Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Karta dla polickiej rodziny

Data publikacji: 13 sierpnia 2015 r. 12:36
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Karta dla polickiej rodziny
 

W Policach trwają przygotowania do wprowadzenia Szczecińskiej Karty Rodzinnej. Dzięki temu dokumentowi rodziny z Polic, w których jest dwoje i więcej dzieci, będą mogły korzystać z szeregu ulg - m.in. przy zakupie biletów komunikacji miejskiej, wejściówek do instytucji kultury. Korzyści z posiadania takiej karty cały czas przybywa. Od września tego roku np. uczniowie szkół podstawowych (posiadacze karty) będą mieli prawo do zakupu sieciówki za złotówkę...

- Zależy nam, żeby wnioski o wydanie takiej karty można było składać jeszcze w sierpniu - mówi Marta Olejarnik z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Policach. - Od września mieszkańcy Polic mogliby już z tych kart korzystać. Szczegóły będą znane w przyszłym tygodniu.

Burmistrz Polic w maju tego roku podpisał z prezydentem Szczecina porozumienie o przystąpieniu gminy do programu „Szczecińska Karta Rodzinna". Od tego momentu Police mogły podpisywać umowy z różnymi instytucjami oferującymi ulgi i różnego rodzaju preferencje posiadaczom takiej karty, w tym z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego (w części dotyczącej zniżek na korzystanie z komunikacji miejskiej). Dla mieszkańców Polic, spełniających kryteria przystąpienia do programu, mają być dostępne już za nieco ponad dwa tygodnie.

Szczecińską kartę rodzinną mogą otrzymać te rodziny, które mają dwoje lub więcej dzieci. W Policach takich rodzin może być około 4 tysięcy.

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Robert Wojciechowski

W maju tego roku burmistrz Polic Władysław Diakun podpisał z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem porozumienie w sprawie przystąpienia Polic do programu „Szczecińska Karta Rodzinna".

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA