sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kiedy szczecińskie tramwaje pojadą szybciej?

Kiedy szczecińskie tramwaje pojadą szybciej?

Kiedy szczecińskie tramwaje pojadą szybciej?
Data publikacji: 2016-07-11 15:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:07
Wywietleń: 2214 143770

Być może jeszcze w tym tygodniu, a najpewniej jeszcze w tym miesiącu, dowiemy się, czy szczecińskie tramwaje pojadą ponownie nowymi torowiskami wreszcie na prawobrzeże z wyższą niż dotąd prędkością po zimowej serii pęknięć. Po nich na kilka tygodni nowe torowiska trzeba było wyłączyć w ogóle z eksploatacji na czas napraw.

Od pół roku szlakami w ulicach Energetyków, Gdańskiej i dalej na odcinku tzw. szybkiego tramwaju składy obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Na odcinkach całej tej trasy zakładane w projektach dopuszczalne maksymalne prędkości eksploatacyjne, jakie mogłyby rozwijać tramwaje, ustalone zostały na poziomie do 70 km/h. W przypadku odcinka w ul. Energetyków prędkość maksymalna projektowa to 60 km/h.

Od kilku dni trwa przegląd stanu nowych torów zarówno na odcinku wymienionych torowisk z centrum do Basenu Górniczego, gdzie wykonawcą generalnym inwestycji był Energopol Szczecin S.A., a podwykonawcą robót przy montażu szyn spółka Taumer, jak również na trasie za pętlą Basen Górniczy do pętli Turkusowa, gdzie z kolei generalnym wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm Szybki Tramwaj-Strabag, a ich podwykonawcą ds. szyn spółka BTW Bahn Technik.

Jak poinformowała Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Tramwajów Szczecińskich, decyzja zapadnie po ukończeniu przeglądów i sporządzeniu protokołów. Jednocześnie zakomunikowała, że doszło do pewnych odkształceń torów w rejonie zakrętu, gdzie tramwaje jadą pod nowym wiaduktem drogowym półtunelem nad ul. Hangarową.

- To wymusiło wprowadzenie tam ponownie ograniczenia prędkości do 10 km/h - tłumaczy H. Pieczyńska. ©℗

Mirosław WINCONEK
Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Komentarze

@wolno
Najpierw się doucz, potem pisz, bo wychodzisz na "szczeciniaka". To co piszesz dotyczy drogi publicznej, a nie wydzielonego torowiska.
2016-07-12 14:48:22
wolno
dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym dla pojazdów powyżej 3,5 tony wynosi do 50 km/h. a takowym pojazdem jest tramwaj. czyli tramwaj jadący powyżej tej prędkości to kierujący tym pojazdem łamie przepisy ruchu drogowego. w razie wypadku prokurator zobaczy że pojazd jechał powyżej 50 km/h to nie bedzie taryfy ulgowej.
2016-07-12 00:49:46
Karl Barnim Theodor Grüneberg
SST, od samego początku tego "projektu" był to jeden wielki niewypał,komunikacyjno...coś tam coś tam ! Ot, tak zwyczajnie towarzystwo kiszące się w okolicach Jasne Błonia oraz zaprzyjaźnieni z onymi, różne piotrkistetiny i inne Budowlańce z przybudówkami, dostały takiego rozwolnienie, i uznały ... Szczecinianie nie gęsi i swój szybki tram, muszą mieć ! No i mamy, gdy chłodno (nie mroźno) szynopodobne wyroby pękają (może torowisko wykonać z ...rury? - Nie bądź pan rura i nie pękaj) Gdy zaś odrobinę powyżej +kilkanaście to "szyny" się wygły. W tym przypadku ratunek pozostaje w ..rurze. Konkretnie tańczące na rurze, jedynie one ładnie wyglądają wyginając się...mniam mniam:)) Pozdrawiam piewców śmigania nisakczami na SST.....Karl Barnim Theodor Grüneberg, przygrywając na organach. Mimo, że wy jedynie na fujarkach się znacie chłopcy :))
2016-07-11 23:52:35
Sromotnik|Be....
"... zakomunikowała, że doszło do pewnych odkształceń torów w rejonie zakrętu, gdzie tramwaje jadą pod nowym wiaduktem drogowym półtunelem nad ul. Hangarową..." Redaktorzy Kuriera , macie dziwną manierę częstowania czytelników "czarnym humorem na raty". Jakem Bezwstydny i Sromotny napiszcie raz a dobitnie:"ROBOTA SP.I.E.DOLONA za ciężkie miliony!!!
2016-07-11 16:17:46
Już niebawem
Po ulewnych deszczach z szybkością wodolotu....
2016-07-11 15:51:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy