sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uruchomią nawet diesla

Uruchomią nawet diesla

Uruchomią nawet diesla
Data publikacji: 2016-01-25 09:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 2444 110552

Straż miejska pomaga kierowcom uruchomić zamarznięte silniki, nawet diesla - kupiła bowiem urządzenie do awaryjnego uruchamiania pojazdów o natężeniu aż 2,5 tys. amperów.

Pomaganie kierowcom, którym z powodu zimna akumulator odmówił posłuszeństwa, to od czwartku nowa usługa szczecińskiej straży miejskiej. Pierwsi na ten pomysł wpadli funkcjonariusze gminni z Rudy Śląskiej. Podchwycili go dziennikarze z Radia Szczecin, kiedy w Szczecinie panowały mrozy przekraczające minus 10 stopni Celsjusza.

- Kupiliśmy więc pięć ładowarek o natężeniu 450 amperów i od jakiegoś czasu pomagamy kierowcom mającym kłopoty z uruchomieniem silnika - tłumaczy Joanna Wojtach, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Szczecinie.

Niestety, tego typu urządzenia są zbyt słabe, by zmusić do odpalenia zamarznięty silnik Diesla. Dlatego strażnicy dokupili mocniejsze urządzenie, które właśnie do nich dotarło. Działa od czwartku.

Kierowcy, którym zamarzł akumulator, mogą dzwonić pod numer 986 i poprosić dyżurnego o przysłanie patrolu, który pomoże mu w uruchomieniu silnika. Joanna Wojtach zastrzega jednak, że nie zawsze strażnicy będą mogli przyjechać od razu.

- Jeśli funkcjonariusze będą zajęci, trzeba będzie troszeczkę poczekać - podkreśla rzeczniczka. - Gdyby się okazało, że zwłoka może się przedłużyć, dyżurny oddzwoni i uprzedzi kierowcę o przedłużającym się czasie oczekiwania.

Strażnicy pomagają kierowcom za darmo. (lw)

 

Fot. Robert Stachnik

 

Komentarze

Dramat
Pomagają - źle, nie pomagają - źle.. WTF?? nie wnikam w kompetencje ale sam dbam o swoje aku przez cały rok. Mam zacnego jenoxa i nie muszę dzwonić do SM po pomoc ;)
2017-12-27 12:58:35
@
Strażnicy pomagają kierowcom za darmo.????? ...za jakie darmo. Kto tu z kogo żyje.
2016-01-25 12:58:10
Ten artkół już kilka dni temu był.
Czyżby to forma reklamy SM ? A wiedzą gdzie jest + i -, czy są po specjalistycznym szkoleniu. 1)To wielki wyczyn Diesla na kable odpalić. 2)Z racji PH elektrolotu akumulatory nie zamarzają. Tracą natomiast swoja moc w wyniku zużycia lub upływności pradu ( patrz pobudzenie zmarzniętego akumulatora (wiki.auto-swiat.pl/Jak-pobudzic-rozladowany-akumulator,1.html)) 3) Silniki nie zamarzają ( no chyba że zamiast płynu chłodzącego na bazie glikolu jest woda) , utrudniony rozruch wynika ze zwiększonej gęstości oleju w czasie mrozów, lub uszkodzonych świec żarowych
2016-01-25 12:55:21
Referendum w/s rozwiązania sm szczecin
Śnieg stopniał , mrozu nie ma, zamiast na silę szukać własnej przydatności w mieście gdzie nikt was "drodzy" strażnicy nie chce, zabierzcie się za czystość. Stosy starych choinek przy blokach i śmietnikach, brud syf i tragedia w centrum szczecina, wysadźcie łaskawie tyłki z radiowozów i przejdźcie się trochę po swoich dzielnicach...Pani rzecznik zaraz będzie biadolić w "czasie reakcji" ile to oni (strażnicy) dają ponagleń i monitów do zarządców nieruchomości w związku z brudem w mieście, niestety "drodzy" strażnicy, wasze działania są nieskuteczne, od lat tego nie potrafcie zmienić. Naprawdę szkoda miejskich pieniędzy na waszą marną egzystencję.
2016-01-25 12:45:57
tak, nawet
Diesel z powodu konstrukcji (a ta wynika z zasady działania) wymaga większego prądu rozruchowego niż odpowiadający mu silnik benzynowy.
2016-01-25 12:06:28
ckm
nie maja co robic?
2016-01-25 11:25:29
Nawet
Nawet? A co to, diesel gorszy? Oczywiście, to pytanie retoryczne hah.
2016-01-25 09:41:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie