niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Katował psa na ulicy

Katował psa na ulicy

Katował psa na ulicy
Data publikacji: 2015-10-07 09:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1968 26552

Policja ustaliła personalia około pięćdziesięcioletniego mężczyzny, który we wtorek katował psa przywiązanego do drzewa. Do zdarzenia doszło w południe na peryferyjnej ulicy I Brygady Legionów w Goleniowie.

Mężczyzna zdążył uciec przed powiadomionymi przez przechodniów strażnikami gminnymi i policjantami, skutecznie skrył się w gęstych zaroślach przy ulicy. Interwencja być może ocaliła życie bitemu zwierzęciu, które po zbadaniu przez lekarza trafiło do schroniska dla zwierząt. Pies ma liczne, ale niezagrażające życiu obrażenia.

Informacja o zdarzeniu oraz kilkanaście zdjęć skatowanego psa szybko zostało rozesłanych przez internet. Jak można się było spodziewać, pies został rozpoznany, a od tego była już krótka droga do ustalenia jego właściciela. Okazał się nim goleniowianin, mieszkaniec ulicy niezbyt odległej od miejsca zdarzenia. Osoba, która rozpoznała psa powiadomiła już policję, która wszczęła postępowanie z Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt. Sprawcy okrutnego czynu grozi nawet kara bezwzględnego pozbawienia wolności. Pies oczywiście nie wróci już do zwyrodnialca, na razie zostanie w schronisku, być może uda się dla niego znaleźć nowego właściciela.

(cm)

Fot. FB TOZ

Komentarze

Nauczka
Co za łąjza. Katować psa, ale chować się po krzakach jak dziecko. Służby powinny zrobić to samo - przywiązać zwyrodnialca do drzewa i dać nauczkę.
2015-10-07 13:04:05
- kikula
Nie policja tylko facebookowicz Arek dał namiar policji to różnica, naszym instytucjom na zwierzętach nie zależy niestety
2015-10-07 11:51:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie