niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > In vitro na wokandzie

In vitro na wokandzie

In vitro na wokandzie
Data publikacji: 2016-04-20 09:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1763 128980

W sądzie lekarskim Dolnośląskiej Izby Lekarskiej we Wrocławiu rozpocznie się dziś proces szczecińskiego lekarza obwinionego w sprawie tzw. afery in vitro. Rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy wnioskuje o ukaranie doktora karą finansową i zakazem pełnienia przez niego funkcji kierowniczych.

Sąd lekarski we Wrocławiu jest trzecim z kolei sądem, do którego trafiła dokumentacja sprawy. Pierwotnie proces miał się odbyć w Szczecinie. Jednak sędziowie sądu działającego przy szczecińskiej Okręgowej Izbie Lekarskiej odmówili sądzenia byłego szefa Laboratorium Wspomagania Rozrodu w Policach. Przyczyną była znajomość z obwinionym Tomaszem B. Dlatego materiały dowodowe zostały przesłane do Naczelnego Sądu Lekarskiego w Warszawie, który następnie skierował sprawę do Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku. Ale tamtejsi lekarze natychmiast odesłali ją z powrotem do NSL. Powód? Względy merytoryczne - podobno w tamtejszym sądzie nie ma osoby, która mogłaby się tym tematem zająć. Do zbadania sprawy wyznaczono więc sąd we Wrocławiu. Ten na szczęście pod koniec lutego 2016 r. zdecydował, że zajmie się „aferą z in vitro".

- Wokandę zapowiedziano na godz. 10 - mówi Magda Janiszewska asystentka prasowa rzecznika prasowego DIL. - Postępowanie będzie niejawne.©℗

Leszek Wójcik

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 20.04.2016 r.

Fot. arch.

Komentarze

Echhsh
Skoro anestezjolog miga się od wyroku tyle lat, to i tym razem nie ma się co spodziewać spektakularnych kar.
2016-04-20 09:51:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie