Środa, 29 listopada 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Moto-Mikołaje ruszyli w drogę

Data publikacji: 07 grudnia 2015 r. 13:34
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Moto-Mikołaje ruszyli w drogę
 
Po raz dziesiąty na ulice i drogi powiatu gryfińskiego wyjechali „Moto-Mikołaje”. Podobnie jak w latach poprzednich święci Mikołajowie na motocyklach odwiedzają rodziny wielodzietne, ośrodki pomocy społecznej oraz dom dziecka w Chojnie.

To akcja prywatnych osób z klubu motocyklowego Moto-Fanatyk. Jej pomysłodawcą jest Maciej Lisicki, sołtys Lisiego Pola w gminie Chojna.

– Nie chodzi nam o to, by się promować i lansować, ale by pomagać dzieciom najbardziej potrzebującym wsparcia i sprawić im odrobinę radości – powiedział Maciej Lisicki. – Rodziny, które odwiedzamy, nie są wybierane przypadkowo. Przeważnie trafiamy do nich z polecenia. Drugim źródłem jest opieka społeczna. Najczęściej wybieramy te rodziny, w których jest najwięcej dzieci. Wiemy, że potrzeby są duże. W niektórych domach dzieci są naprawdę bardzo biedne.

W ciągu 10 lat grupa zmotoryzowanych świętych Mikołajów obdarowała świątecznymi paczkami około 500 dzieci. Środki na prezenty pochodzą od sponsorów. Są nimi głównie członkowie moto-klubu, jak również osoby spoza środowiska wielbicieli motocykli.

„Moto-Mikołaje” 6 grudnia br. odwiedzili rodziny wielodzietne, a już 12 grudnia, sprawią przyjemność dzieciom objętym opieką  OPS-u w Moryniu i domu dziecka w Chojnie.

(r.c.)

Na zdjęciu: „Moto-Mikołaje” przed świętami Bożego Narodzenia w 2014 roku. Był śnieg...

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA