środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Karta dla polickiej rodziny

Karta dla polickiej rodziny

Karta dla polickiej rodziny
Data publikacji: 2015-08-13 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 2245 11714

W Policach trwają przygotowania do wprowadzenia Szczecińskiej Karty Rodzinnej. Dzięki temu dokumentowi rodziny z Polic, w których jest dwoje i więcej dzieci, będą mogły korzystać z szeregu ulg - m.in. przy zakupie biletów komunikacji miejskiej, wejściówek do instytucji kultury. Korzyści z posiadania takiej karty cały czas przybywa. Od września tego roku np. uczniowie szkół podstawowych (posiadacze karty) będą mieli prawo do zakupu sieciówki za złotówkę...

- Zależy nam, żeby wnioski o wydanie takiej karty można było składać jeszcze w sierpniu - mówi Marta Olejarnik z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Policach. - Od września mieszkańcy Polic mogliby już z tych kart korzystać. Szczegóły będą znane w przyszłym tygodniu.

Burmistrz Polic w maju tego roku podpisał z prezydentem Szczecina porozumienie o przystąpieniu gminy do programu „Szczecińska Karta Rodzinna". Od tego momentu Police mogły podpisywać umowy z różnymi instytucjami oferującymi ulgi i różnego rodzaju preferencje posiadaczom takiej karty, w tym z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego (w części dotyczącej zniżek na korzystanie z komunikacji miejskiej). Dla mieszkańców Polic, spełniających kryteria przystąpienia do programu, mają być dostępne już za nieco ponad dwa tygodnie.

Szczecińską kartę rodzinną mogą otrzymać te rodziny, które mają dwoje lub więcej dzieci. W Policach takich rodzin może być około 4 tysięcy.

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Robert Wojciechowski

W maju tego roku burmistrz Polic Władysław Diakun podpisał z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem porozumienie w sprawie przystąpienia Polic do programu „Szczecińska Karta Rodzinna".

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie