niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Każdy może pomóc

Każdy może pomóc

Każdy może pomóc
Data publikacji: 2015-12-12 11:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1629 51816

Samotnie wychowująca czworo dzieci mama choruje na nowotwór. Ich sytuacja finansowa jest ciężka. To właśnie do tej rodziny i innych, w równie trudnych sytuacjach, kierowana jest przedświąteczna akcja pomocowa "Mały podarek-dużo radości", organizowana przez Polski Komitet Pomocy Społecznej. Jeszcze przez tydzień można w tym ważnym przedsięwzięciu mieć swój udział.

PKPS prowadzi tę akcję co roku w grudniu od 48 lat. Organizuje paczki świąteczne dla rodzin w potrzebie oraz podarki dla dzieci z najuboższych szczecińskich domów. Ta pomoc jest możliwa dzięki hojności mieszkańców miasta, którzy - odpowiadając na apel PKPS - dzielą się tym, co mogą, przekazują do organizacji słodycze, gry, zabawki, które na święta trafiają do potrzebujących. Albo organizują paczkę świąteczną dla konkretnej rodziny.

- Poprosiliśmy, by Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie skontaktował nas z rodzinami, którym trzeba w taki sposób pomóc - mówi Dorota Rodzeń z PKPS. - Zgłosili się do nas darczyńcy, którzy przeczytali o naszej akcji w "Kurierze" i zadeklarowali pomoc. Pracownicy jednej z firm zrobili zrzutkę i szykują wspaniałą paczkę dla jednej z rodzin - mamy z trójką dzieci. Inny darczyńca postanowił zaprosić osobę potrzebującą wsparcia dla siebie i dla dzieci do centrum handlowego i zaproponował im zakupy bez limitu. Jeden pan, który po raz kolejny pomaga w taki sposób, poprosił rodzinę o wskazanie czego dzieciom potrzeba i zaproponował, że to kupi. Wpłynęły też dwie wpłaty na nasze konto, łącznie 700 złotych. Te pieniądze pomogą nam zorganizować pomoc.

Organizacja liczyła, że uda się jej przygotować sto paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych szczecińskich rodzin. Niestety, słodyczy i zabawek, które przekazano, jest na razie zbyt mało, by to się udało. Dlatego organizacja gorąco zachęca sklepy, firmy, szkoły, przedszkola, wszystkie osoby prywatne, które mogą i zechcą przekazać rzeczy na ten cel, by włączyły się do akcji.

- Potrzebne są słodycze: batoniki, czekolady, ciastka, cukierki, gry i zabawki, a także przybory szkolne i oczywiście książeczki - mówi Dorota Rodzeń. - Za każdy gest będziemy bardzo wdzięczni.

Łakocie i zabawki można przekazywać jeszcze do grudnia br. w Punkcie Pomocy PKPS przy ul. Robotniczej 9/U2 od poniedziałku do piątku w godz. od 10 -14. Kontakt telefoniczny do organizatorów akcji: 91 433-45-04 lub 514-161-064. Na ten cel można również dokonać wpłat na numer konta bankowego PKPS BANK PEKAO SA I ODDZIAŁ SZCZECIN 23 1240 3813 1111 0000 4375 5868.

Paczkę dla konkretnej wielodzietnej rodziny nadal można także zrobić i przekazać indywidualnie.  ©℗

(gan)

Komentarze

Myslenie ma przyszlosc,
A mnie zastanawia jedno...czy Ci prosci Ludzie naprawde nie mysla ? Nie dosc ze bieda, to trzeba jeszcze naplodzic tyle dzieci...??
2015-12-12 22:14:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie