Niedziela, 01 października 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Kiedy pierścień parkingów?

Data publikacji: 12 sierpnia 2016 r. 07:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Kiedy pierścień parkingów?
 

To nie jest miasto dla kierowców. Tak oceniają problem z parkowaniem mieszkańcy i przyjezdni. "W Szczecinie nie ma oficjalnych bezpłatnych większych parkingów Park&Ride" - twierdzi w liście do "Kuriera" jeden z poirytowanych Czytelników.

Idea "Zaparkuj i jedź (dalej, tramwajem lub autobusem)" jest prosta. Wokół wielkich aglomeracji w wybudowanych parkingowcach lub placach postojowych powstają miejsca postojowe dla aut. Chodzi o usunięcie z miast części ruchu pojazdów, nakłonienie kierowców i pasażerów do przesiadki w środki komunikacji masowej. Jednak w Szczecinie to wciąż tylko idea.

Szczecinianin pisze, że był taki "dobry, bezpłatny, nieoficjalny parking Park&Ride" obok CH Turzyn. Służył ludziom załatwiającym sprawy lub pracującym w centrum miasta. "Ja nieraz zostawiałem tam auto i dalej jechałem tramwajem lub autobusem, a wracając robiłem zakupy w CH lub Carrefourze". Autor listu przyznaje, że parking był zatłoczony.

Niestety - jak informuje kierowca - założono tam szlabany i "jest już płatny i dość pusty".

Dodajmy, że wielu szczecinian próbowało parkować pod pobliską halą, w której przed laty mieścił się sklep Węglobudu. W miarę pusty plac postojowy traktowali jako parking przesiadkowy. Jednak na takie auta uwagę zaczęli zwracać ochroniarze, więc kierowcy musieli szukać innego miejsca.

(kl)

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 12.08.2016 r. 

Na zdjęciu: przy wjeździe na parking przy CH Turzyn pojawiły się szlabany.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mario
2016-08-15 02:24:30
Parkingow nie ma! Pieniadze z SPP nie wiadomo na co ida! Nie wiadomo ile jest przychodow i wydatkow w SPP! Nie wiadomo ilu jest prezesow i wice prezesow kierownikow i jakie maja wynagrodzenia! Duzo tych niewiadomych!!! Byly kiedys idee garazowcow ale jakos znikly! Parkingi bezplatne np pod trasa zamkowa sa czesto odwiedzane przez zlodzieji, a monitoringu dalej brak! Ale kasa jest na fryge! Kasa jest na nagrody! kasa jest na spalarnie ktora juz przekroczyla budzet a nagroda dla prezesow poszla! Jest kasa na oddawanie ziemi bratu na kosciol na warszewiec choc ten co jest wcale nie jest oblegany! Ale to my ich wybieramy wiec widocznie wiekszosci to pasuje! Pan prezydent jak pamietam mial 70% poparcia, a moze sie myle? A Pani Witt chciala kilka ulic pozamykac czy tez sie myle? Lepiej juz nie bedzie no moze w nastepnym pokoleniu :)
gość
2016-08-13 08:15:57
do Pana "KUBA" - chłopie o jakich bzdurach ? - rusz się za Szczecin to zobaczysz a tak to miłego dnia w "pływających ogrodach"
kierowca
2016-08-12 23:54:26
ma gdzieś smród i bród tramwajowy i autobusowy !!! to tekst sponsorowany ? wasze parkingi nic nie zmienią , brak monitoringu i ochrony spowoduje dobry kąsek dla złodziei. płacę i wymagam aby strefa SPP była nie zmniejszona bo lobby psełdo rowerowe tak che wyssać pieniądze z dotacji unijnych.Panie Prezydent Szczecina jak zrobiłeś sobie pan obwodnicę do domu na Warszewie to zadbaj pan o innych kierowców.
Kamillo
2016-08-12 16:34:17
Te centrum i tak już świeci pustkami a tak chociaż ktoś kto zaparkował przeszedł się po ty. Centrum i coś kupił. Cwaniaki zrobili płatny parking i wbija sobie sami szpile w serce. Góra tan i tak jest pusta a na dole nie ma ani jednego ciekawego sklepu noże z wyjątkiem wymiany gier.
Sam
2016-08-12 12:57:02
Dokladnie wysłać ich do Wrocławia niech się uczą :) http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/wroclaw-juz-ma-prywatny-car-sharing-czyli-auta-nie-na-wlasnosc-52701.html
Szczecin na łopatkach
2016-08-12 12:31:37
Tak właśnie wypowiedział sie pewien profesor. Nie ma możliwości zbudowania parkingów , ponieważ Piotruś zadłużył miasto niebotycznie, realizując poronione pomysły i rozdając kasę kolesiom, a długi spłacać trzeba. Dodatkowo oszukuje mieszkńców i kierowców ideami SPP w imię rozładowania, lecz na pewno nie miejsc postojowych a naszych potrfeli. W tym wszystkim wspiera go geriatyczna rada miasta takze czerpiąc z tego chojną ręką. Taka mała cozanostra z "ojcem chrzestnym" na czele.
try
2016-08-12 11:47:32
Taa jasne...Te parkingi i tak będą stać puste. Zobaczycie co będzie z tym przy zjeździe na zdroje. Może będzie używany w czasie zlotu żaglowców. Poza tym będzie pusty.
jgh
2016-08-12 11:43:34
Takiego będę korzystać z PArk&Ride. Wolę korek niż zatłoczony tramwaj lub autobus.
Co mają Pucice do Szczecina?
2016-08-12 11:25:29
W Pucicach nie ma pracy, że trzeba do Szczecina jeździć? Skoro tak wielki problem z dojazdem, to może lepiej zamieszkać w Szczecinie?... ach nie, przepraszam - w Szczecinie za duży hałas - bo samochody, za duży smród - bo samochody, więc potrzebny domek w odludziu.. I jak tu panie rowerem jeździć? Jak żyć?
Prezydent Miasta
2016-08-12 11:24:01
Pragnę Państwa poinformować, że niedługo SPP obejmie cały Szczecin. Potem zawrę odpowiednie porozumienia i obejmie sąsiednie powiaty. Potem przyjdzie czas na Polskę, Europę i cały świat!!! Żadna wasza śmierdząca fura nie ukryje się przed Strefą!!! Możecie kryć wasze rzęchy ale wam się nie uda. Ja mam auto służbowe, leszcze.
Kuba
2016-08-12 10:23:48
Do "gość" ręce opadają to jak się czyta takie bzdurne, kłamliwe komentarze. "w ww miastach to rowerów nie ma" oczywiście, że nie ma prezydenci tamtych miast wprowadzili zakazy jazdy rowerami bo są nowocześni i preferują indywidualny transport samochodowy a nie jakieś rowery jak w średniowieczu. Tylko u Nas jakieś wymysły rodem z Kopenhagi, Amsterdamu, Helsinek itd. czyli z prowincjonalnych miasteczek III świata gdzie Te lewaki nie mają na Golfa III jak ja i jeżdżą rowerami - to pewnie same ped..y
problem z parkingiem?
2016-08-12 09:27:59
Dla władz miasta jedyne rozwiązanie to rower, niech przejadą się np z Pucic do Szczecina i to objazdem przez Pionierów codziennie w te i z powrotem i jeszcze najlepiej w garniturze bo w pracy trzeba wyglądać
Pan Witek
2016-08-12 09:25:32
Szczecin jest bardzo rozległym miastem, przez który niestety przejażdżają setki wielkich ciężarówek i niszczą drogi oraz powodują korki. Należy natychmiast wprowadzić zakaz wjazdu tirów do centrum miasta. Parkingi P+R nie są najważniejsze. Priorytet powinna mieć obwodnica i centra logistyczne wokół miasta.
przypomnienie
2016-08-12 08:10:59
przypominam ze SPP mialo zbierac pieniadze na parkingi P+R. Wlasnie dlatego zostala zalozona strefa platnego parkowania. Radni pozwolili na nia aby powstawaly takie parkingi. Przypominam radnym i zmotoryzowanym szsczecinianom o idei SPP. CZY JUZ ZAPOMNIANO O TYM?
przypomnienie
2016-08-12 08:10:41
przypominam ze SPP mialo zbierac pieniadze na parkingi P+R. Wlasnie dlatego zostala zalozona strefa platnego parkowania. Radni pozwolili na nia aby powstawaly takie parkingi. Przypominam radnym i zmotoryzowanym szsczecinianom o idei SPP. CZY JUZ ZAPOMNIANO O TYM?
przypomnienie
2016-08-12 08:10:08
przypominam ze SPP mialo zbierac pieniadze na parkingi P+R. Wlasnie dlatego zostala zalozona strefa platnego parkowania. Radni pozwolili na nia aby powstawaly takie parkingi. Przypominam radnym i zmotoryzowanym szsczecinianom o idei SPP. CZY JUZ ZAPOMNIANO O TYM?
gość
2016-08-12 07:54:14
to co się dzieje z ulicami w Szczecinie to nie ma określenie niecenzurowanego - decydentów wysłać do Łodzi ,Wrocławia ,Trójmiasta i można by wiele wymienić - u nas miast budować to się likwiduje kosztem rowerów , a ww miastach to rowerów nie ma ?? RĘCE OPADAJĄ !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA