Niedziela 29 maja 2022r. 
REKLAMA

Katował psa na ulicy

Data publikacji: 2015-10-07 09:31
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:29
Katował psa na ulicy
 

Policja ustaliła personalia około pięćdziesięcioletniego mężczyzny, który we wtorek katował psa przywiązanego do drzewa. Do zdarzenia doszło w południe na peryferyjnej ulicy I Brygady Legionów w Goleniowie.

Mężczyzna zdążył uciec przed powiadomionymi przez przechodniów strażnikami gminnymi i policjantami, skutecznie skrył się w gęstych zaroślach przy ulicy. Interwencja być może ocaliła życie bitemu zwierzęciu, które po zbadaniu przez lekarza trafiło do schroniska dla zwierząt. Pies ma liczne, ale niezagrażające życiu obrażenia.

Informacja o zdarzeniu oraz kilkanaście zdjęć skatowanego psa szybko zostało rozesłanych przez internet. Jak można się było spodziewać, pies został rozpoznany, a od tego była już krótka droga do ustalenia jego właściciela. Okazał się nim goleniowianin, mieszkaniec ulicy niezbyt odległej od miejsca zdarzenia. Osoba, która rozpoznała psa powiadomiła już policję, która wszczęła postępowanie z Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt. Sprawcy okrutnego czynu grozi nawet kara bezwzględnego pozbawienia wolności. Pies oczywiście nie wróci już do zwyrodnialca, na razie zostanie w schronisku, być może uda się dla niego znaleźć nowego właściciela.

(cm)

Fot. FB TOZ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nauczka
2015-10-07 13:04:05
Co za łąjza. Katować psa, ale chować się po krzakach jak dziecko. Służby powinny zrobić to samo - przywiązać zwyrodnialca do drzewa i dać nauczkę.
- kikula
2015-10-07 11:51:57
Nie policja tylko facebookowicz Arek dał namiar policji to różnica, naszym instytucjom na zwierzętach nie zależy niestety

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA