środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Każdy może pomóc

Każdy może pomóc

Każdy może pomóc
Data publikacji: 2015-12-12 11:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1485 51816

Samotnie wychowująca czworo dzieci mama choruje na nowotwór. Ich sytuacja finansowa jest ciężka. To właśnie do tej rodziny i innych, w równie trudnych sytuacjach, kierowana jest przedświąteczna akcja pomocowa "Mały podarek-dużo radości", organizowana przez Polski Komitet Pomocy Społecznej. Jeszcze przez tydzień można w tym ważnym przedsięwzięciu mieć swój udział.

PKPS prowadzi tę akcję co roku w grudniu od 48 lat. Organizuje paczki świąteczne dla rodzin w potrzebie oraz podarki dla dzieci z najuboższych szczecińskich domów. Ta pomoc jest możliwa dzięki hojności mieszkańców miasta, którzy - odpowiadając na apel PKPS - dzielą się tym, co mogą, przekazują do organizacji słodycze, gry, zabawki, które na święta trafiają do potrzebujących. Albo organizują paczkę świąteczną dla konkretnej rodziny.

- Poprosiliśmy, by Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie skontaktował nas z rodzinami, którym trzeba w taki sposób pomóc - mówi Dorota Rodzeń z PKPS. - Zgłosili się do nas darczyńcy, którzy przeczytali o naszej akcji w "Kurierze" i zadeklarowali pomoc. Pracownicy jednej z firm zrobili zrzutkę i szykują wspaniałą paczkę dla jednej z rodzin - mamy z trójką dzieci. Inny darczyńca postanowił zaprosić osobę potrzebującą wsparcia dla siebie i dla dzieci do centrum handlowego i zaproponował im zakupy bez limitu. Jeden pan, który po raz kolejny pomaga w taki sposób, poprosił rodzinę o wskazanie czego dzieciom potrzeba i zaproponował, że to kupi. Wpłynęły też dwie wpłaty na nasze konto, łącznie 700 złotych. Te pieniądze pomogą nam zorganizować pomoc.

Organizacja liczyła, że uda się jej przygotować sto paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych szczecińskich rodzin. Niestety, słodyczy i zabawek, które przekazano, jest na razie zbyt mało, by to się udało. Dlatego organizacja gorąco zachęca sklepy, firmy, szkoły, przedszkola, wszystkie osoby prywatne, które mogą i zechcą przekazać rzeczy na ten cel, by włączyły się do akcji.

- Potrzebne są słodycze: batoniki, czekolady, ciastka, cukierki, gry i zabawki, a także przybory szkolne i oczywiście książeczki - mówi Dorota Rodzeń. - Za każdy gest będziemy bardzo wdzięczni.

Łakocie i zabawki można przekazywać jeszcze do grudnia br. w Punkcie Pomocy PKPS przy ul. Robotniczej 9/U2 od poniedziałku do piątku w godz. od 10 -14. Kontakt telefoniczny do organizatorów akcji: 91 433-45-04 lub 514-161-064. Na ten cel można również dokonać wpłat na numer konta bankowego PKPS BANK PEKAO SA I ODDZIAŁ SZCZECIN 23 1240 3813 1111 0000 4375 5868.

Paczkę dla konkretnej wielodzietnej rodziny nadal można także zrobić i przekazać indywidualnie.  ©℗

(gan)

Komentarze

Myslenie ma przyszlosc,
A mnie zastanawia jedno...czy Ci prosci Ludzie naprawde nie mysla ? Nie dosc ze bieda, to trzeba jeszcze naplodzic tyle dzieci...??
2015-12-12 22:14:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie