Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Karuzela kadrowa w starostwie. Wybory za wyborami

Data publikacji: 04 marca 2016 r. 11:40
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:46
Karuzela kadrowa w starostwie. Wybory za wyborami
 

Kręci się karuzela zmian w myśliborskim starostwie powiatowym. Po zmianie na stanowisku starosty powiatowego, nadszedł czas na zmianę na stanowisku przewodniczącego Rady Powiatu myśliborskiego. Mimo że rządząca w powiecie koalicja ma większość w radzie, o zmianę nie będzie łatwo.

Przypomnijmy, że na sesji styczniowej nastąpiła zmiana na stanowisku starosty powiatu myśliborskiego. Piastującego tę funkcję Arkadiusza Janowicza, zastąpiła radna Danuta Patkowska, która do tej chwili sprawowała funkcję wicestarosty. Zmiana nastąpiła także na stanowisku wicestarosty. Został nim Mariusz Norsesowicz. Na sesji lutowej postanowiono zmienić przewodniczącego Rady Powiatu. Najprawdopodobniej działo się to w myśl zasady, że skoro starosta jest z Dębna, wicestarosta z Myśliborza, to przewodniczący będzie z Barlinka.

Ochoczo do planu zmian przystąpiono. Szybko i sprawnie ze swojego stanowiska zrezygnował dotychczasowy przewodniczący Rady Powiatu, Tomasz Jarema. Podobnie postąpił wiceprzewodniczący rady, Ryszard Wiśniak. Przystąpiono do wyboru nowego przewodniczącego. Kandydatem koalicji, która w powiecie ma większość, został wspomniany Ryszard Wiśniak. W głosowaniu tajnym trzykrotnie próbowano wybrać go na stanowisko przewodniczącego RP. Kilkugodzinne starania, przerwy na dodatkowe konsultacje w gronie koalicji, na nic się zdały. Przewodniczącego nie wybrano. Sesja została przerwana, a dalsza jej część odbędzie się 7 marca.

Tekst i fot. J. Słomka

Na zdjęciu: W trakcie jednej z przerw, kartki z napisem wakat, pojawiły się na fotelach prezydium Rady Powiatu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA