Czwartek 30 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Każdy może pomóc

Data publikacji: 2015-12-12 11:35
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:37
Każdy może pomóc
 

Samotnie wychowująca czworo dzieci mama choruje na nowotwór. Ich sytuacja finansowa jest ciężka. To właśnie do tej rodziny i innych, w równie trudnych sytuacjach, kierowana jest przedświąteczna akcja pomocowa "Mały podarek-dużo radości", organizowana przez Polski Komitet Pomocy Społecznej. Jeszcze przez tydzień można w tym ważnym przedsięwzięciu mieć swój udział.

PKPS prowadzi tę akcję co roku w grudniu od 48 lat. Organizuje paczki świąteczne dla rodzin w potrzebie oraz podarki dla dzieci z najuboższych szczecińskich domów. Ta pomoc jest możliwa dzięki hojności mieszkańców miasta, którzy - odpowiadając na apel PKPS - dzielą się tym, co mogą, przekazują do organizacji słodycze, gry, zabawki, które na święta trafiają do potrzebujących. Albo organizują paczkę świąteczną dla konkretnej rodziny.

- Poprosiliśmy, by Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie skontaktował nas z rodzinami, którym trzeba w taki sposób pomóc - mówi Dorota Rodzeń z PKPS. - Zgłosili się do nas darczyńcy, którzy przeczytali o naszej akcji w "Kurierze" i zadeklarowali pomoc. Pracownicy jednej z firm zrobili zrzutkę i szykują wspaniałą paczkę dla jednej z rodzin - mamy z trójką dzieci. Inny darczyńca postanowił zaprosić osobę potrzebującą wsparcia dla siebie i dla dzieci do centrum handlowego i zaproponował im zakupy bez limitu. Jeden pan, który po raz kolejny pomaga w taki sposób, poprosił rodzinę o wskazanie czego dzieciom potrzeba i zaproponował, że to kupi. Wpłynęły też dwie wpłaty na nasze konto, łącznie 700 złotych. Te pieniądze pomogą nam zorganizować pomoc.

Organizacja liczyła, że uda się jej przygotować sto paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych szczecińskich rodzin. Niestety, słodyczy i zabawek, które przekazano, jest na razie zbyt mało, by to się udało. Dlatego organizacja gorąco zachęca sklepy, firmy, szkoły, przedszkola, wszystkie osoby prywatne, które mogą i zechcą przekazać rzeczy na ten cel, by włączyły się do akcji.

- Potrzebne są słodycze: batoniki, czekolady, ciastka, cukierki, gry i zabawki, a także przybory szkolne i oczywiście książeczki - mówi Dorota Rodzeń. - Za każdy gest będziemy bardzo wdzięczni.

Łakocie i zabawki można przekazywać jeszcze do grudnia br. w Punkcie Pomocy PKPS przy ul. Robotniczej 9/U2 od poniedziałku do piątku w godz. od 10 -14. Kontakt telefoniczny do organizatorów akcji: 91 433-45-04 lub 514-161-064. Na ten cel można również dokonać wpłat na numer konta bankowego PKPS BANK PEKAO SA I ODDZIAŁ SZCZECIN 23 1240 3813 1111 0000 4375 5868.

Paczkę dla konkretnej wielodzietnej rodziny nadal można także zrobić i przekazać indywidualnie.  ©℗

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Myslenie ma przyszlosc,
2015-12-12 22:14:34
A mnie zastanawia jedno...czy Ci prosci Ludzie naprawde nie mysla ? Nie dosc ze bieda, to trzeba jeszcze naplodzic tyle dzieci...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA