś
Popieram "następne lokalizacje"-na Lutnianej, Herbowej i Janosika parkują przede wszystkim pracownicy UM, ale też powstają firmy bez miejsc postojowych, a nawet budynek wielorodzinny, który także nie ma zapewnionych miejsc parkingowych. Każde skrzyżowanie jest zastawione codziennie tak, że nie da się przejechać, a o wjeździe od ul.Janosika w Lutnianą to można zapomnieć. Ale straż zakłada blokady tylko na skrzyżowaniu Herbowej i Tuwima.
2016-02-15 21:57:39
k
W Gryficach parkują na trawnikach - trawniki nie są objęte" prawem o ruchu drogowym ".
2016-02-15 18:18:33
Pete
Pokazywanie na siłę jak bardzo deficytowa straż miejska jest nam potrzebna. Oczywiście wszystko to w imię dobra obywateli !
2016-02-15 17:06:30
Skończyły się fotoradary
To teraz latają i szukają kasy. Cud nad Odrą że wszystko to się dzieje właśnie od 1 stycznia.
2016-02-15 17:05:34
zapraszamy
mazowiecka i małopolska - między wyzwolenia a matejki.hołdu pruskiego - zapraszamy straż :)
2016-02-15 15:50:59
PO co ta informacja.
Wiadomą rzeczą jest że towarzysz krzystek już nie dostaje pieniędzy z fotoradarów wiec musi to czymś zastąpić, "Nie będę dokładał do was z budżetu. Musicie na siebie zarobić". No i będą zarabiali. Po raz kolejny , banda darmozjadów będzie łupiła kierowców w takiej czy innej formie. Nic rozumu, nic inwencji w postaci budowania parkingów, przeżreć pieniądze z SPP, nastawiać słupków, ograniczyć wszystko możliwosci działania, podświetlić wszystkie urzędy i cieszyć sie z osiągniętego "sukcesu". Jak długo w tym mieście, głupota bedzie brała górę nad rozumem.
2016-02-15 15:19:41
następne lokalizacje
a kiedy kontrole przy Janosika(parkują codziennie chamsko już na zakręcie z P. Skargi stając na pasach), Tuwima oraz Herbowej i Lutnianej?
2016-02-15 14:55:17
Chamstwo
Co to za tytuł? Sugeruje, że kierowcy nie patrzą, gdzie stają? Przecież każdy zna znaki o doskonale wie, gdzie może stawać. Jeśli ktoś staje, mimo zakazu, to jest najzwyklejszym chamem.
2016-02-15 14:51:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie