Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Domek przy zajezdni remontują [GALERIA]

Data publikacji: 22 czerwca 2016 r. 13:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Domek przy zajezdni remontują
Fot. Mirosław WINCONEK  

Od ponad pół roku w nieruchomości przy al. Wojska Polskiego 200 w Szczecinie należącej do kompleksu przebudowanej zajezdni Pogodno trwa ostatnia z inwestycji poprawiająca nie tylko jego wygląd, ale także funkcjonalność i użyteczność. Finał modernizacji i adaptacji na początku najbliższej jesieni.

Wykonawcą robót jest firma ZUE S.A. Kraków. Przekazanie placu budowy nastąpiło 28 grudnia. Zakończenie robót budowlanych - zgodnie z podpisaną umową - planowane jest do 23 września, z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie budynku po jego adaptacji do 23 października. Spółka Tramwaje Szczecińskie zapłaci za to zlecenie 984 000 zł brutto.

ZUE S. A. z Krakowa do wykonania części prac zatrudniło jako podwykonawców dwie szczecińskie firmy: KML zajmuje się robotami budowlanymi, a Clima – Partners Apart odpowiada m.in. za montaż  wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji.

- Dokumentacja projektowa zakłada kompleksowy remont budynku obejmujący branże: budowlaną, elektryczną oraz sanitarną. W budynku zaprojektowana została nowa klatka schodowa spełniająca obowiązujące przepisy, której zadaniem jest obsługa piwnicy oraz kondygnacji poddasza. Wymienione zostaną instalacje sanitarne oraz elektryczne. Projekt przewiduje zbudowanie instalacji teletechnicznej - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa TS.

Do tej pory wymieniony został dach, zakończyły się też prace przy czyszczeniu i konserwacji fug ceglanych murów zewnętrznych budynku. Wymieniona zostanie stolarka okienna. Odrestaurowana zostanie wejściowa przeszklona weranda. W pomieszczeniach, w których przed wielu laty urządzone były dwa mieszkania, a w ostatnim czasie, tj. podczas modernizacji samej zajezdni czasowo służyły także jako zaplecze administracyjne, po przebudowie i adaptacji będą przeznaczone na biura, po niezbędnych rozbiórkach trwają prace m.in. przy konstrukcji nowej klatki schodowej, podbijaniu fundamentów. Wewnątrz prowadzone są też prace związane z wykonaniem instalacji elektrycznych oraz sanitarnych. Trwa osuszanie ścian piwnicy, wykonywane są izolacje.

- Zaraz po zakończeniu prac konstrukcyjnych możliwe będzie dalsze realizowanie robót wewnętrznych wykończeniowych. Ich zakres obejmuje termomodernizację budynku, wykonanie nowych warstw posadzkowych, renowację oraz wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, wykonanie adaptacji pomieszczeń biurowych oraz sanitarnych - dodaje Hanna Pieczyńska.

Jak wyjaśnia Grzegorz Stasiński, kierownik zajezdni Pogodno, po przebudowie budynek będzie pełnił - podobnie jak już odrestaurowany podobny w stylu, ale nieco większy budynek od frontu - funkcję zaplecza administracyjno-biurowego do obsługi kompleksu. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA