Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Mandaty przy Arkonce

Data publikacji: 27 lipca 2016 r. 16:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Mandaty przy Arkonce
 

Nie pomogły prośby, apele i ostrzeżenia. W miniony poniedziałek kolejny raz nie można było dojechać do Arkonki. Przez samochody, które zaparkowały na zakazie, zakorkowała się droga dojazdowa. Tym razem interweniowały już straż miejska i policja. I w końcu posypały się już kary. 

- Nie pomogły nasze prośby i apele o to, by korzystać z dostępnych miejsc parkingowych znajdujących się na Arkonce oraz w okolicach. Na parkingu kompleksu, który kosztuje zaledwie 1 zł za godzinę, dostępnych jest 200 miejsc - przypomina Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych. - Kolejne, już darmowe, znajdują się na pobliskiej polanie. Następne w pobliżu restauracji przy ulicy Arkońskiej, oddalonej o około 3 minuty spacerem. Mimo to część kierowców wciąż wybiera bardziej ryzykowne rozwiązanie narażając nie tylko swoje portfele ale przede wszystkim bezpieczeństwo korzystających ze Szczecińskiej Majorki osób. Zostawiając samochody na drodze dojazdowej, w miejscu niedozwolonym, utrudniają dojazd policji, pogotowiu czy straży pożarnej. Przez osoby łamiące przepisy tworzą się również na drodze dojazdowej niepotrzebne korki. Taka sytuacja miała miejsce w poniedziałek, około godziny 16.

Na miejsce przyjechała straż miejska, która właścicielom samochodów zostawiła za wycieraczką „liścik” zwany „fotowezwaniem” do stawienia się do siedziby SM w celu wyjaśnienia sytuacji. Otrzymało je 16 kierowców, czyli wszyscy ci, którzy nie przyszli do samochodu. Kolejnych czterech kierowców, którzy zareagowali na wezwanie przez arkonkowy radiowęzeł otrzymało na miejscu mandat w wysokości 100 złotych. Dodatkowo musieli zapłacić za ponowne wejście na teren kompleksu. Jeden kierowca mandatu od straży miejskiej nie przyjął i sprawa zostanie skierowana do sądu. Przypominamy, że wyjście z terenu kompleksu skutkuje utratą ważności biletu. Za wstęp ponownie trzeba zapłacić.

Akcja straży miejskiej będzie powtarzana. (t)

Fot. ZUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Żałosne
2016-07-28 08:12:38
Jeżeli ktoś otwiera, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, najnowocześniejsze miejskie kąpielisko i nie zabezpiecza odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, to o czym tu rozmawiamy? Zbudować zatoczki dla samochodów i parking o odpowiedniej ilości miejsc, to będzie spokój.
Marian
2016-07-28 06:14:50
Bardzo dobrze!!!! Stac cie na auto to powinno stac cie na parking! Nie chcesz parkowac dalej i sie przejsc to zaplac ta 1 zl za godz! Inni moga placic a przez tych cwaniakwo ostatnio nie moglem z parkingu wyjechac bo z 2 pasow zrobil sie 1. Teraz za kazdym razem na pewno zadzwonie na policje!!!!
Gonić szumowinę bez litości.
2016-07-27 17:59:31
.
Gargamel
2016-07-27 17:52:06
I bardzo dobrze, może się nauczą parkować, albo przyjeżdżać taksówką/tramwajem. Uważam że w ogóle powinni ich odholować, a nie mandaty wstawiać!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA