Wtorek, 20 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Katował psa na ulicy

Data publikacji: 07 października 2015 r. 09:31
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Katował psa na ulicy
 

Policja ustaliła personalia około pięćdziesięcioletniego mężczyzny, który we wtorek katował psa przywiązanego do drzewa. Do zdarzenia doszło w południe na peryferyjnej ulicy I Brygady Legionów w Goleniowie.

Mężczyzna zdążył uciec przed powiadomionymi przez przechodniów strażnikami gminnymi i policjantami, skutecznie skrył się w gęstych zaroślach przy ulicy. Interwencja być może ocaliła życie bitemu zwierzęciu, które po zbadaniu przez lekarza trafiło do schroniska dla zwierząt. Pies ma liczne, ale niezagrażające życiu obrażenia.

Informacja o zdarzeniu oraz kilkanaście zdjęć skatowanego psa szybko zostało rozesłanych przez internet. Jak można się było spodziewać, pies został rozpoznany, a od tego była już krótka droga do ustalenia jego właściciela. Okazał się nim goleniowianin, mieszkaniec ulicy niezbyt odległej od miejsca zdarzenia. Osoba, która rozpoznała psa powiadomiła już policję, która wszczęła postępowanie z Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt. Sprawcy okrutnego czynu grozi nawet kara bezwzględnego pozbawienia wolności. Pies oczywiście nie wróci już do zwyrodnialca, na razie zostanie w schronisku, być może uda się dla niego znaleźć nowego właściciela.

(cm)

Fot. FB TOZ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nauczka
2015-10-07 13:04:05
Co za łąjza. Katować psa, ale chować się po krzakach jak dziecko. Służby powinny zrobić to samo - przywiązać zwyrodnialca do drzewa i dać nauczkę.
- kikula
2015-10-07 11:51:57
Nie policja tylko facebookowicz Arek dał namiar policji to różnica, naszym instytucjom na zwierzętach nie zależy niestety

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA